Tillbaka till sökning
Italien – Postgång – Procedura aperta, ai sensi degli artt. 71 e 151 del D. lgs. n. 36/2023, per la conclusione di un Accordo Quadro con un unico operatore economico, ai sensi degli artt. 59 c. 3 e 154 del D.Lgs 36/2023, per l'affidamento del Servizio di recapito delle bollette e dei documenti del credito delle utenze del S.I.I. e dei relativi servizi a monte e a valle, suddiviso in 3 lotti, per una durata di 12 mesi
Abbanoa S.p.A. - U.O. Servizi e FornitureItalienPublicerad den 30 aug. 2026
32 dagar kvarBeskrivning
Öppen procedur, enligt art. 71 och 151 i D. lgs. n. 36/2023, för att sluta ett Ramavtal med en enda ekonomisk operatör, enligt art. 59 st. 3 och 154 i D.Lgs 36/2023, för utdelning av tjänsten för leverans av fakturor och kreditdokument för S.I.I.-användare och de relaterade tjänsterna före och efter, indelad i 3 lottar, för en varaktighet av 12 månader.
CPV-koder
Postal servicesPrinting servicesMail delivery servicesComputer archiving services
Dokument & inlämning
AI-sammanfattning
Logga in för en AI-sammanfattningContains data from Tenders Electronic Daily (TED), © European Union, ted.europa.eu — CC BY 4.0.
Liknande upphandlingar
Olaszország – Postai szolgáltatások – AOV SUA-SF 21 2026 EROGAZIONE DI SERVIZI POSTALI PER ALTO ADIGE RISCOSSIONI SPA
Agentur für öffentliche Verträge – AOV - Einheitliche Vergabestelle Dienstleistungen und LieferungenItalienPostal servicesDeadline om 36 dagarPublicerad den 30 aug. 2026
Olaszország – Postai szolgáltatások – SERVIZI DI RECAPITO DELLA POSTA MASSIVA OMOLOGATA
TENNACOLA SPAItalienPostal servicesDeadline om 21 dagarPublicerad den 17 aug. 2026
Olaszország – Közcélú távbeszélő-szolgáltatások – Accordo Quadro con tre operatori economici, per le attività di contatto telefonico di cortesia (cosiddetta “courtesy call”) e di sollecito telefonico (cosiddetta “phone collection”) dei crediti vantati da GORI nei confronti dei propri utenti
GORI S.p.A.ItalienPublic-telephone servicesDeadline om 32 dagarPublicerad den 06 aug. 2026
Olaszország – Postai kézbesítési szolgáltatás – Appalto 52/2026. A.Q. per l'affidamento del servizio di recapito (indirizzato e non) di materiali vari per ETRA - 2 lotti
ETRA SPA Società BenefitItalienMail delivery servicesDeadline om 11 dagarPublicerad den 27 juli 2026