Švica – Arhitekturne, gradbeniške, inženirske in inšpekcijske storitve – Kantonsschule Wiedikon | Schulgebäude Schrennengasse, Zürich | Teilinstandsetzung
Opis
Baudirektion Kanton Zürich, zastopana s strani Visoke gradbeniške uprave, organizira v imenu Imobilienamta javno nabavo za izvajanje splošnega načrtovanja (predstudy, projektiranje, razpis in realizacija) za delno obnovo šolskega objekta Kantonsschule Wiedikon, na Schrennengasse 7, v 8003 Zürich. Iščemo ekipo za splošno načrtovanje pod vodstvom arhitekturnega in/ali gradbenega biroja, ki bo izpolnilo specifične zahteve za arhitekturo in lokalno podobo, imelo izkušnje pri utežnjenju trajnostnih pristopov v varovani dediščini in se lotilo gradbenega naloga z visokimi kakovostnimi zahtevami in občutljivostjo. Pričakovana je tudi osredotočenost na stroške in rokove. Gradbeni projekt Kantonsschule Wiedikon obiskuje približno 1.000 dijakov in dijakinj gimnazije za dolgotrajni in kratkotrajni program ter srednje šole. Šolski pouk poteka v dveh stavbah. Prvotna stavba na Goldbrunnenstrasse je iz leta 1901. Dodatna stavba z podzemno trojno športno dvorano, medioteko in pevskim dvoranom na Schrennengasse je bila zgrajena in uporabljana med letoma 1973 in 1975. Osnovna struktura te stavbe je v veliki meri v izvirnem stanju, je v inventarju varovanih objektov občine. Za dolgoročno zagotavljanje sodobnega šolskega dela bo dodatna stavba obnovljena. Potreba po obnovi bo preučena v predstudiji in v soglasju z gradbenim lastnikom določena. Osnovna konstrukcija je v splošnem v dobrem stanju, različni gradbeni elementi so pa po 50 letih uporabe na koncu svojega življenjskega cikla. Tudi ovojnica stavbe ne izpolnjuje več sodobnih zahtev. Minimalna toplinska izolacija povzroča velike prehodne izgube in povečani porab energije. Glejde na poletni toplinski zaščiti obstajajo hude pomanjkljivosti in je treba izboljšati notranjo podobo v učilnicah.
CPV kodi
Dokumenti in oddaja
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Povezana naročila
Svájc – Építészeti, építési, mérnöki és vizsgálati szolgáltatások – Campus Battelle, rénovation énergétique des bâtiments C et F
Office cantonal des bâtiments (OCBA)ŠvicaArchitectural, construction, engineering and inspection servicesRok v 39 dnehObjavljeno na 30. avg. 2026
Svájc – Építészeti, építési, mérnöki és vizsgálati szolgáltatások – Rorschach: Neue Serviceanlage Etappe 1 & 2 und 6. Perronkante & Doppelspurausbau - Fachplaner Kabel
Chemins de fer fédéraux suisses CFF, Infrastructure – Achats, Supply Chain et production, Achats projets de construction, Région EstŠvicaArchitectural, construction, engineering and inspection servicesRok v 49 dnehObjavljeno na 30. avg. 2026
Svájc – Mérnöki szolgáltatások – Trois tours de la Cité-Jonction (M372TI) mandat d'ingénieur chauffage-ventilation-MCR
Unité soumissions - Département de l'aménagement, des constructions et de la mobilité (DACM) de la Ville de GenèveŠvicaEngineering servicesRok v 44 dnehObjavljeno na 27. avg. 2026
Svájc – Építészeti, építési, mérnöki és vizsgálati szolgáltatások – Montageabnahme LWL 2027 und 2028 von Freileitungen und Masten
Swissgrid AGŠvicaArchitectural, construction, engineering and inspection servicesTechnical inspection services of engineering structuresMonitoring and control servicesRok v 37 dnehObjavljeno na 26. avg. 2026