Denemarken – IT-diensten: adviezen, softwareontwikkeling, internet en ondersteuning – Udbud af kontrakt om videreførelse mv. af NemLog-in-Applikationen
Beschrijving
Achtergrond: Digitaliseringsstyrelsen biedt een Contract aan voor de voortzetting m.v. van de NemLog-in-applicatie. Over het gevolg van LBKG nr. 333 van 19 maart 2025 stelt Digitaliseringsstyrelsen NemLog-in beschikbaar voor openbare autoriteiten, openbare rechtspersonen en juridische eenheden, en Digitaliseringsstyrelsen is verantwoordelijk voor het waarborgen van ontwikkeling, exploitatie, beheer en onderhoud van NemLog-in. De contract dient dus de voortzetting van NemLog-in door Digitaliseringsstyrelsen te ondersteunen. NemLog-in is een maatschappijkritisch systeem dat een centrale rol speelt in de digitale infrastructuur van Denemarken door een reeks diensten aan te bieden aan burgers, bedrijven en openbare autoriteiten, waaronder inloggen op openbare en private zelfbedieningsoplossingen, digitale handtekeningen en certificaten, beheer van bedrijfsgebruikers en volmachtsfuncties. NemLog-in bestaat uit een aantal componenten, waaronder 1) Tilslutningskompetent, 2) Log-in-komponent, 3) STS-komponent, 4) Administratiecomponent, 5) MitID Erhverv-komponent 6) Brugerrettighedsstyringskomponent, 7) Faktureringskomponent, 8) Fuldmagtskomponent, 9) Signeringskomponent, 10) Valideringskomponent, 11) CA- en TSA-komponent, 12) Rapporteringskomponent, 13) Fælleskomponenter, 14) Referencekomponenten en 15) Testkomponenten. NemLog-in heeft een groot aantal interne en externe integraties en is kritisch in relatie tot de veiligheid en beschikbaarheid van de digitale infrastructuur van Denemarken. NemLog-in verwerkt ongeveer 36 miljoen logins per maand (gemiddeld 2025), 560.000 digitale handtekeningen per maand (januari 2025). NemLog-in heeft 340.000 aangesloten gebruikersorganisaties in MitID Erhverv (november 2025) en 1.236.379 actieve bedrijfsidentiteiten in MitID Erhverv (november 2025). De NemLog-in-applicatie wordt in zijn geheel voortgezet en moet overgenomen worden door een overgang en vervolgens verder ontwikkeld en onderhouden. In verband met de overgang wordt een transformatie van geselecteerde componenten uitgevoerd. Het aanbestedingsproces van de contract wordt uitgevoerd in nauwe samenhang met de lopende aanbesteding van Digitaliseringsstyrelsen van een contract voor infrastructuurbeheer m.v. van de NemLog-in-applicatie en geselecteerde ondersteunende systemen m.v., zie aanbestedingsbekendmaking nr. 55320-2026 van 26 januari 2026. Digitaliseringsstyrelsen wilt dat de leverancier van de aanbeste contract (hierna: "Hoofdleverancier") een nauw en dynamisch samenwerkingsverband aangaat met Digitaliseringsstyrelsen en de toekomstige Exploitatieleverancier en eventuele andere leveranciers. De Hoofdleverancier moet zijn diensten dus leveren in nauwe samenwerking met Digitaliseringsstyrelsen (hierna ”de klant”) en de Exploitatieleverancier, waaronder bij de overgang en ingebruikname van de NemLog-in-applicatie op de Infrastructuur, deelname aan samenwerkingsfora en het beheren van exploitatieverstoringen en Incidents. Om het samenwerkingsverband tussen de Hoofdleverancier, de klant, de Exploitatieleverancier en andere leveranciers te ondersteunen, stelt de klant softwarelicenties voor een aantal Gedeelde Ondersteuningssystemen ter beschikking. De Gedeelde Ondersteuningssystemen worden geïnstalleerd in eigen omgevingen in de Infrastructuur bij de Exploitatieleverancier. De ondersteuningssystemen zijn onderdeel van de Systemportefeuille samen met de NemLog-in-applicatie. De verplichtingen van de leverancier onder de contract omvatten de Systemportefeuille, zie deel II hieronder en de beschrijving in de aanbestedingsdocumentatie. II: Hoofdleveringen: 1) OVERGANG, waaronder overname van de verantwoordelijkheid voor het leveren van de Lopende Diensten, Bestellingsdiensten en Dwarende Diensten van de Afgevaardigde Leveranciers, instellen van een samenwerkingsorganisatie, kennisoverdracht, instellen van de Gedeelde Ondersteuningssystemen en transformatie van geselecteerde componenten. 2) LOPENDE DIENSTEN a. Applicatiebeheer, waaronder implementatie van Releases, verwerking van batchuitvoeringen, applicatie- en veiligheidsmonitoring, evenals configuratie van omgevingen en virtuele servers, waaronder installatie en onderhoud van software. b. Applicatieonderhoud en -ontwikkeling, waaronder continu foutopsporing, preventief onderhoud, met onder andere focus op veiligheid en wettelijke eisen, en verdere ontwikkeling van bestaande functionaliteit om de bedrijfsmatige visie en behoeften van de klant te waarborgen, evenals verdere ontwikkeling van nieuwe functionaliteit. c. Ondersteuning, waaronder levering van ondersteuningsdiensten in de vorm van een service desk, die ter beschikking wordt gesteld voor Acteurs en Gebruikers, 1st-line en 3rd-line ondersteuning voor een aantal Acteurs, 2nd-line ondersteuning voor gebieden waar de klant 1st-line ondersteuning biedt, instellen en beheer van IT service management, evenals aansluiting van gebruikersorganisaties, IT-systeemleveranciers en IT-leveranciers. d. Compliance, waaronder ondersteuning bij de eigen audits van Digitaliseringsstyrelsen, overeenkomstbeoordelingen met betrekking tot vertrouwensdiensten en revisieverklaringen met betrekking tot veiligheidseisen, de verantwoordelijkheid van de Hoofdleverancier voor het uitvoeren van en verklaringen van eigen audits met betrekking tot veiligheidseisen en de nodige revisie. 3) BESTELLINGSYDELSER, waaronder Consultant- en Standardbestellingsdiensten en Opt
CPV-codes
Documenten & inzending
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Vergelijkbare aanbestedingen
Dánia – IT-szolgáltatások: tanácsadás, szoftverfejlesztés, internet és támogatás – Kontrakt om levering af et fælles tidsregistreringssystem til Københavns Kommune inklusive drift, support og vedligeholdelse
Københavns Kommune - ØkonomiforvaltningenDenemarkenIT services: consulting, software development, Internet and supportTimekeeping systemTime control system or working time recorderGeen deadline gegevenGepubliceerd op 03 sep 2026
Dánia – Adatfeldolgozási szolgáltatások – Procurement of GPU computing resources for AI-based climate and weather modelling
Danmarks Meteorologiske InstitutDenemarkenData-processing servicesData storage servicesIT services: consulting, software development, Internet and supportVervaldatum over 10 dagenGepubliceerd op 03 sep 2026
Dánia – Rendszer-karbantartási és támogatási szolgáltatások – indkøb og levering af Managed SOC for IT til Evida
Evida Service A/SDenemarkenSystem and support servicesSoftware consultancy servicesSystems and technical consultancy servicesGeen deadline gegevenGepubliceerd op 02 sep 2026
Dánia – Információs technológiával kapcsolatos szolgáltatások – Procurement of a Realtime Stand Monitoring (RSM) Solution
Københavns Lufthavne A/SDenemarkenInformation technology servicesInformation systems and serversIndustry specific software development servicesGeen deadline gegevenGepubliceerd op 02 sep 2026