Preskoči na sadržaj
Natrag na pretraživanje

Francuska – Izobrazba i simulacija u području vatrenog oružja i streljiva – Etude, Développement, Expérimentation et mise à disposition de systèmes d’Aguerrissement Tactique Hybride en Environnement Numérique Augmenté (ATHENA)

Direction Générale de l’Armement / DOMN / Service des achats de l’ArmementFrancuskaObjavljeno na 13. tra 2026.
Nije naveden rok

Opis

Partenarij inovacije (PI) prešao je u oblik nekoliko okvirnih ugovora koji pokrivaju dvije navedene faze. Za pokretanje partenarija inovacije, Administracija će zaključiti okvirne ugovore na kraju konzultacije s javnim natječajem i pregovorima. Administracija će sa svakim od odabranih partnera zaključiti isti okvirni ugovor koji će pokrivati dvije faze ako je to potrebno. Svaka od faza će biti predmet subsekventnog ugovora po partneru. Modaliteti izvođenja ovog partenarija, kao i onih subsekventnih ugovora, definirat će se okvirnim ugovorom. Modaliteti odabira sudionika definirat će se u dokumentima konzultacije. Na kraju konzultacije, najviše će se tri partnera odabrati za izvođenje partenarija inovacije i ulazak u fazu 1. Odabrane ponude će biti najekonomičnije u skladu s kriterijima navedenim u pravilu konzultacije koje će se poslati kandidatima koji su dopušteni za podnošenje ponuda. Faza 1 – Subsekventni ugovor 1 (MS1): Istraživanje, razvoj, realizacija i evaluacija prototipa. Faza 1 početi će postavljanjem subsekventnog ugovora koji će definirati modalitete izvođenja istraživanja, razvoja, realizacije i evaluacije prototipa i uvjete prihvaćanja za ulazak u fazu 2. U okviru faze 1, nakon istraživanja i realizacije prototipova, rješenja koju će svaki od partnera predložiti testirat će se od strane Administracije. Na kraju tih testova, Administracija će evaluirati rješenja predložena od partnera, kao i tehničke i financijske ponude za fazu 2, i utvrditi rangiranje prema modalitetima odabira za ulazak u fazu 2 definiranim u dokumentima konzultacije. Faza 2 – Subsekventni ugovori (MS2): Proizvodnja, dostavljanje, održavanje operativnog stanja (MCO) i pružanje povezanih usluga sustava ATHENA. Na kraju odabira na kraju MS1, jedini će se partner odabrati za realizaciju faze 2 s kojim će Administracija zaključiti subsekventni ugovor za ulazak u fazu 2. Navodi se da je krajnji rok za podnošenje ponuda za ovaj poziv na kandidature 29/05/2026 u 15:00 (pariško vrijeme). One navedene u rubrici 5.1.12 su u formatu UTC. Radi se o Ugovoru o obrani ili sigurnosti. Iznos procijenjen u rubrici 5.1.5 odgovara globalnoj procjeni za projekt okvirnog ugovora, bez obveze države. Radi se o okvirnom ugovoru s jednim dobavljačem i subsekventnim ugovorima. Maksimalni iznos naveden u rubrici 5.1.5 je bez poreza. Kandidati moraju navesti da li se prijavljaju samostalno ili u skupini. Kandidatima je zabranjeno predlagati više ponuda za okvirni ugovor djelujući istovremeno: 1. kao pojedinačni kandidati i članovi jedne ili više skupina; 2. kao članovi više skupina. Sastav skupina može se promijeniti, a mogu se formirati novi između podnošenja kandidatura i podnošenja početnih ponuda ako su svi članovi nove skupine, predstavljene u fazi ponuda, bili ovlašteni u fazi kandidatura da predstavljaju ponudu ili sudjeluju u njoj, barem kao prihvaćeni podizvođači u fazi kandidature. Nova skupina mora zadovoljiti zahtjeve vezane za sposobnosti kandidata. Osim toga, primjenjuju se odredbe članaka R2142-23 i R2342-14 CCP. Potpisivanje dokumenta: Dokumenti sadržani u dosjeu za kandidaturu koji zahtijevaju potpis moraju biti potpisani od strane osobe ovlašćene da obveže tvrtku (s navođenjem imena, prezimena, položaja potpisnika i s pečatom tvrtke). Ako potpisnik dokumenta ne pojavljuje se u javnim informacijama putem broja SIREN ili ekvivalentnog dokumenta za kandidate s vanjskim sjedištem, kandidat mora pružiti sve dokumente koji potvrđuju ovlast potpisnika da obveže tvrtku. U vezi s elektroničkim datotekama, zip datoteka sa potpisom ne vrijedi kao potpis dokumenta koje sadrži. Svaki dokument za koji je zahtijevan potpis mora biti potpisan elektronički i odvojeno od strane osobe ovlašćene da obveže tvrtku (vidi ''Modaliteti podnošenja ponuda navedene u rubrici 2.1.4). Ruku pisana skenirana ne može zamijeniti elektronički potpis. Svi članovi skupine moraju se odlučiti za isti format potpisivanja (ručno ili elektronički) bez mogućnosti miješanja dva tipa potpisivanja. Dovršenje svih elemenata/dokumenata navedenih u rubrikama 2.1.6, 5.1.9, 5.1.12 je nužno, inače će se kandidatura gospodarskog operatera odbiti. U skladu s člankom R 2342-7 Zakona o javnim nabavkama, ova postupak nije otvoren za gospodarske operatore država trećih zemalja Europske unije ili Europskog gospodarskog prostora. Postupak ostaje otvoren za podizvođače (podizvođače ili podizvođače koji nemaju karakter podizvođača) država trećih zemalja.

CPV kodovi

Training and simulation in firearms and ammunition

Dokumenti i prijava

Sažetak AI
Prijavi se za sažetak AI

Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.

Povezane nabave