Frankrike – Medicinska förbrukningsartiklar – N° 075-A : Fourniture de dispositifs médicaux des abords urologiques, digestifs et gynécologiques
Beskrivning
Denna upphandling har till syfte att leverera standardiserade medicinska enheter för urologiska, gastroenterologiska och gynekologiska områden för Groupement Hospitalier Universitaire de Champagne vars deltagande enheter är Centre Hospitalier Universitaire de Reims, Centre Hospitalier Léon Bourgeois de Châlons-en-Champagne, Centre Hospitalier Auban-Moët d’Epernay och Groupe Hospitalier Sud Ardennes (GHSA) i Rethel-Vouziers. Upphandlingen har form av ett ramavtal med orderintyg enligt den andra paragrafen i artikel R.2162-2 i den offentliga upphandlingslagen, vilket genomförs genom utfärdande av successiva orderintyg under de villkor som anges i artiklarna R.2162-13 och R.2162-14 i den offentliga upphandlingslagen. Ramavtalet med orderintyg sluts utan minimum men med ett maximum. De beräknade och maximala årliga kvantiteterna anges i den årliga behovskatalogen som bifogas i den Tekniska Specifikationer (bilaga nr 2 till CCTP) som finns tillgänglig på webbplatsen https://www.marches-publics.gouv.fr. Det årliga maximibeloppet får inte överstiga 400% av beloppet som bestäms genom tillämpning av enhetspriser på beräknade kvantiteter. Upphandlingen är indelad i 68 lottar som detaljeras i den "Årliga behovskatalogen" (bilaga nr 2 till den Tekniska Specifikationer).
CPV-koder
Dokument & inlämning
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Liknande upphandlingar
Franciaország – Gyógyszerészeti termékek – APPEL D’OFFRES POUR LES PROCEDURES DE CARDIOLOGIE INTERVENTIONNELLE ET SERVICES ASSOCIES: FOURNITURE DE DISPOSITIFS MEDICAUX ET DISPOSITIFS MEDICAUX IMPLANTABLES POUR ANGIOPLASTIE CORONAIRE ET CARDIOLOGIE STRUCTURELLE - Groupement de coopération sanitaire entre les Hospices Civils de Lyon - le Centre Hospitalier de Nord-Ouest Villefranche et le Centre Hospitalier de Fleyriat
HOSPICES CIVILS DE LYON-GHT VAL RHONE CENTREFrankrikePharmaceutical productsAngiography suppliesAngioplasty suppliesDeadline om 35 dagarPublicerad den 02 sep. 2026
Franciaország – Gyógyszerészeti termékek – DMUUNSS : Fourniture de Dispositifs Médicaux à Usage Unique Non Stériles et Stérilisation au profit du GCS Nouvelle-Aquitaine
CHU BORDEAUXFrankrikePharmaceutical productsMedical consumablesDeadline om 31 dagarPublicerad den 02 sep. 2026
Franciaország – Diagnosztikai kellékek – FOURNITURE DE REACTIFS DE PREPARATION DE LIBRAIRIES POUR ADN TUMORAL CIRCULANT AVEC ADN GERMINAL APPARIE
HOSPICES CIVILS DE LYON - Etablissement support du GHT VAL RHONE CENTREFrankrikeDiagnostic suppliesDeadline om 41 dagarPublicerad den 02 sep. 2026
Franciaország – Gyógyszerészeti termékek – Fourniture de produits radiopharmaceutiques pour le GCS Médecine nucléaire de Beauvais.
GCS MEDECINE NUCLEAIRE DE BEAUVAISFrankrikePharmaceutical productsVarious medicinal productsMedical equipments, pharmaceuticals and personal care productsDeadline om 21 dagarPublicerad den 01 sep. 2026