Grecia – Servicii de întreţinere preventivă – Προκήρυξη ανοικτού διαγωνισμού άνω των ορίων για την προμήθεια συμβολαίων συντήρησης, για την κάλυψη των αναγκών συντήρησης και επισκευής του αναλυτικού εξοπλισμού των εργαστηρίων των Υπηρεσιών του Γενικού Χημείου του Κράτους
Descriere
Obiectul contractului este furnizarea de servicii de întreținere preventivă și corectivă pentru acoperirea nevoilor de întreținere preventivă și corectivă a echipamentului analitic al laboratoarelor Generalului Chimist al Statului. Ca "întreținere preventivă" se înțelege totalitatea acțiunilor care au ca scop menținerea echipamentului analitic în funcționare corectă și completă. Include verificarea programată și periodică a funcționării corecte a aparatelor, precum și înlocuirea preventivă a părților sau a componentelor de scurtă durată de viață (de ex. filtre, liner, septum, filament, nuts, ferrules etc.), repararea, îmbunătățirea, corectarea, pentru a evita apariția de defecțiuni și avarii. Întreținerea preventivă se face conform specificațiilor și instrucțiunilor tehnice ale constructorului și starea în care se află aparatul. Ca "întreținere corectivă" sau reparare se înțelege totalitatea acțiunilor care au ca scop repararea defecțiunilor echipamentului analitic, care apar în timpul contractului de întreținere. Include înlocuirea părților, componentelor și consumabilelor, lucrările de reparare și verificarea funcționării corecte, pentru a restaura funcționarea completă și corectă a aparatelor. Caracteristicile tehnice și celelalte cerințe sunt descrise analiticamente în Anexă A la Declarație. Ofertele se depun pentru un singur, mai mult de un sau pentru toate Departamentele, așa cum sunt descrise în Anexă A la Declarație. Se menționează că fiecare ofertă trebuie să includă totalitatea echipamentului analitic care este inclus în Departamentul oferit. Valoarea estimată a contractului se ridică la suma de 1.185.000,00 € plus TVA (24%) 284.400,00€, adică total 1.469.400,00€. Contractul va fi atribuit după criteriul celei mai favorabile din punct de vedere economic ofertă. Durata contractului este stabilită la 36 de luni de la publicarea sa în OJEU.
Coduri CPV
Documente și transmitere
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Achiziții similare
Görögország – Gyógyászati berendezéssel kapcsolatos javítási és karbantartási szolgáltatások – ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ υπ’ αριθμ. 31/2026«Παροχή υπηρεσιών συντήρησης με ανταλλακτικά Ι) του Αξονικού Τομογράφου INGENUITY CORE 128 και ΙΙ) του Κεντρικού Server Εφαρμογών Μετεπεξεργασίας Philips Intellispace, με S/N:336096, 98110 και ΚΜ:00029 του Εργαστηρίου Διαγνωστικής και Επεμβατικής Ακτινολογίας του Π.Γ.Ν. Αλεξανδρούπολης »
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣGreciaRepair and maintenance services of medical equipmentTermen limită în 32 zilePublicat pe 03 sept. 2026
Görögország – Javítási és karbantartási szolgáltatások – ΑΝΟΙΚΤΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ «ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΤΩΝ ΥΠΟΔΟΜΩΝ ΚΑΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΩΝ ΧΩΡΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΘΡΑΚΗΣ»
Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο ΘράκηςGreciaRepair and maintenance servicesTermen limită în 32 zilePublicat pe 01 sept. 2026
Görögország – Villamos géppel, készülékkel és hozzá tartozó berendezéssel kapcsolatos javítási és karbantartási szolgáltatások – ΕΠΙΣΚΕΥΗ & ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΑΝΤΛΙΟΣΤΑΣΙΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ ΓΙΑ 36 ΜΗΝΕΣ
ΔΗΜΟΣ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥGreciaRepair and maintenance services of electrical machinery, apparatus and associated equipmentTermen limită în 38 zilePublicat pe 01 sept. 2026
Görögország – Hajójavítási és karbantartási szolgáltatások – Παροχή Υπηρεσιών Εφαρμογής /Συντήρησης Συστημάτων Βαφής και Καθαρισμού Επιφανειών Π. Πλοίων, Πλωτών Μέσων και Δεξαμενών στο Ναύσταθμο Κρήτης (ΝΚ), Μέσω Σύναψης Συμφωνίας-Πλαίσιο Διάρκειας Δύο (2) Ετών, Συνολικής Εκτιμώμενης Αξίας Εννιακοσίων Πενήντα Χιλιάδων Ευρώ (950.000,00€) (συμπεριλαμβανομένων κρατήσεων και Απαλλασσομένου ΦΠΑ)
ΓΕΝΙΚΟ ΕΠΙΤΕΛΕΙΟ ΝΑΥΤΙΚΟΥ - ΚΕΝΤΡΟ ΕΦΟΔΙΑΣΜΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥGreciaRepair and maintenance services of shipsTermen limită în 38 zilePublicat pe 25 aug. 2026