Portugalia – Lucrări de construcţii de căi ferate – EMPREITADA - LINHA DO NORTE - ADEQUAÇÃO DO LAYOUT DA ESTAÇÃO ENTRONCAMENTO - EXECUÇÃO
Descriere
Contracting Authority: Infraestruturas de Portugal, I.P.
Contracting Authority Contact Point(s):
Name: Ana Paula Silva
Telephone: +351 21 302 10 00
Email: [email protected]
Type of contract: Works
Main CPV code: 45233110-0
Short description: EMPREITADA - LINHA DO NORTE - ADEQUAÇÃO DO LAYOUT DA ESTAÇÃO ENTRONCAMENTO - EXECUÇÃO
Estimated value excluding VAT: 1 000 000.00 EUR
Tender notice type: Contract notice
Publication date: 2023-09-25
Deadline for receipt of tenders or requests to participate: 2023-10-20
This is a recurrent procurement, with an estimated total value of 1 000 000.00 EUR, for a period of 4 years.
The works consist of the adaptation of the layout of the Entroncamento station on the Linha do Norte.
The contract will be awarded to the most economically advantageous tender, based on the criteria set out in the tender documents.
The tender documents can be obtained from the TED eTendering platform, at the following URL: https://etendering.ted.europa.eu/cft/cft-display.html?cftId=6706
Additional information can be obtained from the contracting authority.
Procurement documents are available in Portuguese and English.
The deadline for receipt of tenders or requests to participate is 2023-10-20, at 12:00 (Lisbon time).
Autoritatea Contractantă: Infraestruturas de Portugal, I.P.
Punctele de contact ale Autorității Contractante:
Nume: Ana Paula Silva
Telefon: +351 21 302 10 00
Email: [email protected]
Tip de contract: Lucrări
Cod CPV principal: 45233110-0
Descriere scurtă: LUCRĂRI - LINHA DO NORTE - ADECVARE LAYOUT STAŢIEI ENTRONCAMENTO - EXECUŢIE
Valoarea estimată fără TVA: 1 000 000,00 EUR
Tipul de notificare de licitație: Notificare de contract
Data publicării: 25 septembrie 2023
Termen limită pentru primirea ofertelor sau cererilor de participare: 20 octombrie 2023
Acesta este un achiziționare recurentă, cu o valoare totală estimată de 1 000 000,00 EUR, pentru o perioadă de 4 ani.
Lucrările constă în adaptarea layout-ului stației Entroncamento de pe Linha do Norte.
Contractul va fi acordat ofertei cea mai economic avantajoasă, pe baza criteriilor stabilite în documentele de licitație.
Documentele de licitație pot fi obținute de pe platforma TED eTendering, la următoarea adresă URL: https://etendering.ted.europa.eu/cft/cft-display.html?cftId=6706
Informații suplimentare pot fi obținute de la autoritatea contractantă.
Documentele de achiziționare sunt disponibile în portugheză și engleză.
Termenul limită pentru primirea ofertelor sau cererilor de participare este 20 octombrie 2023, la ora 12:00 (ora Lisabona).
Coduri CPV
Documente și transmitere
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Achiziții similare
Portugália – Közútkarbantartás – Empreitada - CONSERVAÇÃO CORRETIVA DO PAVIMENTO 2026 GRANDE LISBOA - LISBOA - 4 LOTES
Infraestruturas de Portugal, SAPortugaliaRoad-maintenance worksTermen limită în 26 zilePublicat pe 31 aug. 2026
Portugália – Egészségügyi épületek kivitelezése – CI 2595/2026 Obra de remodelação e ampliação do serviço de urgência da unidade hospitalar de Vila Real para a ULSTMAD, EPE, no âmbito do projeto financiado NORTE2030-FEDER-03357900.
Unidade Local de Saúde de Trás-os-Montes e Alto Douro, EPEPortugaliaConstruction work for buildings relating to healthTermen limită în 4 zilePublicat pe 30 aug. 2026
Portugália – Magasépítési munka – Empreitada de Remodelação e Ampliação do Hotel Sete Cidades
Gaivota - Empreendimentos Turísticos, Lda.PortugaliaBuilding construction workTermen limită în 3 zilePublicat pe 27 aug. 2026
Portugália – Iskolaépületek kivitelezése – CPI13/2026/DEOPE - ESCOLA BÁSICA QUINTA DA AMIZADE - SETÚBAL
Município de SetúbalPortugaliaConstruction work for school buildingsTermen limită în 37 zilePublicat pe 26 aug. 2026