Γερμανία – Υπηρεσίες τηλεφωνίας και μετάδοσης δεδομένων – Errichtung und Betrieb eines Gigabitnetzes im Kreis Recklinghausen (Graue Flecken)
Περιγραφή
Ο Κόμης Ρεκλινγκχάουζεν (από τώρα και έπειτα "Ο Δωρητής της Συμφωνίας" ονομάζεται) βρίσκεται στο βόρειο Ρουρ, στο ομοσπονδιακό κρατίδιο της Βόρειας Ρηνανίας-Βεστφαλίας. Ο πληθυσμός ανέρχεται σε περίπου 620.000 κατοίκους. Ο Κόμης αποτελείται από τις δέκα μεσαίες και μεγάλες πόλεις Castrop-Rauxel, Datteln, Dorsten, Gladbeck, Haltern am See, Herten, Marl, Oer-Erkenschwick, Recklinghausen και Waltrop με περίπου 30.000 έως περίπου 120.000 κατοίκους. Η διαδικασία προσφοράς έχει ως στόχο να βρει έναν διαχειριστή δικτύου που θα αναλάβει την εξυπηρέτηση των υποεξυπηρετημένων διευθύνσεων (Gigabit 2.0) με μια προοπτική ευρύτατη σύνδεση για όλες τις διευθύνσεις του αντικειμένου της συμφωνίας. Ο Δωρητής της Συμφωνίας εκτελεί διάφορες υποχρεωτικές και εθελοντικές λειτουργίες στο πλαίσιο της γενικής κοινωνικής υποστήριξης. Μία από τις εθελοντικές λειτουργίες είναι η οικονομική ανάπτυξη, η οποία μέχρι τώρα έχει ασχοληθεί και σε επίπεδο κομητείας με τις οικονομικά σημαντικές ερωτήσεις της ευρύτατης σύνδεσης και της ψηφιοποίησης. Η επέκταση των ισχυρών ευρύτατων συνδέσεων δεν υπηρετεί μόνο την βασική κοινωνική υποστήριξη, αλλά είναι μια απαραίτητη προϋπόθεση για οικονομική ανάπτυξη και αυξημένη ευημερία. Ο στόχος του Δωρητή της Συμφωνίας είναι να παρέχει σε κάθε νοικοκυριό και κάθε επιχείρηση στην περιοχή του έργου σε μεσαία διάρκεια μια ισχυρή σύνδεση Gigabit ευρύτατης 1 Gigabit/s συμμετρικά. Για αυτό, ο Δωρητής της Συμφωνίας υπέβαλε αίτηση στον Ομοσπονδιακό Κανονισμό στις 27.09.2024 για την παραχώρηση ενός κονδύλιου και έλαβε στις 15.11.2024 μια απόφαση για ένα κονδύλιο σε προκαταρκτική ύψος (Παραρτήμα 01a) καθώς και την τροποποιημένη απόφαση (Παραρτήμα 01b) στις 26.02.2026. Λεπτομέρειες μπορούν να βρεθούν στην περιγραφή των υπηρεσιών.
Κωδικοί CPV
Έγγραφα & υποβολή
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Σχετικοί διαγωνισμοί
Németország – Távbeszélő és adatátviteli szolgáltatások – Vergabe einer Dienstleistungskonzession für den öffentlich geförderten Aufbau und Betrieb eines Gigabitnetzes nach § 5 Gigabit-Rahmenregelung des Bundesministerium für Verkehr und digitale Infrastruktur vom 01.08.2024.
Markt WertachΓερμανίαTelephone and data transmission servicesCommunications networkΔεν έχει δοθεί προθεσμίαΔημοσιεύτηκε στις 31 Αυγ 2026
Németország – Postai kézbesítési szolgáltatás – Förmliche Zustellungsaufträge bei dem Amtsgericht Coburg
Freistaat Bayern, vertreten durch die Direktorin des Amtsgerichts CoburgΓερμανίαMail delivery servicesData capture servicesΟρίο σε 34 ημέρεςΔημοσιεύτηκε στις 31 Αυγ 2026
Németország – Távbeszélő és adatátviteli szolgáltatások – ÄNDERUNGSBEKANNTMACHUNG: Bereitstellung eines flächendeckenden Gigabitnetzes und Angebot breitbandiger Telekommunikationsdienste in unterversorgten Gebieten (Dunkelgraue Flecken) der Stadt Melsungen im Wirtschaftlichkeitslückenmodell.
Magistrat der Stadt MelsungenΓερμανίαTelephone and data transmission servicesCommunications infrastructureCommunications networkΔεν έχει δοθεί προθεσμίαΔημοσιεύτηκε στις 30 Αυγ 2026
Németország – Postai szolgáltatások – Rahmenvereinbarung Postdienstleistungen für die Landespolizeiinspektionen Gera, Gotha und Jena sowie die Autobahnpolizeiinspektion
Thüringer Polizei, Landespolizeidirektion, Sachgebiet 24 - Zentrale Beschaffung/DienstleistungenΓερμανίαPostal servicesΟρίο σε 44 ημέρεςΔημοσιεύτηκε στις 30 Αυγ 2026