Italia – Rahastopalvelut – Servizio di tesoreria comunale
Kuvaus
Kunnan kassa- ja rahoituspalvelu. Tämän hankkeen kohteena on Taranton kunnan kassa- ja rahoituspalvelu, joka käsittää kaikenlaiset rahoitusoperaatiot, joita suoritetaan kunnan rahoituksen hallinnoinnissa. Nämä operaatiot ovat erityisesti suuntautuneet tulojen keräämiseen, kustannusten maksuun, arvo- ja arvopaperien säilytykseen ja lakiin, kunnan sääntöön, asetuksiin tai sopimussääntöihin perustuvien velvoitteiden täyttämiseen. Pankkiin myönnetään tehtävä kassanhoitajana ja se hoitaa kaikki velvoitteet, joista laki tai tämä ehdotuksen määräysvelvollisuudet. Hankinta on kokonaisuuksien hankinta ja se koostuu yhdestä lotista, koska palvelun ominaisuuksien ja erityisten suoritusmäärien vuoksi on tarpeen yksittäisen taloudellisen toimijan yksittäinen ja yhtenäinen hallinta, jotta hankintakohteena olevien toimintojen koordinointi ja resurssien optimoiminen voidaan varmistaa. Hankinnan kokonaisarvo, joka on asetettu tarjouskilpailun perusteeksi viiden vuoden ajalle, on € 1.600.000,00 (euroa miljoona kuusisataatuhatta/00), verovapaa. Tarjouskilpailun perusteeseen ei kuulu, koska ne ovat mahdollisia ja riippuvat todellisesta aktivoinnista, kassanhoidon etukädenmaksun kanssa liittyvät kustannukset (korko ja käytettävyyden komissio). Kunta on sulkenut kassanhoidon arvo- ja arvopaperit. Siksi 'kassanhoidon ja kassapalvelun kokonaiskorvaus' on sovellettava artikkeli 10, ensimmäisen pykälän, n:o 1) mukaan d.P.R. n:o 633/1972 (noin Verovirasto Risposta n:o 188/2023). Tarjouskilpailun perusteeseen sisältyvät työntekijöiden kustannukset, joita hankintaviranomainen on arvioinut € 203.580,00 viiden vuoden ajalle.
CPV-koodit
Asiakirjat & lähetys
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Aiheeseen liittyvät hankinnat
Olaszország – Biztosítási szolgáltatások – GARA EUROPEA A PROCEDURA APERTA PER L’APPALTO DEI SERVIZI DI COPERTURA ASSICURATIVADELL’ENTE
Comune di RietiItaliaInsurance servicesLiability insurance servicesLegal expenses insurance servicesEräpäivä 30 päivässäJulkaistu 31.8.2026
Olaszország – Biztosítási szolgáltatások – AFFIDAMENTO DEI “SERVIZI ASSICURATIVI – RISCHI ELEMENTARI E AUTOMEZZI” PER UN TRIENNIO, SOPRA SOGLIA COMUNITARIA CON IL CRITERIO DEL MINOR PREZZO.
COMUNE DI SESTUItaliaInsurance servicesMotor vehicle insurance servicesEräpäivä 15 päivässäJulkaistu 31.8.2026
Olaszország – Biztosítási szolgáltatások – Procedura aperta per l’affidamento di servizi assicurativi in favore di Principia per il triennio 31.12.2026/31.12.2029, suddivisa in n. 6 Lotti
PRINCIPIA S.P.A.ItaliaInsurance servicesEräpäivä 13 päivässäJulkaistu 31.8.2026
Olaszország – Biztosítási szolgáltatások – PROCEDURA APERTA TELEMATICA SOPRA SOGLIA EUROUNITARIA AI SENSI DELL'ART. 71 DEL D.LGS. N36/2023
PROVINCIA DI PERUGIAItaliaInsurance servicesEräpäivä 31 päivässäJulkaistu 31.8.2026