Grecja – Usługi transportu wodnego – Σύναψη Συμφωνίας Πλαίσιο (Σ-Π) για την «Παροχή Υπηρεσιών Θαλασσίου Εγχώριου Μεταφορέα» τετραετούς (4) διάρκειας με έναν οικονομικό φορέα, θα πραγματοποιηθεί σύμφωνα με τα άρθρα 40,43,44 και 46 ( Διαπραγμάτευση με Δημοσίευση Προκήρυξης Διαγωνισμού), του ν.3978/11
Opis
Przedmiotem umowy jest najem statku do przewozu morskich w kraju, który będzie posiadał wszystkie niezbędne cechy techniczne i konstrukcyjne do wykonania przewozu wszelkiego rodzaju wyposażenia wojskowego i cywilnego (w tym "niebezpiecznych towarów"), części zamiennych, narzędzi, pojazdów, materiałów komunikacyjnych, wszelkiego rodzaju i klasy towarów, systemów uzbrojenia, a także materiałów zdemobilizowanych, wykorzystywanych przez Siły Zbrojne Grecji (ΓΕΣ), w każdym porcie w Grecji, niezależnie od ich stanu jakościowego i ich charakterystyki (jako główne lub nie, zużywalne, niebezpieczne, wrażliwe, przyciągające itd.) lub ich objętości i wagi, jak szczegółowo określono w lokalnym PED i CPV (punkt 1.2.2 niniejszego). Wymagania SŻ mają w par. 4.1.6, 6.2 i 8 PED, natomiast cechy statku do najmu opisano szczegółowo w par. 4.2 i 4.3 PED.
Kody CPV
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Powiązane zamówienia
Görögország – Közúti tömegközlekedési szolgáltatások – Ανοικτού Δημόσιου Διαγωνισμού για την ανάθεση του αποκλειστικού δικαιώματος εκτέλεσης δημόσιων τακτικών [αστικών / υπεραστικών] οδικών μεταφορών επιβατών με λεωφορεία στην Περιφέρεια Θεσσαλίας με σύμβαση παραχώρησης δημόσιας υπηρεσίας σύμφωνα με τον Κανονισμό 1370/2007
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΠΟΔΟΜΩΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΟΡΩΝGrecjaPublic road transport servicesTermin za 33 dniOpublikowano 02 wrz 2026
Görögország – Közúti tömegközlekedési szolgáltatások – Ανοικτός Δημόσιος Διαγωνισμός για την ανάθεση του αποκλειστικού δικαιώματος εκτέλεσης δημόσιων τακτικών [υπεραστικών] οδικών μεταφορών επιβατών με λεωφορεία στην Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου με σύμβαση παραχώρησης δημόσιας υπηρεσίας σύμφωνα με τον Κανονισμό 1370/2007
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΠΟΔΟΜΩΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΟΡΩΝGrecjaPublic road transport servicesTermin za 27 dniOpublikowano 30 sie 2026
Görögország – Közúti tömegközlekedési szolgáltatások – Ανοικτός Δημόσιος Διαγωνισμός για την ανάθεση του αποκλειστικού δικαιώματος εκτέλεσης δημόσιων τακτικών [αστικών / υπεραστικών] οδικών μεταφορών επιβατών με λεωφορεία στην Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας με σύμβαση παραχώρησης δημόσιας υπηρεσίας σύμφωνα με τον Κανονισμό 1370/2007
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΠΟΔΟΜΩΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΟΡΩΝGrecjaPublic road transport servicesTermin za 26 dniOpublikowano 18 sie 2026
Görögország – Közúti tömegközlekedési szolgáltatások – Διακήρυξη Ανοικτού Δημόσιου Διαγωνισμού για την ανάθεση του αποκλειστικού δικαιώματος εκτέλεσης δημόσιων τακτικών [αστικών / υπεραστικών] οδικών μεταφορών επιβατών με λεωφορεία στην Περιφέρεια Ηπείρου με σύμβαση παραχώρησης δημόσιας υπηρεσίας σύμφωνα με τον Κανονισμό 1370/2007
ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΠΟΔΟΜΩΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΟΡΩΝGrecjaPublic road transport servicesTermin za 26 dniOpublikowano 18 sie 2026