Irland – Undervisning och utbildning – LI3747C Request to Participate in a Panel for the Provision of eBooks to the Education and Training Boards (ETBs) network of schools and centres
Beskrivning
Ett upprop om att delta i en panel för leverans av e-böcker till Education and Training Boards (ETBs) nätverk av skolor och centrum. Education and Training Boards (ETBs) är statliga myndigheter som har ansvar för utbildning och utbildning, ungdomsarbete och en rad andra funktioner. Tidigare kända som Vocational Education Committees (VECs) hanterar och driver ETBs sekundärnivåskolor, yrkeshögskolor, multi-faith community national skolor och en rad vuxenutbildnings-, vidareutbildnings- och utbildningscentra som erbjuder utbildnings- och utbildningsprogram. Det finns 16 Education and Training Boards, som hanterar och driver över 700 utbildnings- och utbildningsplatser, inklusive:
• 260+ sekundärnivåskolor (en lista över skolor och centrum kan hittas på http://www.etbi.ie/)
• ca 450 utbildnings- och utbildningscentra
• 19 Utbildningscentra
• 27 Community National Schools
ETB skolor kommer att konsultera med panelmedlemmarna och välja den/ de mest lämpliga medlemmarna baserat på följande kriterier:
1. Lämplighet av det föreslagna e-boken till läroplanen.
2. Kundservice och support
3. Förmåga att leverera/överföra bulkkopior av böcker till studentens enheter
4. Slutlig kostnad
Att kvalificera sig för en panel innebär inte en tilldelning av ett kontrakt, och det anger inte heller att något kontrakt kommer att tilldelas.
CPV-koder
Dokument & inlämning
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Liknande upphandlingar
Írország – Oktatási és képzési szolgáltatások – CFT to establish a single suppler Framework Agreement For the Provision of a Masters in Software Design with Artificial Intelligence
Technology Ireland ICT SkillnetIrlandEducation and training servicesHigher education servicesAdult and other education servicesDeadline om 6 dagarPublicerad den 26 aug. 2026
Írország – Felsőoktatási szolgáltatások – PIF 308/26 Single Operator Framework Concession for Academic Gowning Services for Atlantic Technological University
Atlantic Technological UniversityIrlandHigher education servicesSpecial clothing and accessoriesSpecial clothingDeadline om 24 dagarPublicerad den 26 aug. 2026
Írország – Egyetemi szintű felnőttoktatási szolgáltatások – RFT for the Provision of a Single Academic Partner for Officer Education Pathways Courses
Irish Defence Forces_1144IrlandAdult-education services at university levelManagement training servicesPersonal development training servicesDeadline om 19 dagarPublicerad den 24 aug. 2026
Írország – Oktatási és képzési szolgáltatások – Call for Tender (CFT) for The Provision of Contracted Training Services for Cork Education and Training Board (Cork ETB) in Seven (7) Lots
Cork Education and Training BoardIrlandEducation and training servicesHigher education servicesAdult and other education servicesDeadline om 21 dagarPublicerad den 24 aug. 2026