Danmark – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Akseltorv og Nicolaiplads - områdefornyelse, Kolding Kommune, Udbud af totalrådgivning
Beskrivning
Med bakgrund i en helhetsplan, anläggningsprogram och dispositionsförslag genomförs nu totalrådgivningen för stadsområdet Akseltorv och Nicolaiplads i Kolding Midtby. Totalrådgivaren kommer att få i uppdrag att detaljprojektera, anbudsutlysa och realisera projektet. Målet är att skapa en mer levande, attraktiv och inbjudande stadskärna. Den sammanlagda ekonomiska ramen är på 52.150.000 kr. exkl. moms, varav ca. 32 miljoner disponeras för inköp av anläggningsentreprenörer. Projektet kommer att delas upp i etapper och det kommer att ske 2 förskjutna entreprenadutlysningar. Det finns ett krav om att en mindre del av projektet startar 2026. Med denna udbudsbekendtgørelse uppmanas intresserade att ansöka om deltagande i udbuddet.
CPV-koder
Dokument & inlämning
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Liknande upphandlingar
Dánia – Építészeti, építési, mérnöki és vizsgálati szolgáltatások – INHOUSE01 In-house projektering mv. - dynamisk indkøbssystem
VejdirektoratetDanmarkArchitectural, construction, engineering and inspection servicesIngen frist angivenPublicerad den 03 sep. 2026
Dánia – Építészeti, építési, mérnöki és vizsgálati szolgáltatások – Ventilationsservice og ventilationsarbejder
Fællesindkøb MidtDanmarkArchitectural, construction, engineering and inspection servicesVentilation installation workRepair and maintenance services of mechanical building installationsDeadline om 14 dagarPublicerad den 02 sep. 2026
Dánia – Mérnöki szolgáltatások – Rammeaftale for totalrådgivning om kunstgræsbaner og andre idrætsanlæg
Rødovre KommuneDanmarkEngineering servicesEngineering design servicesArchitectural, construction, engineering and inspection servicesDeadline om 27 dagarPublicerad den 01 sep. 2026
Dánia – Építészeti, építési, mérnöki és vizsgálati szolgáltatások – DT-PV.R008 - Rammeaftale om naturfaglig rådgivning
VejdirektoratetDanmarkArchitectural, construction, engineering and inspection servicesEnvironmental servicesDeadline om 7 dagarPublicerad den 01 sep. 2026