Grécia – Transporte por vias navegáveis – Σύναψη Συμφωνίας Πλαίσιο (Σ-Π) για την «Παροχή Υπηρεσιών Θαλασσίου Εγχώριου Μεταφορέα» τετραετούς (4) διάρκειας με έναν οικονομικό φορέα, θα πραγματοποιηθεί σύμφωνα με τα άρθρα 40,43,44 και 46 ( Διαπραγμάτευση με Δημοσίευση Προκήρυξης Διαγωνισμού), του ν.3978/11
Descrição
O objeto do contrato é o aluguer de um navio para transportes marítimos internos, que terá todos os elementos técnicos/construtivos necessários para a execução do transporte de todo o tipo de equipamento militar e não militar (incluindo "mercadorias perigosas"), peças sobressalentes, ferramentas, veículos, materiais de comunicação, de qualquer tipo e classe de carga, sistemas de armamento, bem como os materiais classificados, utilizados pelas Forças Armadas Gregas (GES), em qualquer porto da Grécia, independentemente do seu estado de qualidade e da sua classificação (como principais ou não, consumíveis, perigosos, sensíveis, atraentes, etc.) ou do volume e peso que apresentem, conforme especificamente definido na PED e CPV própria (par. 1.2.2 do presente). Os requisitos da SY são conforme par. 4.1.6, 6.2 e 8 da PED, enquanto as características do navio a alugar estão descritas detalhadamente nas par. 4.2 e 4.3 da PED.
Códigos CPV
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Concursos relacionados
Görögország – Közúti tömegközlekedési szolgáltatások – Ανοικτού Δημόσιου Διαγωνισμού για την ανάθεση του αποκλειστικού δικαιώματος εκτέλεσης δημόσιων τακτικών [αστικών / υπεραστικών] οδικών μεταφορών επιβατών με λεωφορεία στην Περιφέρεια Θεσσαλίας με σύμβαση παραχώρησης δημόσιας υπηρεσίας σύμφωνα με τον Κανονισμό 1370/2007
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΠΟΔΟΜΩΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΟΡΩΝGréciaPublic road transport servicesPrazo em 33 diasPublicado em 02 de set. de 2026
Görögország – Közúti tömegközlekedési szolgáltatások – Ανοικτός Δημόσιος Διαγωνισμός για την ανάθεση του αποκλειστικού δικαιώματος εκτέλεσης δημόσιων τακτικών [υπεραστικών] οδικών μεταφορών επιβατών με λεωφορεία στην Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου με σύμβαση παραχώρησης δημόσιας υπηρεσίας σύμφωνα με τον Κανονισμό 1370/2007
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΠΟΔΟΜΩΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΟΡΩΝGréciaPublic road transport servicesPrazo em 27 diasPublicado em 30 de ago. de 2026
Görögország – Közúti tömegközlekedési szolgáltatások – Ανοικτός Δημόσιος Διαγωνισμός για την ανάθεση του αποκλειστικού δικαιώματος εκτέλεσης δημόσιων τακτικών [αστικών / υπεραστικών] οδικών μεταφορών επιβατών με λεωφορεία στην Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας με σύμβαση παραχώρησης δημόσιας υπηρεσίας σύμφωνα με τον Κανονισμό 1370/2007
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΠΟΔΟΜΩΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΟΡΩΝGréciaPublic road transport servicesPrazo em 26 diasPublicado em 18 de ago. de 2026
Görögország – Közúti tömegközlekedési szolgáltatások – Διακήρυξη Ανοικτού Δημόσιου Διαγωνισμού για την ανάθεση του αποκλειστικού δικαιώματος εκτέλεσης δημόσιων τακτικών [αστικών / υπεραστικών] οδικών μεταφορών επιβατών με λεωφορεία στην Περιφέρεια Ηπείρου με σύμβαση παραχώρησης δημόσιας υπηρεσίας σύμφωνα με τον Κανονισμό 1370/2007
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΠΟΔΟΜΩΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΟΡΩΝGréciaPublic road transport servicesPrazo em 26 diasPublicado em 18 de ago. de 2026