Slovaška – Gradbena dela na cestnem mostu – Komplexná obnova mostov na cestách I. triedy
Opis
Predmetom javnega nabavovanja je izvedba Projektu - kompleksne obnove mostov na cestah I. kategorije. Projekt se izvaja kot projekt javno-zasebnega partnerstva v obliki DBFOM, torej vključuje načrtovanje (design), gradnjo (build), financiranje (finance), prevzem (operate) in vzdrževanje (maintain) (naprej tudi kot "Projekt" v ustreznem spoluščnem obliku). Projekt se izvaja s postopkom konkurnega dialoga v skladu z določili § 74 in nadalje zakona št. 343/2015 Z. z. o javnem nabavovanju in o spremembah in dopolnitvah nekaterih zakonov v zveljavljenem obliku (naprej kot "ZJN"). Javni nabavovalec predvideva, da bo v okviru Projektu prišlo do kompleksne obnove 558 mostov, ki jih je izbral javni nabavovalec na podlagi njihovega tehničnega stanja, pomena za varnost, prometne povezave in dostopnost. V času izdelave Študije izvedljivosti projekta PPP Mostovi, ki je predhodila odločitvi o izvedbi javnega nabavovanja za izvedbo Projektu, so bili izbrani mostovi, ki so bili evidenciirani v stopnjah STS IV do STS VI v skladu z Tehničnimi pogoji TP 060: Preverjanje, vzdrževanje in popravila cestnih komunikacij. Mostovi (naprej kot "TP 060"). Gre za različne mostne konstrukcije (monolitne, prefabricirane, jeklene) z različno dolžino in širino, ki kažejo na pomembne motnje in predstavljajo povečano tveganje za prekinitev ali popolno nefunkcionalnost v primeru nadaljnje degradacije. Javni nabavovalec predvideva naslednji obseg Projektu: Načrtovanje: uspešni ponudnik v okviru Projektu izdeluje projektno dokumentacijo za kompleksno obnovo mostov in zagotovi izpolnitev pogojev v skladu z zakonom št. 25/2025 Z. z. Gradbeni zakon in o spremembah in dopolnitvah nekaterih zakonov (Gradbeni zakon) v zveljavljenem obliku (odločitev o gradbenem namenu, preverjanje gradbenega projekta). Predvideva se popolna zamenjava mostu ali kompleksna rekonstrukcija nosilnih delov pri ohranjanju zahtevnih tehničnih parametrov, pri čemer morajo investicijski stroški uspešnega ponudnika doseči vsaj 50 % vrednosti aktivov po rekonstrukciji. Gradnja: v okviru kompleksne obnove uspešni ponudnik, v skladu z projektno dokumentacijo, izvede popolno zamenjavo mostu ali kompleksno rekonstrukcijo nosilnih delov pri ohranjanju zahtevnih tehničnih parametrov. Obnova bo končana z uvedbo vsakega mostu vsaj v stanju STS II (zelo dobro tehnično stanje) v skladu z TP 060, kar bo omogočilo njihovo polno delovanje brez omejitev, torej brez zmanjšane nosilnosti, brez začasnih ožitkov in brez omejitev hitrosti, ki izhajajo iz tehničnega stanja. Za učinkovito načrtovanje gradnje, koordinacijo dobaviteljev in sistematsko upravljanje Projektu, ter za motivacijo uspešnega ponudnika javni nabavovalec predvideva delitev Projektu na gradbena in plačilna območja. Financiranje: uspešni ponudnik zagotovi financiranje za vse faze Projektu. Prevzem in vzdrževanje: uspešni ponudnik bo v okviru Projektu kompleksno obnovljene mostove vzdrževal, in sicer s pomočjo rednega monitoringa, načrtovane vzdrževanja in časovnih popravil. Pri vrnitvi kompleksno obnovljenih mostov javnemu nabavovalcu po koncu faze prevzema Projektu bo zahtevan stanje vsaj STS III v skladu z TP 060. Javni nabavovalec predvideva, da bo plačilni mehanizem, ki predstavlja okvir, na podlagi katerega bo uspešnemu ponudniku zagotavljeno plačilo za izpolnjevanje njegovih pogodbenih obveznosti med fazo prevzema Projektu, na principu plačila za dostopnost, katerega višina bo odvisna od dejanske dostopnosti mostov. Dostopnost mostu v tem kontekstu pomeni sposobnost mostne konstrukcije, da izpolnjuje svojo prometno funkcijo brez omejitev ali prekinitve, ki bi zmanjšale udobje, varnost ali kapaciteto prometne mreže. Del plačilnega mehanizma bo tudi standardi vzdrževanja, tehničnega stanja in varnosti v prevzemu. Dodatne informacije o obsegu Projektu, vključno s predlaganim sestavom plačilnih in gradbenih območij, so navedene v Informativnem dokumentu. Vsi zgornje navedeni osnovni parametri Projektu, obseg Projektu, zahteve za načrtovanje, gradnjo, financiranje, prevzem in vzdrževanje, vključno z obsegom izbranih mostov, izhajajo iz prvotnih predpostavk in zahtev javnega nabavovalca in bodo predmet konkurnega dialoga, in izbrani zainteresirani bodo mogli predlagati spremembe in dopolnitve. Končne zahteve javnega nabavovalca, ki določajo predmet naročila kot rezultat konkurnega dialoga, ki bodo podlaga za izdelavo in predločitev končne ponudbe, bodo ponudnikom dostavljene kot del Končnega informativnega dokumenta. Glavni cilj Projektu je: ▲ temeljna zmanjšanje mere tehnične degradacije mostne infrastrukture in upočasnitev negativnega trenda razvoja STS mostov, ki so dolgo časa neobnovljeni in dosegli konec svojega življenjskega cikla. Cilj je stabilizirati in postop
CPV kodi
Dokumenti in oddaja
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Povezana naročila
Szlovákia – Középiskola építése – Zníženie energetickej náročnosti SOŠ technickej Dubnica nad Váhom
Trenčiansky samosprávny krajSlovaškaSecondary school construction workRok v 37 dnehObjavljeno na 31. avg. 2026
Szlovákia – Építési munkák – Rekonštrukcia prevádzkových priestorov štátnej opery v Banskej Bystrici
Ministerstvo kultúry Slovenskej republikySlovaškaConstruction workBuilding construction workConstruction work for industrial buildingsRok v 21 dnehObjavljeno na 31. avg. 2026
Szlovákia – Építési munkák – Rekonštrukcia domova mládeže
Stredná odborná škola, Garbiarska 1, KežmarokSlovaškaConstruction workOverhaul and refurbishment workBuilding installation workRok v 9 dnehObjavljeno na 27. avg. 2026
Szlovákia – Távfűtés-fővezeték építése – Stavebné úpravy existujúcich rozvodov tepla a zmena média z parného na horúcovodné - druhá časť, pokračovanie V2 Mesto - IV. etapa od AUPARK po ZAT
MH Teplárenský holding, a.s.SlovaškaDistrict-heating mains construction workAssembly of metal structuresFabrication workRok v 26 dnehObjavljeno na 27. avg. 2026