Franţa – Servicii de transport rutier – PRESTATIONS DE TRANSPORT ET RECONNAISSANCE DE FONDS ET SERVICES CONNEXES POUR LA REGIE DES TRANSPORTS METROPOLITAINS
Descriere
1/ Acest contract public are ca obiect prestări de transport și recunoaștere de fonduri și servicii conexe pentru Régie des Transports Métropolitains. 2/ Acest contract public este atribuit printr-o procedură cu negocieri, în aplicarea articolelor L2124-3, R2124-4 și R2161-21 la R2161-23 din Cod. 3/ Este vorba de un acord-cadre în sensul articolelor L2125-1.1° și R2162-2 și următoarele din Cod. 4/ Acordul-cadre este încheiat cu un singur operator economic și executat: - în parte prin emisia de ordine de comandă, pentru prestările descrise în documentele contractuale (în condițiile stabilite la articolele R2162-13 și R2162-14 din Cod); - și în parte prin încheierea de contracte subspecifice pentru nevoile cărora toate stipulațiile contractuale nu sunt stabilite în documentele acordului-cadre (conform articolelor R2162-7, R2162-11 și R2162-12 din Cod). 5/ În aplicarea articolului R2162-4 din Cod, contractul public este încheiat fără un montant minim de angajament și cu un montant maxim de angajament pe durata sa inițială (2 ani), adică: 3 500 000 Euros HT. Pentru fiecare perioadă de reconducere, montantul maxim de angajament este de 1 750 000 Euros HT. 6/ Acest acord-cadre este un contract de servicii. Se referă la Cadrul de Clauze Administrative Generale aplicabile contractelor publice de Furnizări Curente și de Servicii (CCAG/FCS), aprobat prin ordinul din 30 martie 2021. Acest document general, considerat cunoscut de către întreprinderi, nu este furnizat în prezentul dosar. 7/ Durata inițială a acordului-cadre este de doi (2) ani de la data notificării sale. Este reconducibil de patru ori, prin tacită reconducere, în afară de o decizie scrisă contrară a RTM, comunicată cu un preaviz de 3 luni înainte de termen, prin scrisoare recomandată cu înregistrare postală. Fiecare reconducere are o durată de un (1) an, adică o durată maximă potențială de șase (6) ani. 8/ La stadiul candidaturilor, documentele transmise cu Avis d'Appel Public à la Concurrence (AAPC) se află în Regulamentul de Consultare "Faza candidaturi" alăturat ca anexă la AAPC. Candidatzii trebuie să transmită obligatoriu candidatura lor (și oferta lor în faza următoare) de mod dematerializat prin site-ul www.achatpublic.com. În fază următoare, RTM va pune la dispoziția candidatilor admisi să depună o ofertă, Dossierul de Consultare al Întreprinderilor (DCE) complet, prin site-ul www.achatpublic.com care va furniza acestora modalitățile de descărcare. Candidatzii vor transmite obligatoriu oferta lor de mod dematerializat prin site-ul Internet achatpublic.com.
Coduri CPV
Documente și transmitere
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Achiziții similare
Franciaország – Közúti szállítási szolgáltatások – Prestations de transport de produits sanguins labiles, de prélèvements biologiques et de divers produits de santé pour le GHT de La Réunion
CHU de la RéunionFranțaRoad transport servicesTermen limită în 27 zilePublicat pe 02 sept. 2026
Franciaország – Közúti tömegközlekedési szolgáltatások – Gestion et exploitation des services publics de transports non urbains de voyageurs du réseau Aléop en Sarthe
Région des Pays de la LoireFranțaPublic road transport servicesRepair, maintenance and associated services related to roads and other equipmentTermen limită în 57 zilePublicat pe 02 sept. 2026
Franciaország – Közúti tömegközlekedési szolgáltatások – Prestations de transport de personnes en autocar avec chauffeur
Communauté de communes LE GRESIVAUDANFranțaPublic road transport servicesTermen limită în 29 zilePublicat pe 02 sept. 2026
Franciaország – Különleges közúti személyszállítási szolgáltatások – Marché relatif à l'exécution de services de transport à la demande (TAD)
Communauté de communes Plaine LimagneFranțaSpecial-purpose road passenger-transport servicesTermen limită în 32 zilePublicat pe 02 sept. 2026