Irland – Målere – P20899 Supply, install, commissioning, integration of Utility Meters for Dublin and Cork airport
Beskrivelse
daa opgraderer en del af sin elektriske, termiske og vandringsinfrastruktur på Dublin Lufthavns campus. Projektet dækker levering, installation, indføring, integration af en ny generation af forbruksmålere, der erstatter ældre enheder, der ikke længere opfylder daa’s operationelle, nøjagtigheds- eller databehandlingskrav. De opgraderede målere vil levere højpræcise, MID-kompatible målinger, forbedret data og realtidsoverblik over energiforbrug. Programmet omfatter udplaceringen af nye målere, kommunikationsgrænseflader, telemetriløsninger til fjernsteder og fuld integration med Dublin Lufthavns eksisterende energistyringssystemer. Løsningen skal være åben protokol og teknologi-agnostisk. Projektet vil også overveje fremtidssikringsmuligheder, herunder kompatibilitet med LoRaWAN og andre IoT-baserede teknologier.
CPV-koder
Dokumenter & indsendelse
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Relaterede udbud
Írország – Laboratóriumi, optikai és precíziós felszerelések (kivéve szemüvegek) – LA3798C - UL - CFT for the Supply and Delivery of a Coastal and Offshore Autonomous Surface Vehicle (ASV) for University of Limerick (UL)
Education Procurement Service (EPS)IrlandLaboratory, optical and precision equipments (excl. glasses)Marine equipmentSurvey vesselsFrist om 6 dagePubliceret den 02. sep. 2026
Írország – Észlelő- és analizálóberendezések – Request for Tenders for the Provision of Four Videoscopes
Office of the Revenue Commissioners_366IrlandDetection and analysis apparatusChecking and testing apparatusSpectroscopy devicesFrist om 38 dagePubliceret den 31. aug. 2026
Írország – Laboratóriumi, optikai és precíziós felszerelések (kivéve szemüvegek) – Supply, Delivery, Installation and Commissioning of an Environmental Chamber for DCU
Dublin City UniversityIrlandLaboratory, optical and precision equipments (excl. glasses)Frist om 9 dagePubliceret den 31. aug. 2026
Írország – Laboratóriumi, optikai és precíziós felszerelések (kivéve szemüvegek) – Supply, Delivery, Installation of an Electrochemical Multichannel Workstation for TU Dublin
Technological University Dublin (TU Dublin)IrlandLaboratory, optical and precision equipments (excl. glasses)Instruments for checking physical characteristicsFrist om 11 dagePubliceret den 26. aug. 2026