Franţa – Aparate de spectroscopie – Fourniture de systèmes actifs et passifs de mesure in situ de la fluorescence chlorophyllienne et de la réflectance des couverts végétaux, leur installation et leur mise en service sous forme d’un réseau multisites de mesure de proxy-détection pour l’ESE du CNRS
Descriere
În cadrul unei colaborări între ESE și LMD, ESE se echipează cu patru instrumente de teledetectare in situ pentru măsurarea activă și pasivă a fluorescenței clorofiliene și a reflectanței acoperirii vegetale, denumite SILI-Fluo (Sun Induced and LED Induced Fluorescence), care vor fi exploatate de cele două laboratoare în cadrul proiectelor lor de colaborare științifică. Este vorba de un contract pe tranzacții la preț forfatar pentru toate serviciile de realizat în documentele contractuale ale contractului și împărțite în felul următor: • Tranșa fermă (TF): Furnizarea unui instrument de teledetectare a fluorescenței clorofiliene a acoperirii vegetale in situ cu instrumentele informatice asociate • Tranșa opțională (T0): Furnizarea a 3 instrumente de teledetectare a fluorescenței clorofiliene a acoperirii vegetale in situ cu instalarea unui tratament automatizat al tuturor datelor. Prestările cuprind minim: • Pentru tranșa fermă: o Construcția, livrarea, instalarea și punerea în funcțiune a unui prototip (SILI-Fluo 1.1) o Testarea și calibrarea acestui prototip o Instalarea acestui prototip pe sitele experimentale Barbeau-Fontainbleau o Furnizarea de instrumente informatice de urmărire în timp real și de tratament al datelor brute. • Pentru tranșa opțională: o Construcția și punerea în funcțiune a a 3 instrumente (SILI-Fluo 2.1, 2.2 și 2.3) o Testarea și calibrarea acestor instrumente o Instalarea acestor instrumente pe trei stații ecosistemice o Punerea în funcțiune a unui tratament automatizat al tuturor datelor rețelei de măsurare. Prestările nu cuprind aprovizionarea cu materii prime, consumabile și fabricări la comandă. Acestea vor fi furnizate de către ESE la beneficiar. Descrierea detaliată a prestărilor și a specificațiilor lor tehnice și funcționale se găsesc în Cadrele Clauzelor Tehnice Particulare (CCTP) și anexele lor. Bugetul alocat de către beneficiar pentru acest contract este de: • 67 000 de euro, fără TVA, pentru tranșa fermă • 89 000 de euro, pentru tranșa opțională
Coduri CPV
Documente și transmitere
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Achiziții similare
Franciaország – Spektroszkópiai berendezések – Jouvence EA-GC-IRMS analyse isotopique
CNRSFranțaSpectroscopy devicesTermen limită în 2 zilePublicat pe 03 sept. 2026
Franciaország – Radioterápiás eszközök és kellékek – FOURNITURE D’EQUIPEMENTS ET LOGICIELS DE RADIOTHERAPIE ET PRESTATIONS ASSOCIEES
GIP RESAHFranțaRadiotherapy devices and suppliesMedical software packageFinancial and insurance servicesTermen limită în 51 zilePublicat pe 03 sept. 2026
Franciaország – Gyógyszerészeti termékek – APPEL D’OFFRES POUR LES PROCEDURES DE CARDIOLOGIE INTERVENTIONNELLE ET SERVICES ASSOCIES: FOURNITURE DE DISPOSITIFS MEDICAUX ET DISPOSITIFS MEDICAUX IMPLANTABLES POUR ANGIOPLASTIE CORONAIRE ET CARDIOLOGIE STRUCTURELLE - Groupement de coopération sanitaire entre les Hospices Civils de Lyon - le Centre Hospitalier de Nord-Ouest Villefranche et le Centre Hospitalier de Fleyriat
HOSPICES CIVILS DE LYON-GHT VAL RHONE CENTREFranțaPharmaceutical productsAngiography suppliesAngioplasty suppliesTermen limită în 33 zilePublicat pe 02 sept. 2026
Franciaország – Gyógyszerészeti termékek – DMUUNSS : Fourniture de Dispositifs Médicaux à Usage Unique Non Stériles et Stérilisation au profit du GCS Nouvelle-Aquitaine
CHU BORDEAUXFranțaPharmaceutical productsMedical consumablesTermen limită în 30 zilePublicat pe 02 sept. 2026