Hoppa över till innehållet
Tillbaka till sökning
Denna upphandling har gått ut.

Finnország – IT-szolgáltatások: tanácsadás, szoftverfejlesztés, internet és támogatás – Tieliikenteen teknisten järjestelmien suunnittelu-, toteutus-, ylläpito- ja kehittämispalvelut (uusi hankintailmoitus)

Fintraffic Tie OyFinlandPublicerad den 18 mars 2026
Deadline passerad

Beskrivning

Hankinnan kohteena on puitejärjestely tieliikenteen teknisten ohjausjärjestelmien suunnittelu-, toteutus-, ylläpito- sekä kehittämispalveluista hankinta-asiakirjojen tarkemmin osoittamassa laajuudessa. Puitejärjestely jakautuu neljään eri osa-alueeseen: - Osa-alue 1: Tieliikenteen teknisten järjestelmien suunnittelutehtävät - Osa-alue 2: Tieliikenteen teknisten järjestelmien toteutustehtävät - Osa-alue 3: Tieliikenteen teknisten järjestelmien ylläpitotehtävät - Osa-alue 4: Tieliikenteen teknisten järjestelmien kehittämistehtävät Tarjous on mahdollista jättää yhteen tai useampaan osa-alueeseen. Puitejärjestelyn tarkemmat tiedot on kuvattu liitteessä 1 hankinnan kohteen kuvaus. SOPIMUSKAUSI Sopimuskausi alkaa puitesopimuksen allekirjoittamisesta ja se on voimassa määräaikaisena 31.1.2029 asti. Määräaikaisen sopimuskauden jälkeen sopimus voi jatkua optiokaudella siten, että optiokausi on yhden vuoden mittainen. Sopimus päättyy automaattisesti, mikäli sopimusta ei ole irtisanottu tai optiokautta ole otettu käyttöön. PUITEJÄRJESTELYN LAAJUUS Osa-alueen 1 ennakoitu arvonlisäveroton enimmäisarvo on 8 000 000 euroa sisältäen myös mahdollisen optiokauden. Osa-alueen 2 ennakoitu arvonlisäveroton enimmäisarvo on 8 000 000 euroa sisältäen myös mahdollisen optiokauden. Osa-alueen 3 ennakoitu arvonlisäveroton enimmäisarvo on 12 000 000 euroa sisältäen myös mahdollisen optiokauden. Osa-alueen 4 ennakoitu arvonlisäveroton enimmäisarvo on 6 000 000 euroa sisältäen myös mahdollisen optiokauden. Koko puitejärjestelyn ennakoitu arvonlisäveroton enimmäisarvo on 34 000 000 euroa sisältäen myös mahdollisen optiokauden.

CPV-koder

IT services: consulting, software development, Internet and supportSoftware package and information systems

Dokument & inlämning

AI-sammanfattning
Logga in för en AI-sammanfattning

Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.

Liknande upphandlingar