Tillbaka till sökning
Frankrike – Kollektivtrafik på väg – Contrat de concession service public de transport relatif à la gestion et exploitation du réseau de transport de voyageurs de la communauté d'agglomération du Gard Rhodanien
Agglomération du Gard Rhodanien (30)FrankrikePublicerad den 20 juli 2026
39 dagar kvarBeskrivning
Tjänsten omfattar bland annat driften av stadslinjer, förortslinjer och skollinjer. Det är cirka 950 863 kommersiella kilometer producerade (RAD 2024-2025), varav 615 383 kilometer på skollinjer. Det är tänkt en eventuell ytterligare prestation (PSE): Shuttlebuss från Laudun-l'Ardoise
CPV-koder
Public road transport services
Dokument & inlämning
AI-sammanfattning
Logga in för en AI-sammanfattningContains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Liknande upphandlingar
Franciaország – Közúti szállítási szolgáltatások – Accord-Cadre de prestations de chargement et de déchargement et de transports de moyens de réalimentation en Corse.
EDF SAFrankrikeRoad transport servicesIngen frist angivenPublicerad den 03 sep. 2026
Franciaország – Közúti szállítási szolgáltatások – Appel d’offres en vue des prestations d’excursions à la journée et de séjours organisés pour les « Animations de Temps Libre (ATL)» et l’« Accueil Collectif de Mineurs Sans Hébergement (ACMSH) » de la Commune de Carqueiranne
Commune de Carqueiranne (83)FrankrikeRoad transport servicesTravel servicesTravel agency, tour operator and tourist assistance servicesDeadline om 33 dagarPublicerad den 03 sep. 2026
Franciaország – Közúti szállítási szolgáltatások – Accord-cadre de transport de l'UNSS pour la MARTINIQUE, GUYANE et la REUNION
Union National du Sport Scolaire (UNSS)FrankrikeRoad transport servicesDeadline om 31 dagarPublicerad den 03 sep. 2026
Franciaország – Közúti tömegközlekedési szolgáltatások – Gestion et exploitation des services publics de transports non urbains de voyageurs du réseau Aléop en Sarthe
Région des Pays de la LoireFrankrikePublic road transport servicesRepair, maintenance and associated services related to roads and other equipmentDeadline om 56 dagarPublicerad den 02 sep. 2026