Italia – Servicii de centrală telefonică – Servizio di Contact Center a supporto delle attività istituzionali affidate al GSE
Descriere
Vă rugăm să consultați documentul intitulat "G01188 - Sintetică a serviciului", disponibil în profilul entității contractante www.gse.it, secțiunea Licitații. Se semnalează că, deoarece serviciile solicitate în loturile I și II sunt servicii cu o intensitate ridicată de muncă, se aplică clauza socială, conform articolului 57 al D.Lgs. nr. 36/2023. Astfel, în scopul protejării nivelului de ocupare al personalului angajat, se aplică acordul semnat la 11 noiembrie 2025 între sindicatele întreprinderilor care exercită serviciile de telecomunicații, și, în special, disciplina specială pentru personalul angajat de către întreprinderile de CRM/BPO, independent de CCNL al contractantului subintrat, din care rezultă că cei doi contractanți subintranți, în executarea serviciilor, vor asigura continuitatea ocupării personalului angajat de către contractantul ieșit. Concurenții se vor angaja să declare acest angajament în cadrul participării la licitație și ca condiție de participare la aceeași, sub pedeapsa neadmisibilității ofertei.
Coduri CPV
Documente și transmitere
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Achiziții similare
Olaszország – Pénzbehajtási szolgáltatások – AFFIDAMENTO IN CONCESSIONE DEL SERVIZIO DI RISCOSSIONE COATTIVA DELLA TARIP (ARTT. 71 E 176 DEL D.LGS. N. 36/2023, COME MODIFICATO E INTEGRATO DAL D.LGS. N. 209/2024)
Alea AmbienteItaliaCollection agency servicesTermen limită în 34 zilePublicat pe 03 sept. 2026
Olaszország – Formatervezési kisegítő szolgáltatások – AQ Servizi di assistenza grafica
Banca d'ItaliaItaliaDesign support servicesSpecialty design servicesTermen limită în 31 zilePublicat pe 03 sept. 2026
Olaszország – Archiválási szolgáltatások – Procedura aperta per l’affidamento del servizio integrato di ritiro, archiviazione, custodia e gestione informatizzata della documentazione cartacea sanitaria e amministrativa della Fondazione “Istituto G. Giglio di Cefalù”, comprensivo di digitalizzazione on demand, movimentazione e consegna degli originali, gestione dello scarto documentale e piattaforma informatica
Fondazione Istituto G Giglio CefaluItaliaArchiving servicesTermen limită în 40 zilePublicat pe 03 sept. 2026
Olaszország – Vezetéssel kapcsolatos szolgáltatások – Servizio di Rafforzamento e supporto del Mercato del Lavoro e del sistema di inclusione sociale e welfare territoriale in attuazione del PR FSE+ PIEMONTE 2021-2027
Giunta Regionale del PiemonteItaliaManagement-related servicesTermen limită în 46 zilePublicat pe 02 sept. 2026