Germania – Servicii de telefonie şi de transmisie de date – Errichtung und Betrieb eines Gigabitnetzes im Kreis Recklinghausen (Graue Flecken)
Descriere
Kreisul Recklinghausen (denumit în continuare "Concedentul") se află în partea nordică a regiunii Ruhr, în landul Nordrhein-Westfalen. Populația este de aproximativ 620.000 de locuitori. Kreisul este format din cele zece orașe medii și mari care aparțin Kreisului, anume Castrop-Rauxel, Datteln, Dorsten, Gladbeck, Haltern am See, Herten, Marl, Oer-Erkenschwick, Recklinghausen și Waltrop, cu o populație de aproximativ 30.000 până la aproximativ 120.000 de locuitori. Procedura de adjudecare are ca obiectiv găsirea unui operator de rețea care să asigure alimentarea adreselor subalimentate (Gigabit 2.0) cu o alimentare cu lățime de bandă orientată spre viitor pentru toate adresele obiectului de concesie. Concedentul îndeplinește, în cadrul asigurării generale a existenței, o mulțime de sarcini obligatorii și voluntare. Printre sarcinile voluntare stabilite se numără promovarea economică, care s-a ocupat deja la nivelul Kreisului în măsura necesară și cu întrebările relevante din punct de vedere economic al alimentării cu lățime de bandă și digitalizării. Dezvoltarea conexiunilor cu lățime de bandă performante nu servește doar asigurării fundamentale a existenței, ci este o condiție esențială pentru creșterea economică și creșterea bunăstării. Obiectivul Concedentului este să pună la dispoziția fiecărei gospodării și fiecărei întreprinderi din zona proiectului, în termen mediu, o conexiune cu lățime de bandă Gigabit performantă de 1 Gigabit/s simetric. În acest scop, Concedentul a depus o cerere la 27.09.2024 la Bund pentru acordarea unei subvenții și a primit la 15.11.2024 o decizie privind o subvenție în valoare preliminară (Anexă 01a) precum și decizia de modificare (Anexă 01b) din 26.02.2026. Detaliile se pot extrage din descrierea prestării.
Coduri CPV
Documente și transmitere
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Achiziții similare
Németország – Postai kézbesítési szolgáltatás – Förmliche Zustellungsaufträge bei dem Amtsgericht Coburg
Freistaat Bayern, vertreten durch die Direktorin des Amtsgerichts CoburgGermaniaMail delivery servicesData capture servicesTermen limită în 34 zilePublicat pe 31 aug. 2026
Németország – Távbeszélő és adatátviteli szolgáltatások – Vergabe einer Dienstleistungskonzession für den öffentlich geförderten Aufbau und Betrieb eines Gigabitnetzes nach § 5 Gigabit-Rahmenregelung des Bundesministerium für Verkehr und digitale Infrastruktur vom 01.08.2024.
Markt WertachGermaniaTelephone and data transmission servicesCommunications networkFără termen limităPublicat pe 31 aug. 2026
Németország – Távbeszélő és adatátviteli szolgáltatások – ÄNDERUNGSBEKANNTMACHUNG: Bereitstellung eines flächendeckenden Gigabitnetzes und Angebot breitbandiger Telekommunikationsdienste in unterversorgten Gebieten (Dunkelgraue Flecken) der Stadt Melsungen im Wirtschaftlichkeitslückenmodell.
Magistrat der Stadt MelsungenGermaniaTelephone and data transmission servicesCommunications infrastructureCommunications networkFără termen limităPublicat pe 30 aug. 2026
Németország – Postai szolgáltatások – Rahmenvereinbarung Postdienstleistungen für die Landespolizeiinspektionen Gera, Gotha und Jena sowie die Autobahnpolizeiinspektion
Thüringer Polizei, Landespolizeidirektion, Sachgebiet 24 - Zentrale Beschaffung/DienstleistungenGermaniaPostal servicesTermen limită în 44 zilePublicat pe 30 aug. 2026