Italien – Køle- og ventilationsudstyr – FORNITURA E INSTALLAZIONE DELL’IMPIANTO CRIOGENICO DI DTT
Beskrivelse
Fornyelse og installation af DTT's kryogene anlæg
**1. Beskrivelse**
**1.1. Beskrivelse af arbejdet**
1.1.1. Levering og installation af kryogene anlæg, herunder:
- Kryogene tanker
- Kryogene ventiler
- Kryogene rørledninger
- Kryogene isolering
- Kryogene trykregulatorer
- Kryogene trykmanometre
- Kryogene trykventiler
- Kryogene tryktrykventiler
- Kryogene tryktrykventiler
- Kryogene tryktrykventiler
- Kryogene tryktrykventiler
- Kryogene tryktrykventiler
- Kryogene tryktrykventiler
1.1.2. Levering og installation af kryogene anlæg, herunder:
- Kryogene tanker
- Kryogene ventiler
- Kryogene rørledninger
- Kryogene isolering
- Kryogene trykregulatorer
- Kryogene trykmanometre
- Kryogene trykventiler
- Kryogene tryktrykventiler
- Kryogene tryktrykventiler
- Kryogene tryktrykventiler
- Kryogene tryktrykventiler
- Kryogene tryktrykventiler
- Kryogene tryktrykventiler
**1.2. Beskrivelse af leverancer**
1.2.1. Levering af kryogene anlæg, herunder:
- Kryogene tanker
- Kryogene ventiler
- Kryogene rørledninger
- Kryogene isolering
- Kryogene trykregulatorer
- Kryogene trykmanometre
- Kryogene trykventiler
- Kryogene tryktrykventiler
- Kryogene tryktrykventiler
- Kryogene tryktrykventiler
- Kryogene tryktrykventiler
- Kryogene tryktrykventiler
- Kryogene tryktrykventiler
1.2.2. Levering af kryogene anlæg, herunder:
- Kryogene tanker
- Kryogene ventiler
- Kryogene rørledninger
- Kryogene isolering
- Kryogene trykregulatorer
- Kryogene trykmanometre
- Kryogene trykventiler
- Kryogene tryktrykventiler
- Kryogene tryktrykventiler
- Kryogene tryktrykventiler
- Kryogene tryktrykventiler
- Kryogene tryktrykventiler
- Kryogene tryktrykventiler
**2. Tekniske krav**
2.1. Kryogene anlæg skal være designet og konstrueret i overensstemmelse med de gældende EU-regler og standarder, herunder:
- EN 1474-1:2009
- EN 1474-2:2009
- EN 1474-3:2009
- EN 1474-4:2009
- EN 1474-5:2009
- EN 1474-6:2009
- EN 1474-7:2009
2.2. Kryogene anlæg skal være designet og konstrueret i overensstemmelse med de gældende EU-regler og standarder, herunder:
- EN 1474-1:2009
- EN 1474-2:2009
- EN 1474-3:2009
- EN 1474-4:2009
- EN 1474-5:2009
- EN 1474-6:2009
- EN 1474-7:2009
2.3. Kryogene anlæg skal være designet og konstrueret i overensstemmelse med de gældende EU-regler og standarder, herunder:
- EN 1474-1:2009
- EN 1474-2:2009
- EN 1474-3:2009
- EN 1474-4:2009
- EN 1474-5:2009
- EN 1474-6:2009
- EN 1474-7:2009
2.4. Kryogene anlæg skal være designet og konstrueret i overensstemmelse med de gældende EU-regler og standarder, herunder:
- EN 1474-1:2009
- EN 1474-2:2009
- EN 1474-3:2009
- EN 1474-4:2009
- EN 1474-5:2009
- EN 1474-6:2009
- EN 1474-7:2009
**3. Administrativt**
3.1. Tilbud skal indsendes i overensstemmelse med de gældende EU-regler og standarder, herunder:
- EN 1474-1:2009
- EN 1474-2:2009
- EN 1474-3:2009
- EN 1474-4:2009
- EN 1474-5:2009
- EN 1474-6:2009
- EN 1474-7:2009
3.2. Tilbud skal indsendes i overensstemmelse med de gældende EU-regler og standarder, herunder:
- EN 1474-1:2009
- EN 1474-2:2009
- EN 1474-3:2009
- EN 1474-4:2009
- EN 1474-5:2009
- EN 1474-6:2009
- EN 1474-7:2009
3.3. Tilbud skal indsendes i overensstemmelse med de gældende EU-regler og standarder, herunder:
- EN 1474-1:2009
- EN 1474-2:2009
-
CPV-koder
Dokumenter & indsendelse
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Relaterede udbud
Olaszország – Ipari robotok – Gara a procedura aperta, ai sensi dell’art. 71 del D.Lgs 36/2023, in lotti, per la conclusione di accordi quadro, ai sensi dell’art. 59, co. 3 e 4 del D.Lgs. 36/2023, per la fornitura di particolari meccanici a disegno finalizzati alla costruzione di prototipi robotici della Fondazione Istituto Italiano di Tecnologia.
Fondazione Istituto Italiano di TecnologiaItalienIndustrial robotsFrist om 14 dagePubliceret den 03. sep. 2026
Olaszország – Kompresszor – Fornitura, Assistenza Al Montaggio E Manutenzione Full Service Di N.16 Soffianti A Servizio Del Comparto Biologico Dell’impianto Di Depurazione Di Monza San Rocco
Brianzacque S.r.l.ItalienCompressorsFrist om 32 dagePubliceret den 03. sep. 2026
Olaszország – Italadagoló automaták – Noleggio full service di erogatori di acqua potabile presso gli insediamenti aziendali della Rai di Roma, Milano e Sedi Regionali
RAI - Radiotelevisione Italiana S.p.A. - A/MCT/CTDItalienDrinks dispensersVending machinesFrist om 30 dagePubliceret den 01. sep. 2026
Olaszország – Emelő-, árumozgató, be- és kirakodógépek – Fornitura 4 sollevatori telescopici - Bacini Montani
Provincia Autonoma di TrentoItalienLifting, handling, loading or unloading machineryFrist om 26 dagePubliceret den 31. aug. 2026