Nemčija – Telefonske storitve in storitve prenosa podatkov – Errichtung und Betrieb eines Gigabitnetzes im Kreis Recklinghausen (Graue Flecken)
Opis
Okrožje Recklinghausen (v nadalje "koncesionar"), ki se nahaja v severni deli Ruhrskega območja v zvezni deželi Severno Porenje - Vestfalija, ima približno 620.000 prebivalcev. Okrožje sestavlja deset srednjih in velikih mest, ki so pod okrožjem: Castrop-Rauxel, Datteln, Dorsten, Gladbeck, Haltern am See, Herten, Marl, Oer-Erkenschwick, Recklinghausen in Waltrop, s približno 30.000 do približno 120.000 prebivalci. Postopek dodajevanja ima za cilj najti omrežnega operaterja, ki bo zagotovil oskrbo podhranjenih naslovov (Gigabit 2.0) z budućnostno usmerjeno širokopasovno oskrbo za vse naslove predmetne koncesije. Koncesionar v okviru splošnega zagotavljanja življenja opravlja različne obveznosti in prostovoljne naloge. Med uveljavljene prostovoljne naloge spada spodbujanje gospodarstva, ki se je do sedaj na ravni okrožja v potrebnem obsegu ukvarjalo tudi z gospodarsko pomembnimi vprašanji širokopasovne oskrbe in digitalizacije. Razvoj močnih širokopasovnih priključkov služi ne samo osnovnemu zagotavljanju življenja, ampak je tudi bistvena predpogoj za gospodarski rast in višji blagostanje. Cilj koncesionarja je, da bo vsaki gospodinjstvu in vsakemu podjetju v področju projekta srednje do dolgoročno omogočil močan širokopasovni priključek Gigabit z 1 Gigabit/s simetrično. Za to je koncesionar 27.09.2024 vložil zahtevo za subvencijo pri zvezni vladi in 15.11.2024 prejel odločbo o subvenciji v začasni višini (priloga 01a) ter spremembo odločbe (priloga 01b) od 26.02.2026. Podrobnosti je mogoče najti v opisu del.
CPV kodi
Dokumenti in oddaja
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Povezana naročila
Németország – Távbeszélő és adatátviteli szolgáltatások – Vergabe einer Dienstleistungskonzession für den öffentlich geförderten Aufbau und Betrieb eines Gigabitnetzes nach § 5 Gigabit-Rahmenregelung des Bundesministerium für Verkehr und digitale Infrastruktur vom 01.08.2024.
Markt WertachNemčijaTelephone and data transmission servicesCommunications networkRok ni podanObjavljeno na 31. avg. 2026
Németország – Postai kézbesítési szolgáltatás – Förmliche Zustellungsaufträge bei dem Amtsgericht Coburg
Freistaat Bayern, vertreten durch die Direktorin des Amtsgerichts CoburgNemčijaMail delivery servicesData capture servicesRok v 34 dnehObjavljeno na 31. avg. 2026
Németország – Távbeszélő és adatátviteli szolgáltatások – ÄNDERUNGSBEKANNTMACHUNG: Bereitstellung eines flächendeckenden Gigabitnetzes und Angebot breitbandiger Telekommunikationsdienste in unterversorgten Gebieten (Dunkelgraue Flecken) der Stadt Melsungen im Wirtschaftlichkeitslückenmodell.
Magistrat der Stadt MelsungenNemčijaTelephone and data transmission servicesCommunications infrastructureCommunications networkRok ni podanObjavljeno na 30. avg. 2026
Németország – Postai szolgáltatások – Rahmenvereinbarung Postdienstleistungen für die Landespolizeiinspektionen Gera, Gotha und Jena sowie die Autobahnpolizeiinspektion
Thüringer Polizei, Landespolizeidirektion, Sachgebiet 24 - Zentrale Beschaffung/DienstleistungenNemčijaPostal servicesRok v 44 dnehObjavljeno na 30. avg. 2026