Ţările de Jos – Vehicule pentru transportul deşeurilor menajere – Inhuur inzamelvoertuigen voor diverse Midwaste leden
Descriere
Cerere de ofertă pentru o procedură de licitație publică europeană pentru închirierea (vehicule de colectare) pentru membrii Midwaste 2026-2030. Midwaste acționează ca Autoritate Contractantă. Membrii Midwaste sunt Beneficiarii. Beneficiarii Dar NV, Kanaalstraat 401, 6541 XK Nijmegen Regimul Comun Cure, Achtseweg Noord 45, 5651 GG Eindhoven Scopul licitației Licitația are ca scop încheierea unui contract-cadră cu maxim trei (3) parteneri de contract pentru închirierea diverselor (vehicule de colectare) pentru colectarea deșeurilor. Contractul-cadră are o durată de două (2) ani cu o opțiune de prelungire de două (2) ori câte două (2) ani. Data de începere a contractelor-cadră este prevăzută pe 1 septembrie 2026. Ordinea de prioritate determină dreptul la furnizare În cazul unei cereri de închiriere a unui vehicul, cererea este depusă în primul rând la partenerul de contract care a terminat pe primul loc în clasament. Dacă această parte nu poate furniza vehiculul solicitat, Beneficiarul are dreptul să depună cererea la numărul doi din clasament, în măsura în care acesta se află în clasament. Dacă numărul doi nu poate furniza vehiculul solicitat, Beneficiarul are dreptul să depună cererea la numărul trei din clasament, în măsura în care acesta se află în clasament. Dacă niciuna dintre partenerii de contract nu poate furniza un vehicul, Beneficiarul are dreptul să depună cererea la orice altă parte. Prognoză Stabilirea unei prognoze de consum este dificilă, deoarece o parte semnificativă a cererii de închiriere provine din situații neprevăzute și ad-hoc, cum ar fi defecțiunile vehiculelor la Beneficiar. Aceste condiții nu sunt previzibile sau doar în măsură limitată. Pe baza unei analize a datelor istorice, rezultă că, în special, vehiculele de tipul compactator, elevator, camion și grăbătoare au fost cele mai închiriate. Valoarea medie anuală de închiriere a acestor vehicule este de circa 100.000 de euro. Deoarece o prognoză de consum credibilă nu este posibilă, valoarea maximă a contractului a fost stabilită la 300% din acest valoare. În scopul unei comparări de preț corecte și obiective, fiecare vehicul de închiriere solicitat primește un factor de ponderare în lista de prețuri. Lista de prețuri servește doar ca indicativ și nu reprezintă o garanție sau o obligație în ceea ce privește consumul real. La numerele și valori menționate nu se pot deriva drepturi. Prognoza de consum este exclusivă opțiunea de furnizare către alți membri Midwaste, precum și către comune înrudite cu Beneficiarii. Volumul acestora este maxim 30% din prognoză. De această opțiune se poate face uz doar prin intermediul unui Beneficiar din această licitație. Criteriu de evaluare Evaluarea se face în baza Prețului cel mai mic.
Coduri CPV
Documente și transmitere
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Achiziții similare
Hollandia – Nehézgépjárművek – WFSP-43571-3824 Vrachtwagen met autolaadkraan en haakarmsysteem
Wetterskip FryslânȚările de JosHeavy-duty motor vehiclesBus bodies, ambulance bodies and vehicle bodies for goods vehiclesVehicle bodies for goods vehiclesTermen limită în 41 zilePublicat pe 02 sept. 2026
Hollandia – Forgalmi jelzőlámpák – Raamovereenkomst verkeersregelinstallaties
Gemeente AssenȚările de JosTraffic lightsInstallation of traffic lightsMaintenance services of public-lighting installations and traffic lightsTermen limită în 59 zilePublicat pe 01 sept. 2026
Hollandia – Hulladék- és szeméttároló konténerek és kukák – Levering van (zelf persende) prullenbakken
Gemeente LingewaardȚările de JosWaste and rubbish containers and binsTermen limită în 41 zilePublicat pe 31 aug. 2026
Hollandia – Nehézgépjárművek – Vrachtauto met opbouw
Gemeente MeppelȚările de JosHeavy-duty motor vehiclesTermen limită în 10 zilePublicat pe 31 aug. 2026