Grekland – Medicinsk utrustning – ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΒΙΤ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΛΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ ΥΠΟΕΡΓΟΥ: " ΙΑΤΡΟΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟΣ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΜΕΝΝ, ΜΕΘ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΩΝ" της Πράξης «Προμήθεια κι εγκατάσταση Ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού για τις ανάγκες του Γ.Ν. «Βενιζέλειο-Πανάνειο», ΚΩΔ. ΣΑ:ΕΠ0027, ΚΩΔ. ΕΝΑΡΙΘΜΟΥ: 2023ΕΠ00270042, ΕΤΠΑ, Πρόγραμμα «Κρήτη 2021-2027» ΟΠΣ 6003296 Δ/ΞΗ 16/2026
Beskrivning
Öppen elektronisk internationell upphandling över gränserna (ΔΙΕΘΝΗΣ) (ΔΙΕΘΝΗΣ) för upphandling av projekt 6: "Medicinteknisk utrustning, inklusive installation och service" enligt avtalet "Försäljning och installation av medicinteknisk utrustning för behovet av GN 'Venizelio-Pananeio', KOD. SA: EP0027, KOD. ENUMERATION: 2023EP00270042, ETPA, Program 'Kreta 2021-2027' OPS 6003296. Inkluderar: försäljning, installation, ettårig underhåll och ett sjuårs valfritt underhållsrätt för följande utrustning: 2 TERMOKABINER AV ÖPPEN SLUTET TYP 1 ENHET FÖR KONTROLLERAD HYPNOS 1 ENHET MONOXID FÖR AZOT 4 LUNGVENTILATÖRER FÖR INTENSIVVÅRD 1 ENDOSKOPISK TORN FÖR UROLOGISK ANVÄNDNING
CPV-koder
Dokument & inlämning
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Liknande upphandlingar
Görögország – Papír sterilizálózacskó és csomagolókendő – ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 30/2026
Γ. Ν. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ''ΘΡΙΑΣΙΟ''GreklandPaper sterilisation pouches or wrapsDeadline om 30 dagarPublicerad den 01 sep. 2026
Görögország – Gyógyászati készletek – ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΙΑΤΡΟΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΕΣΠΑ 2021-2027 ΥΠΟΕΡΓΑ 1 ΕΩΣ 16
ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΝΑΟΥΣΑΣGreklandMedical kitsOperating tablesIncubatorsDeadline om 44 dagarPublicerad den 01 sep. 2026
Görögország – Orvosi felszerelések – ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΝΟΣ ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΟΥ POWER TOOL
ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ-ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ - ΚΕΝΤΡΟ ΥΓΕΙΑΣ ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ "ΔΙΑΛΥΝΑΚΕΙΟ"GreklandMedical equipmentsDeadline om 44 dagarPublicerad den 31 aug. 2026
Görögország – Elektroencefalográfok, EEG-készülékek – ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΩΡΛ ΚΑΙ ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΚΗΣ
ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ "ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ"GreklandElectro-encephalographsSurgical laserDiagnostic devicesDeadline om 40 dagarPublicerad den 30 aug. 2026