Danska – Usluge informacijske tehnologije: savjetovanje, razvoj programske podrške, internet i podrška – Udbud af kontrakt om videreførelse mv. af NemLog-in-Applikationen
Opis
Početak: Digitaliseringsstyrelsen objavljuje Ugovor o nastavku i dr. NemLog-in-Aplikacije. U skladu sa LBKG br. 333 od 19. ožujka 2025, Digitaliseringsstyrelsen stavlja NemLog-in na raspolaganje javnim tijelima, javnopravnim organizacijama i pravnim subjektima, a Digitaliseringsstyrelsen je odgovorna za razvoj, operaciju, upravljanje i održavanje NemLog-in. Ugovor mora podržati Digitaliseringsstyrelsens nastavak NemLog-in. NemLog-in je kritičan sustav koji ima centralnu ulogu u digitalnoj infrastrukturi Danske, pružajući niz usluga građanima, poduzećima i javnim tijelima, uključujući prijavu na javne i privatne samouslužne rješenja, digitalni potpis i certifikate, upravljanje poslovnim korisnicima i ovlasti. NemLog-in se sastoji od nekoliko komponenti, uključujući 1) Tilslutningskompetent, 2) Log-in-komponent, 3) STS-komponent, 4) Administrationskomponent, 5) MitID Erhverv-komponent, 6) Brugerrettighedsstyringskomponent, 7) Faktureringskomponent, 8) Fuldmagtskomponent, 9) Signeringskomponent, 10) Valideringskomponent, 11) CA- i TSA-komponent, 12) Rapporteringskomponent, 13) Fælleskomponenter, 14) Referencekomponenter i 15) Testkomponenter. NemLog-in ima niz unutarnjih i vanjskih integracija i je kritičan u pogledu sigurnosti i dostupnosti digitalne infrastrukture Danske. NemLog-in obavlja oko 36 milijuna prijava mjesečno (prosjek 2025), 560.000 digitalnih potpisivanja mjesečno (siječanj 2025). NemLog-in ima 340.000 priključjenih korisničkih organizacija u MitID Erhverv (listopad 2025) i 1.236.379 aktivnih poslovnih identiteta u MitID Erhverv (listopad 2025). NemLog-in-Aplikacija se nastavlja u cjelini i mora se preuzeti tijekom prijelaza, a zatim dalje razvijati i održavati. U vezi s prijelazom provodi se transformacija odabranih komponenti. Dodela Ugovora provodi se u bliskom sadejstvu s trenutnim objavom Digitaliseringsstyrelsen o Ugovoru o infrastrukturnoj operaciji i dr. za NemLog-in-Aplikaciju i odabrane podršavne sustave i dr., prema objavi o javnom natječaju br. 55320-2026 od 26. siječnja 2026. Digitaliseringsstyrelsen želi da dobavljač ugovorenih usluga (ovdje: "Glavni dobavljač") uđe u blisko i dinamičko suradnju s Digitaliseringsstyrelsen i budućim Operativnim dobavljačem te eventualnim Ostalim dobavljačima. Glavni dobavljač mora, dakle, pružiti svoje usluge u bliskom sadejstvu s Digitaliseringsstyrelsen (ovdje: "Kupac") i Operativnim dobavljačem, uključujući prijelaz i pokretanje NemLog-in-Aplikacije na Infrastrukturi, sudjelovanje u radnim skupinama te rješavanje operativnih smetnji i Incidenta. Da bi podržali suradnju između Glavnog dobavljača, Kupca, Operativnog dobavljača i Ostalih dobavljača, Kupac stavlja na raspolaganje softverske licence za niz zajedničkih podršavnih sustava. Zajednički podršavni sustavi uspostavljaju se u posebnim okruženjima u Infrastrukturi kod Operativnog dobavljača. Podršavni sustavi su dio Sistemskog portfelja zajedno s NemLog-in-Aplikacijom. Obrveze dobavljača prema Ugovoru obuhvaćaju Sistemski portfelj, prema dijelu II ispod i opisu u materijalima za javni natječaj. II: Glavne usluge: 1) PRIJELAZ, uključujući preuzimanje odgovornosti za pružanje Trajanih usluga, Usluga po narudžbi i Poprečnih usluga od trenutnih dobavljača, uspostavljanje organizacije za suradnju, transfer znanja, uspostavljanje zajedničkih podršavnih sustava i transformaciju odabranih komponenti. 2) TRAJANE USLUGE a. Operacija aplikacija, uključujući implementaciju Releasesa, upravljanje batch pokretanja, nadzor aplikacija i sigurnosti, te konfiguriranje okruženja i virtualnih servera, uključujući instalaciju i održavanje softvera. b. Održavanje i dalji razvoj aplikacija, uključujući kontinuirano otklanjanje grešaka, preventivno održavanje, s fokusom na sigurnost i zakonske zahtjeve, te dalji razvoj postojeće funkcionalnosti za osiguranje poslovne vizije i potreba Kupca, te dalji razvoj nove funkcionalnosti. c. Podrška, uključujući pružanje usluga podrške u obliku servisnog pulta, koji je na raspolaganju za Aktore i Korisnike, 1st-line i 3rd-line podršku za niz Aktora, 2nd-line podršku za područja u kojima Kupac pruža 1st-line podršku, uspostavljanje i upravljanje IT upravljanjem usluga, te priključivanje korisničkih organizacija, dobavljača IT sustava i IT dobavljača. d. Usklađivanje, uključujući pomoć Digitaliseringsstyrelsen u njihovim vlastitim auditima, procjene usklađenosti u pogledu usluga povjerenja i revizijskih izjava u vezi s zahtjevima sigurnosti, odgovornost Glavnog dobavljača za provedbu i izjave iz vlastitih audita u vezi s zahtjevima sigurnosti te potrebne revizije. 3) USLUGE PO NARUČBI, uključujući konsultantske i standardne
CPV kodovi
Dokumenti i prijava
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Povezane nabave
Dánia – IT-szolgáltatások: tanácsadás, szoftverfejlesztés, internet és támogatás – Kontrakt om levering af et fælles tidsregistreringssystem til Københavns Kommune inklusive drift, support og vedligeholdelse
Københavns Kommune - ØkonomiforvaltningenDanskaIT services: consulting, software development, Internet and supportTimekeeping systemTime control system or working time recorderNema rokaObjavljeno na 03. ruj 2026.
Dánia – Adatfeldolgozási szolgáltatások – Procurement of GPU computing resources for AI-based climate and weather modelling
Danmarks Meteorologiske InstitutDanskaData-processing servicesData storage servicesIT services: consulting, software development, Internet and supportRok za 10 danaObjavljeno na 03. ruj 2026.
Dánia – Rendszer-karbantartási és támogatási szolgáltatások – indkøb og levering af Managed SOC for IT til Evida
Evida Service A/SDanskaSystem and support servicesSoftware consultancy servicesSystems and technical consultancy servicesNema rokaObjavljeno na 02. ruj 2026.
Dánia – Információs technológiával kapcsolatos szolgáltatások – Procurement of a Realtime Stand Monitoring (RSM) Solution
Københavns Lufthavne A/SDanskaInformation technology servicesInformation systems and serversIndustry specific software development servicesNema rokaObjavljeno na 02. ruj 2026.