Dánia – Hólapátolási szolgáltatások – Udbud af vintertjenester for Arbejdernes Andels Boligforening, Aarhus
Popis
Nærværende udbud udgør et genudbud af udvalgte delkontrakter fra det tidligere gennemførte udbud jf. udbudsbekendtgørelse 475348-2024. Genudbuddet omfatter delkontrakterne 1, 2, 7 og 9, hvor der er opstået behov for at genudbyde ydelserne. Udbuddet vedrører udførelse af vintertjeneste i form af snerydning og glatførebekæmpelse på Ordregivers matrikler, som overordnet set består af følgende vejetyper: • Brandveje/akutveje • Lokalveje (boligveje, parkeringsområder/-pladser) • Mindre og øvrige veje (mindre boligveje) • Lokale stier (Stier til lokal nærtrafik) • Adgangs- og nedgangstrapper • Ramper (kørestolsbredde) • Cykelstier (1,2 m) • Fortov Følgende typer af veje er undtaget for Ydelsen: • Egne indkørselsarealer til boliger • Egne indgangs- og adgangsarealer (stien fra postkasse, skraldespand til boligens indgang herunder egen kælderindgang. (gælder for specifikke afdelinger, som vil fremgå af kortmateriale) • Det kan variere mellem boligafdelinger om beboere med egne haver og tilhørende fortov, rydder selv Vintertjenesten skal udføres på alle tider af døgnet. Alle ugens dage også søn- og helligdage De udbudte delkontrakter er gældende fra den 01.11.2026 til 15.04.2028, svarende til vintersæson (2026/2027, 2027/2028). Den forventet samlet omsætning i rammeaftaleperioden for delkontrakterne er estimeret til 2.280.000 kr. ekskl. moms. Den forventet omsætning er udelukkende vejledende og baserer sig på historiske tal, og forventningerne til fremtidig aktivitet samt priser. Omsætningen på hver enkelt delkontrakt kan i praksis afvige i såvel op- som nedadgående retning. Dette skyldes primært, at en stor del af omsætningen vil være afhængig af vejrforholdene, der ikke kan forudsiges. Ordregivers maksimale volumen vil være +30% af den anslåede omsætning pr. delkontrakt for rammeaftaleperioden. Vintertjenesten opdeles i områder/teams, som består af en rutepakke, der dækker flere afdelinger. Der udbydes i alt 4 områder, som er selvstændige delkontrakter. Udbuddet er opdelt i 4 delkontrakter efter en geografisk opdeling i henhold til Ordregivers driftsområder. Tilbudsgiver kan byde på én eller flere delkontrakter. Tilbudsgiver har som udgangspunkt mulighed for at få tildelt op til 4 delkontrakter.
Kódy CPV
Dokumenty a odovzdanie
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Súvisiace zákazky
Dánia – Szennyvíz- és hulladéktisztítási és környezetvédelmi szolgáltatások – Udbud af vintertjeneste til Nordfyns Kommune
Nordfyns KommuneDánskoSewage, refuse, cleaning and environmental servicesCleaning and sanitation services in urban or rural areas, and related servicesSnow-clearing servicesDeadline za 16 dniPublikované 03. 9. 2026
Dánia – Szennyvíz- és hulladéktisztítási és környezetvédelmi szolgáltatások – Fælles udbud: Tømning af nedløbsbrønde
Egedal KommuneDánskoSewage, refuse, cleaning and environmental servicesSewage servicesTreatment services of cesspoolsDeadline za 30 dniPublikované 02. 9. 2026
Dánia – Hólapátolási szolgáltatások – Vintertjeneste – kommunale ejendomme
Odsherred KommuneDánskoSnow-clearing servicesIce-clearing servicesDeadline za 26 dniPublikované 02. 9. 2026
Dánia – Takarítási szolgáltatások – Udbud af rengøring til Danmarks Tekniske Universitet
Danmarks Tekniske Universitet - DTUDánskoCleaning servicesSewage, refuse, cleaning and environmental servicesAccommodation, building and window cleaning servicesTermín nebol udanýPublikované 02. 9. 2026