Lengyelország – Műszaki ellenőrzési szolgáltatások – Usługi związane z przeglądami klasowymi jednostek pływających i usługi serwisowania jednostek pływających w podziale na części
Descrição
1. Postępowanie o udzielenie przedmiotowego zamówienia publicznego prowadzone jest na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych – zwanej dalej „ustawą Pzp” – oraz przepisów wykonawczych wydanych na jej podstawie, w szczególności rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy – zwanego dalej „rozporządzeniem MR” – w trybie przetargu nieograniczonego. 2. Zgodnie z art. 139 ustawy Pzp, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia z postępowania oraz spełniania warunków udziału. 3. Stosownie do art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający zastrzega sobie prawo unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeśli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części przedmiotowego zamówienia, nie zostaną mu przyznane. W przypadku unieważnienia na podstawie ww. przesłanki, Wykonawcom nie przysługuje zwrot kosztów uczestnictwa w postępowaniu. 4. Wykonawca pozostaje związany złożoną ofertą do dnia 19.12.2026 r. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. 5. W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki udziału w zakresie uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej o ile wynika to z odrębnych przepisów: Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że: - na mocy ustawy z dnia 21 grudnia 2000 r. o żegludze śródlądowej (Dz. U. z 2025 r. poz. 18) art. 34d ust. 4, znajduje się na aktualnej liście podmiotów upoważnionych przez ministra właściwego do spraw żeglugi śródlądowej do wykonywania czynności inspekcyjnych (dotyczy części 1), - na mocy ustawy z dnia 21 grudnia 2000 r. o żegludze śródlądowej (Dz. U. z 2025 r. poz. 18) art. 26a ust. 4, znajduje się na aktualnej liście podmiotów upoważnionych przez ministra właściwego do spraw żeglugi śródlądowej do wykonywania czynności pomiaru statku (dotyczy części 3), - na mocy ustawy z dnia 21 grudnia 2000 r. o żegludze śródlądowej (Dz. U. z 2025 r. poz. 18) art. 34j ust. 5, posiada upoważnienie właściwego dyrektora urzędu żeglugi śródlądowe do wykonywania przeglądów technicznych statków (dotyczy części 2 i 4). 6. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę na podstawie: - art. 108 ust. 1 ustawy Pzp, - w następujących okoliczności wskazanych w art. 109 ust. 1 pkt 4, 5, 7, 8 i 10 ustawy Pzp, 7. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawcę, na podstawie - art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 r. poz. 514), - art. 5k ust. 1 Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.U.UE.L.2014.229.1) w brzmieniu nadanym Rozporządzeniem Rady (UE) 2025/395 z dnia 24 lutego 2025 roku (Dz.U.UE.L.2025.395) oraz Rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 z dnia 23 października 2025 roku (Dz.U.UE.L.2025.2033)
Códigos CPV
Documentos e envio
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Concursos relacionados
Lengyelország – Mély- és magasépítési kivitelezéssel kapcsolatos mérnöki tervezési szolgáltatások – Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania inwestycyjnego pn.: „Przebudowa odcinka linii kolejowej nr 285 w zakresie wyniesienia toru na obiekt inżynieryjny nad ul. Bardzką we Wrocławiu" w ramach projektu pn.: „Projekty przygotowawcze”
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.PolôniaEngineering design services for the construction of civil engineering worksSupervision of project and documentationSupervision of building workPrazo em 26 diasPublicado em 03 de set. de 2026
Lengyelország – Mély- és magasépítési kivitelezéssel kapcsolatos mérnöki tervezési szolgáltatások – AKTUALIZACJA DOKUMENTACJI DLA ETAPU 2 BUDOWY REGIONALNEJ DROGI RACIBÓRZ-PSZCZYNA NA ODCINKU OD UL. PSTRĄZKIEJ W RZUCHOWIE (DW 923) DO UL. RACIBORSKIEJ W RYDUŁTOWACH (DW 935)
Miasto RacibórzPolôniaEngineering design services for the construction of civil engineering worksMap-making servicesArchitectural, construction, engineering and inspection servicesPrazo em 12 diasPublicado em 03 de set. de 2026
Lengyelország – Épületekkel kapcsolatos építészeti szolgáltatások – Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na budowę sieci kanalizacji sanitarnej oraz sieci wodociągowej na terenie Osiedla Karolówka w Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawie S.A.PolôniaArchitectural services for buildingsEngineering design servicesPrazo em 11 diasPublicado em 03 de set. de 2026
Lengyelország – Mérnöki tervezési szolgáltatások – „Wykonanie dokumentacji projektowej budowy drogi gminnej wraz z budową mostu na Wyspę Wielka Żuława”
Gmina Miejska IławaPolôniaEngineering design servicesPrazo em 24 diasPublicado em 03 de set. de 2026