Nemčija – Farmacevtski proizvodi – Abschluss nicht exkl. Arzneimittel-Rabattvereinb. nach § 130a Abs. 8 SGB V im Wege eines Open-House-Modells zum Wirkstoff Ustekinumab (ATC-Code nach WHO: L04AC05)
Opis
Namenjitev objave je sklenitev neizključnih popustnih pogodb po § 130a, odstavku 8, SGB V o zdravilih z učinkovino ustekinumab (ATC-oznaka po WHO: L04AC05). Pogodbo sklenimo v okviru tako imenovanega Open-House modela, kar pomeni, da je sklenitev pogodbe v času udeležbe na voljo vseh zainteresiranih farmacevtskih podjetij, če izpolnijo in sprejmejo pogoj za udeležbo. To pomeni, da ne bodo vodeni posamezni pogajanja in da ne bo (dostavne) izključnosti. Opominjamo, da je količina nabave neznana, saj je odvisna od povpraševanja in razvoja števila zavarovanih, od načinov predpisovanja zdravnikov ter od načina oddaje in zaloge javnih lekarni. Slednje pomeni, da minimalne količine nabave ne bodo zagotovljene. Zainteresirana farmacevtska podjetja lahko prejemajo dokumentacijo za udeležbo preko projektnega prostora Nemškega portal za javne nabave (DTVP). Za to je potrebno najprej vložiti zahtevo za dostop do projektnega prostora. Po odobritvi dostopa s strani naročnika se lahko dostopa do dokumentacije za udeležbo. O vsebini dokumentacije za udeležbo - predvsem o vsebini popustne pogodbe in tam navedenih popustov - je potrebno molčati. Polna ali delna predaja ali dostopnost vsebine dokumentacije za udeležbo tretjim osebam zahteva predhodno pisno dovoljenje naročnika. Če se od udeležbe odločimo, so vse dokumentacije takoj uničiti v skladu z varovanjem podatkov. Dokumentacija, ki jo je potrebno vložiti, izhaja iz dokumentov "Pismo" in "Razlaga pogojev pogodbe", shranjenih v projektnem prostoru. Komunikacija, vključno z oddajo dokumentacije za udeležbo, poteka elektronski preko portal za javne nabave DTVP; podrobnosti so navedene v prej omenjenih dokumentih. Morebitne drugačne navedbe v objavi so posledica tehničnih razlogov in niso obvezujoče. Prve zahteve za udeležbo se lahko vložijo do 7. julija 2026. Vse nadaljnje roke za vložitev si prosim preberite v prilogi "Roke za vložitev", shranjeni v projektnem prostoru. Če je dan vložitve sobota, nedelja ali državni praznik, se ta dan nadomesti z naslednjim delovnim dnem. Pri poznejšem dostopu se vložene zahteve za udeležbo uvrstijo v naslednjo roko za vložitev. Popustna pogodba poteka, neodvisno od datuma sklenitve pogodbe, najkasneje do 31. julija 2027. Naročnik si privača pravico, da Open-House postopek predčasno prekine, zlasti v primeru sklenitve izključnih popustnih pogodb; v tem primeru potekajo že sklenjene popustne pogodbe v skladu z pogodbenimi določili. Po izkušnjah naročnika izključne popustne pogodbe običajno veljajo 8 do 12 mesecev po objavi ustrezne objave v Dodatku k Uradnemu listu Evropske unije.
CPV kodi
Dokumenti in oddaja
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Povezana naročila
Németország – Gyógyszerészeti termékek – Abschluss eines nicht exklusiven Rabattvertrages nach § 130a Abs. 8 SGB V zu Arzneimitteln mit dem Wirkstoff Guanfacin (ATC-Code: N06BA21).
AOK Niedersachsen. Die Gesundheitskasse.NemčijaPharmaceutical productsRok v 726 dnehObjavljeno na 01. sep. 2026
Németország – Gyógyszerészeti termékek – Open house Arzneimittelrabattverträge zum Wirkstoff Ticagrelor, ATC B01AC24
AOK Rheinland-Pfalz/Saarland - Die GesundheitskasseNemčijaPharmaceutical productsRok v 210 dnehObjavljeno na 01. sep. 2026
Németország – Testápoló termékek – Rahmenvertrag über Lieferung von Toilettenpapier / Papierfalthandtücher / flüssige Handwaschseife (GB StMUV)
Freistaat Bayern, vertreten durch das Bayerische Landesamt für UmweltNemčijaPersonal care productsSoapToilet paperRok v 34 dnehObjavljeno na 01. sep. 2026
Németország – Gyógyszerészeti termékek – Open house Arzneimittelrabattverträge zum Wirkstoff Oxycodon und Naloxon, ATC N02AA55
AOK Rheinland-Pfalz/Saarland - Die GesundheitskasseNemčijaPharmaceutical productsRok v 240 dnehObjavljeno na 01. sep. 2026