Irland – Uddannelse og undervisning – LI3747C Request to Participate in a Panel for the Provision of eBooks to the Education and Training Boards (ETBs) network of schools and centres
Beskrivelse
Uddannelses- og Omsorgsråd (ETBs) udsender en Invitation til at deltage i en panel for Levering af eBøger til Uddannelses- og Omsorgsråd (ETBs) netværk af skoler og centre. Uddannelses- og Omsorgsråd (ETBs) er lovbestemte myndigheder, der har ansvaret for uddannelse og træning, ungdomsarbejde og en række andre funktioner. Tidligere kendt som Yrkesuddannelseskomitéer (VECs) styrer og driver ETBs sekundærskoler, videregående uddannelseskoler, flerkulturelle nationale skoler og en række voksne, videregående uddannelses- og træningscentre, der leverer uddannelses- og træningsprogrammer. Der er 16 Uddannelses- og Omsorgsråd, der styrer og driver over 700 uddannelses- og træningssteder, herunder: • 260+ sekundærskoler (liste over skoler og centre kan findes på http://www.etbi.ie/) • ca. 450 uddannelses- og træningscentre • 19 Træningscentre • 27 Fællesskab Nationale Skoler ETB skoler vil konsultere med panelmedlemmerne og vælge den mest passende medlemmer baseret på følgende kriterier: 1. Egnede til den foreslåede eBog til skemaet. 2. Kundeservice og support 3. Evne til masselevering/overførsel af bløde kopier af bøger til studerendes enheder 4. Endelig pris Kvalifikation til en panel udgør ikke en kontrakt tilkendegivelse, og det indikerer heller ikke, at der vil blive tildelt nogen kontrakt.
CPV-koder
Dokumenter & indsendelse
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Relaterede udbud
Írország – Oktatási és képzési szolgáltatások – CFT to establish a single suppler Framework Agreement For the Provision of a Masters in Software Design with Artificial Intelligence
Technology Ireland ICT SkillnetIrlandEducation and training servicesHigher education servicesAdult and other education servicesFrist om 6 dagePubliceret den 26. aug. 2026
Írország – Felsőoktatási szolgáltatások – PIF 308/26 Single Operator Framework Concession for Academic Gowning Services for Atlantic Technological University
Atlantic Technological UniversityIrlandHigher education servicesSpecial clothing and accessoriesSpecial clothingFrist om 24 dagePubliceret den 26. aug. 2026
Írország – Egyetemi szintű felnőttoktatási szolgáltatások – RFT for the Provision of a Single Academic Partner for Officer Education Pathways Courses
Irish Defence Forces_1144IrlandAdult-education services at university levelManagement training servicesPersonal development training servicesFrist om 19 dagePubliceret den 24. aug. 2026
Írország – Oktatási és képzési szolgáltatások – Call for Tender (CFT) for The Provision of Contracted Training Services for Cork Education and Training Board (Cork ETB) in Seven (7) Lots
Cork Education and Training BoardIrlandEducation and training servicesHigher education servicesAdult and other education servicesFrist om 21 dagePubliceret den 24. aug. 2026