Nemčija – Farmacevtski proizvodi – Abschluss nicht exkl. Arzneimittel-Rabattvereinb. nach § 130a Abs. 8 SGB V im Wege eines Open-House-Modells zum Wirkstoff Ticagrelor (ATC-Code nach WHO: B01AC24)
Opis
Predmet te publikacije je sklenitev neekskluzivnih popustnih pogodb po § 130a, odstavku 8, Zakon o zdravstvenem zavarovanju (SGB V) za zdravila z učinkovino Ticagrelor (ATC-oznaka po ZDZ: B01AC24). Sklenitev pogodbe poteka v okviru tako imenovanega Open-House modela, kar pomeni, da je sklenitev pogodbe v času učinkovanja odprta za vse zainteresirane farmacevtske podjetje, ki izpolnijo in sprejmejo pogoj za udeležbo. To pomeni, da posamezne pogajanja niso potrebna in ni (dovoljenja za) ekskluzivnosti. Opominjamo, da je količina nakupov neznana, saj je odvisna od povpraševanja in razvoja števila zavarovanih, od načina predpisovanja zdravnikov ter od načina izdaje in zaloge javnih lekarnih. Minimalne količine nakupov so zato ne garantirane. Zainteresirana farmacevtska podjetja lahko prejmejo dokumentacijo za udeležbo preko projektnog prostora Nemškega portal za javne nabave (DTVP). Za to je najprej potrebno vložiti zahtevek za dostop do projektnog prostora. Po odobritvi dostopa s strani naročnika je možno dostopati do dokumentacije za udeležbo. O vsebini dokumentacije za udeležbo - predvsem o vsebini popustne pogodbe in tam navedenih popustov - je potrebno molčati. Polna ali delna prenosa ali dostopnost vsebine dokumentacije za udeležbo tretjim osebam, je potrebno predhodno pisno odobrenje naročnika. Če se od udeležbe odstopi, so vse dokumentacije takoj uničiti v skladu z varovanjem podatkov. Dokumentacija, ki jo je potrebno vložiti, je navedena v dokumentih "Pismo" in "Pojasnila pogojev pogodbe", ki so shranjeni v projektnem prostoru. Komunikacija, vključno z oddajo dokumentacije za udeležbo, poteka elektronsko preko portal za javne nabave DTVP; podrobnosti so navedene v prej omenjenih dokumentih. Morebitne nasprotne navedbe v objavi so posledica tehničnih razlogov in niso obvezne. Prijave za udeležbo je možno prvič vložiti do 4. junija 2026. Vse nadaljnje roke za vložitev si prosimo preberite v prilogi "Roki za vložitev", ki je shranjena v projektnem prostoru. Če je dan vložitve sobota, nedelja ali državni praznik, se ta dan nadomesti s sledjočim delovnim dnem. Pri poznem dostopu se vložene prijave za udeležbo upošteva pri naslednji roki za vložitev. Popustna pogodba se konča, ne glede na datum sklenitve, najkasneje 30. septembra 2026. Naročnik si prizadeva, da Open-House postopek konča predčasno, zlasti v primeru sklenitve ekskluzivnih popustnih pogodb; v tem primeru se končajo že sklenjene popustne pogodbe v skladu z določili pogodbe. Po izkušnjah naročnika, ekskluzivne popustne pogodbe običajno stopijo v veljavo 8 do 12 mesecev po objavi ustrezne objave v Dodatku k Uradnemu listu Evropske unije.
CPV kodi
Dokumenti in oddaja
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Povezana naročila
Németország – Hordágyak – Unfalltransporter
Klinikum Main-SpessartNemčijaStretchersBeds for medical useMedical furnitureRok v 40 dnehObjavljeno na 02. sep. 2026
Németország – Egészségügyi papír – Rahmenvertrag Hygienepapier
Vergabe und Beschaffungszentrum DortmundNemčijaPaper sanitaryToilet paper, handkerchiefs, hand towels and serviettesToilet paperRok v 32 dnehObjavljeno na 02. sep. 2026
Németország – Gyógyszerészeti termékek – Abschluss nicht-exklusiver Rabattvereinbarungen nach § 130a Abs. 8 SGB V zu den genannten Wirkstoffen mit Abschlussmöglichkeit im Rahmen des sogenannten Open-House-Verfahrens.
KKH Kaufmännische KrankenkasseNemčijaPharmaceutical productsRok v 119 dnehObjavljeno na 02. sep. 2026
Németország – Orvosi felszerelések, gyógyszerek és testápolási termékek – 6003109359 - 1/DLII6/VM037 - Medizinprodukt Armtragetuch Musselin
Bundesamt für Infrastruktur, Umweltschutz und Dienstleistungen der BundeswehrNemčijaMedical equipments, pharmaceuticals and personal care productsDisposable non-chemical medical consumables and haematological consumablesRok v 29 dnehObjavljeno na 02. sep. 2026