Nemčija – Farmacevtski proizvodi – Abschluss nicht exkl. Arzneimittel-Rabattvereinb. nach § 130a Abs. 8 SGB V im Wege eines Open-House-Modells zum Wirkstoff Sultiam (ATC-Code nach WHO: N03AX03)
Opis
Predmet te objave je sklenjevanje neizključnih popustnih pogodb po § 130a st. 8 ZAKZD o zdravilih z učinkovino Sultiam (ATC-oznaka po WHO: N03AX03), z omejitvijo na obliko filmtablet (FT) v učinkovinah 50 mg in 200 mg. Pogodbo sklenimo v okviru tako imenovanega Open-House modela, kar pomeni, da je pogodba sklenjena v času udeležbe na voljo vseh zainteresiranih farmacevtskih podjetij, če izpolnijo pogoj za udeležbo in ga sprejmejo. To ima za posledico, da se ne izvaja posameznih pogajanj o pogodbah in ni (dostave) izključnosti. Opomnimo, da je količina nabave neznana, saj je odvisna od povpraševanja in razvoja števila zavarovanih, od načina predpisovanja zdravnikov in od načina oddaje in zaloge javnih lekarni. Minimalne količine nabave se tako ne zagotavljajo. Zainteresirana farmacevtska podjetja lahko pridobijo dokumente za udeležbo preko projektnega prostora Nemškega portala za javne nabave (DTVP). Za to je najprej potrebno vložiti zahtevo za dostop do projektnega prostora. Po odobritvi dostopa od strani naročnika je mogoče pristopiti do dokumentov za udeležbo. O vsebini dokumentov za udeležbo, predvsem o vsebini popustne pogodbe in tam navedenih popustov, je potrebno molčati. Polna ali delna predaja ali dostop do vsebine dokumentov za udeležbo tretjim osebam zahteva predhodno pisno dovoljenje naročnika. Če se od udeležbe odstopi, so vsi dokumenti takoj uničeni v skladu z varovanjem podatkov. Dokumenti, ki jih je treba vložiti, so navedeni v dokumentih "Pismo" in "Razlaga pogojev pogodbe", shranjenih v projektnem prostoru. Komunikacija, vključno z oddajo dokumentov za udeležbo, poteka elektronsko preko portala za javne nabave DTVP; podrobnosti so navedene v prej omenjenih dokumentih. Morebitne drugačne navedbe v objavi o naročilu so posledica tehničnih razlogov in niso obvezne. Prve zahteve za udeležbo je mogoče vložiti do 5. marca 2026. Vse nadaljnje roke za vložitev si lahko ogledate v prilogi "Roke za vložitev", shranjeni v projektnem prostoru. Če je dan vložitve sobota, nedelja ali državni praznik, se ta dan zamenja z naslednjim delovnim dnem. Pri poznem dostopu se vložene zahteve za udeležbo upoštevajo pri naslednji roki za vložitev. Popustna pogodba poteka, neodvisno od datuma sklenitve pogodbe, najkasneje do 31. decembra 2027. Naročnik si prizadeva, da lahko Open-House postopek predčasno konča, zlasti v primeru sklenitve izključnih popustnih pogodb; v tem primeru končajo že sklenjene popustne pogodbe v skladu z pogodbenimi določbami. Po izkušnjah naročnika izključne popustne pogodbe običajno stopajo v veljavo 8 do 12 mesecev po objavi ustrezne objave o naročilu v Dodatku k Uradnemu listu Evropske unije.
CPV kodi
Dokumenti in oddaja
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Povezana naročila
Németország – Gyógyszerészeti termékek – Abschluss eines nicht exklusiven Rabattvertrages nach § 130a Abs. 8 SGB V zu Arzneimitteln mit dem Wirkstoff Guanfacin (ATC-Code: N06BA21).
AOK Niedersachsen. Die Gesundheitskasse.NemčijaPharmaceutical productsRok v 726 dnehObjavljeno na 01. sep. 2026
Németország – Gyógyszerészeti termékek – Open house Arzneimittelrabattverträge zum Wirkstoff Ticagrelor, ATC B01AC24
AOK Rheinland-Pfalz/Saarland - Die GesundheitskasseNemčijaPharmaceutical productsRok v 210 dnehObjavljeno na 01. sep. 2026
Németország – Testápoló termékek – Rahmenvertrag über Lieferung von Toilettenpapier / Papierfalthandtücher / flüssige Handwaschseife (GB StMUV)
Freistaat Bayern, vertreten durch das Bayerische Landesamt für UmweltNemčijaPersonal care productsSoapToilet paperRok v 34 dnehObjavljeno na 01. sep. 2026
Németország – Gyógyszerészeti termékek – Open house Arzneimittelrabattverträge zum Wirkstoff Oxycodon und Naloxon, ATC N02AA55
AOK Rheinland-Pfalz/Saarland - Die GesundheitskasseNemčijaPharmaceutical productsRok v 240 dnehObjavljeno na 01. sep. 2026