Italien – Apparatur och instrument för operationssalar – Procedura aperta in 4 lotti fornitura tecnologie 12 sale operatorie padiglione centrale e ala ovest
Beskrivning
Öppen telematikprocedur i 4 lotter enligt artikel 71, stycke 2, i D.Lgs 36/2023, för leverans, installation och montering av teknologier som krävs för operatörssektionerna i centrala paviljongen och västra flygeln på Azienda Ospedaliero Universitaria di Parma, med möjlighet för Azienda USL di Parma att delta och samtidig överlåtelse, genom försäljning, av de använda teknologierna som avser lotterna 1 och 3, som för närvarande är installerade på AOUPR (Finansiering Fondazione Cariparma för lotterna 1, 2, 3 och för lotten 4 finansiering genom företagsfonder) CUP F9912600331007 Totalt belopp för leverans € 1.842.474,00 plus moms 22%, fördelat som följer: LOTTO 1_UTGÅNGSPRIS € 840.000,00, plus moms 22% LOTTO 2_UTGÅNGSPRIS € 490.574,00, plus moms 22% LOTTO 3_UTGÅNGSPRIS € 408.000,00, plus moms 22% LOTTO 4_UTGÅNGSPRIS € 103.900,00, plus moms 22%
CPV-koder
Dokument & inlämning
Contains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Liknande upphandlingar
Olaszország – Különféle orvosi eszközök és készítmények – Dispositivi impiantabili per la chiusura percutanea transcatetere del PFO e dei DIA tipo Ostium Secundum
ASL LEItalienMiscellaneous medical devices and productsDeadline om 35 dagarPublicerad den 31 aug. 2026
Olaszország – Laboratóriumi reagensek – Procedura aperta – suddivisa in 6 lotti – per la fornitura di reattivi diagnostici e il noleggio di apparecchiature per il settore di biologia molecolare del Laboratorio Centrale di Patologia Clinica del Comprensorio sanitario di Bolzano
Südtiroler Sanitätsbetrieb - Abteilung EinkäufeItalienLaboratory reagentsDeadline om 48 dagarPublicerad den 31 aug. 2026
Olaszország – Diagnosztikai készülékek – PA FORNITURA TRIENNALE IN SERVICE DI N. 1 APPARECCHIO PER CHEMIO-IPERTERMIA INTRAPERITONEALE (HIPEC) PER L'AZIENDA OSPEDALIERA UNIVERSITARIA DI BOLOGNA
AZIENDA USL DI BOLOGNAItalienDiagnostic devicesTechnical support servicesDeadline om 50 dagarPublicerad den 31 aug. 2026
Olaszország – Csontszintetizáló készülékek – fornitura in accordo quadro di chiodi endomidollari e placche per osteotomia
ASST DEI SETTE LAGHIItalienOsteosynthesis devicesDeadline om 31 dagarPublicerad den 30 aug. 2026