Preskoči na vsebino
Nazaj na iskanje
To javno naročilo je poteklo.

Belgija – Lesna goriva – FOURNITURE DE PRODUITS BIOMASSE POUR LES INSTALLATIONS DE COGÉNÉRATION DE LA CHAUFFERIE CENTRALE DU SART-TILMAN (B10)

Université de LiègeBelgijaObjavljeno dne 16. jul. 2026
Rok je pretekel

Opis

Ta tenderska pogodba se nanaša na dostavo biomase v obliki "pelletov" v trajanju enega leta, ki se začne z datumom prve dostave. Predvidevana količina pelletov za dostavo v 12 mesecih približno znaša 64 000 MWh PCS. Ta količina je navedena kot orientacijska, saj so nepričakovane prekinitve zaradi tehničnih težav ali drugih razlogov nepredvidljive. Dostave se bodo začele 15. novembra 2026 (končanje pogodbe 14. novembra 2026). Predvideno je prekinitve delovanja v juniju in avgustu za vzdrževanje (12 tednov prekinitve je vključenih v oceno). Ta pogodba je sklenjena za trajanje 12 mesecev. Dovoljene so začasne zveze proizvajalcev. Pomembno je, da morajo vsi člani začasne zveze posamezno spoštovati dostop in kvalitetno izbor. Uveljavitev direktive 2023/2413 – RED III (Direktiva 2023/2413/UE) – trajnost izvora biomase. Pri ustvarjanju sistema ETS (Emission Trading System), evropskega sistema za izmenjavo kvot CO2, ki ga je podvržena centralna kuhinja Sart Tilman, so emisije, povezane z biomaso, bile obravnavane kot ničelne in te emisije niso zahtevale letne vračanje kvot. Ta logika se je leta 2023 spremenila z direktivo 2023/2413 (RED III), ki spreminja obravnavo biomase v okviru sistema ETS (Emission Trading System). Slednje pomeni, da se emisije, povezane z biomaso, po navadi obravnavajo kot fosilne, in ULiège ne bo osvobojena vračanja kvot, le če in samo če je instalacija dokazala, da so izpolnjeni kriteriji trajnosti, povezani z izvorom in kriteriji za zmanjševanje toplogrednih plinov, kot je določeno v členu 29 (odstavki 2 do 7 in odstavek 10) direktive 2023/2413 (RED III) ali ko se ta kriteriji ne nanašajo na biomaso v vprasaju. Za to, pri predlaganju cene za ta tenderska pogodba, ponudnik se zaveže, da bo dostavil pelletov, certificiranih po Voluntary Scheme, priznanem s strani Evropske komisije v okviru RED III in da bo skrbel, da bo skupni emisijski faktor (vključno z transportom) manjši od 30 kg CO2/MWh.

CPV kodi

Wood fuelsFur skins

Dokumenti in oddaja

Povzetek AI
Prijavi se za povzetek AI

Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.

Povezana naročila