Search tenders
Save searchData source: Tenders Electronic Daily (TED) — EU-wide above-threshold tenders.
Search covers the tender title, description and buyer name.
525 tenders found
Greece – Biochemical analysers – ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΑΝΟΙΚΤΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ ΣΕ ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΗΡΙΩΝ ΒΙΟΧΗΜΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΜΕ ΔΩΡΕΑΝ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΗ ΣΥΝΟΔΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΔΥΟ (2) ΕΤΗ ΜΕ CPV38434500-1, ΠΡΟΫΠΟΛΟΓΙΣΜΟΥ: 297.905,98€ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΟΥ Φ.Π.Α.6% ΜΕ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΑΝΑΘΕΣΗΣ ΤΗΝ ΠΛΕΟΝ ΣΥΜΦΕΡΟΥΣΑ ΑΠΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΑΠΟΨΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΒΑΣΕΙ ΤΗΣ ΤΙΜΗΣ. (Α/Α ΔΙΑΚΗΡΥΞΗΣ 77, Α/Α ΕΣΗΔΗΣ 463166).
ΓΕΝΙΚΟ ΑΝΤΙΚΑΡΚΙΝΙΚΟ ΟΓΚΟΛΟΓΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΘΗΝΩΝ "Ο ΑΓΙΟΣ ΣΑΒΒΑΣ"GreeceBiochemical analysersDeadline in 100 daysPublished on Sep 01, 2026
Greece – Fuels – ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΟΣ ΔΙΕΘΝΗΣ ΑΝΟΙΚΤΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑΣ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΑΙΓΙΑΛΕΙΑΣ, ΓΙΑ ΤΑ ΕΤΗ 2026, 2027 & 2028
ΔΗΜΟΣ ΑΙΓΙΑΛΕΙΑΣGreeceFuelsDeadline in 14 daysPublished on Sep 01, 2026
Greece – Paper sterilisation pouches or wraps – ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 30/2026
Γ. Ν. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ''ΘΡΙΑΣΙΟ''GreecePaper sterilisation pouches or wrapsDeadline in 30 daysPublished on Sep 01, 2026
Greece – Pullovers – Διακήρυξη υπ’ αρίθμ. 16/26 της ΥΠ/ΠΑ για την Προμήθεια Ειδών Ιματισμού «Πουλόβερ V με Μανίκι» και «Πουλόβερ Ζιβάγκο»
ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΡΟΜΗΘΕΙΩΝ ΠΟΛΕΜΙΚΗΣ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑΣGreecePulloversDeadline in 33 daysPublished on Sep 01, 2026
Greece – Desalination apparatus – ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ KAI ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΦΟΡΗΤΗΣ ΜΟΝΑΔΑΣ ΑΦΑΛΑΤΩΣΗΣ ΘΑΛΑΣΣΙΝΟΥ ΝΕΡΟΥ ΗΜΕΡΗΣΙΑΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ 300 m3 ΠΟΣΙΜΟΥ ΝΕΡΟΥ
ΔΗΜΟΣ ΦΟΥΡΝΩΝ ΚΟΡΣΕΩΝGreeceDesalination apparatusDeadline in 30 daysPublished on Sep 01, 2026
Greece – Heating oil – Προμήθεια πετρελαίου θέρμανσης για την κάλυψη των αναγκών των Υπηρεσιών της Δ.ΥΠ.Α. αρμοδιότητας της Περιφερειακής Διεύθυνσης Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης, για δώδεκα (12) μήνες από την υπογραφή της σύμβασης
ΔΗΜΟΣΙΑ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΙΑΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΑΚΗΣGreeceHeating oilDeadline in 30 daysPublished on Sep 01, 2026
Greece – Facilities management services – «Παραχώρηση του δικαιώματος και αντίστοιχη ανάληψη υποχρέωσης για τη χρηματοδότηση και αναβάθμιση του εξοπλισμού και των εγκαταστάσεων οβιδουργίας και καλυκοποιίας της Ε.Α.Σ. Α.Β.Ε.Ε., καθώς και για τη λειτουργία, ανάπτυξη και εκμετάλλευση του εξοπλισμού, των εγκαταστάσεων και της δραστηριότητας οβιδουργίας και καλυκοποιίας και τη μεταφορά της σχετικής δραστηριότητας στις εγκαταστάσεις του εργοστα
Ελληνικά Αμυντικά Συστήματα ΑΒΕΕGreeceFacilities management servicesRelocation servicesPlant upgrade workNo deadline givenPublished on Sep 01, 2026
Greece – Repair and maintenance services of electrical machinery, apparatus and associated equipment – ΕΠΙΣΚΕΥΗ & ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΑΝΤΛΙΟΣΤΑΣΙΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ ΓΙΑ 36 ΜΗΝΕΣ
ΔΗΜΟΣ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥGreeceRepair and maintenance services of electrical machinery, apparatus and associated equipmentDeadline in 40 daysPublished on Sep 01, 2026
Greece – Medical kits – ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΙΑΤΡΟΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΕΣΠΑ 2021-2027 ΥΠΟΕΡΓΑ 1 ΕΩΣ 16
ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΝΑΟΥΣΑΣGreeceMedical kitsOperating tablesIncubatorsDeadline in 44 daysPublished on Sep 01, 2026
Greece – Storage containers – Προμήθεια και τοποθέτηση υπόγειων συστημάτων προσωρινής αποθήκευσης απορριμμάτων
ΔΗΜΟΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣGreeceStorage containersPersonal identification accessoriesWeighing machineryDeadline in 47 daysPublished on Sep 01, 2026
Greece – Project management consultancy services – Επιλογή Συμβούλου στο πλαίσιο του Έργου “Ενεργοποίηση προκαταβολής/επιχορήγησης και επιτάχυνσης πληρωμών δικαιούχων από την Κακοκαιρία Daniel σε Αγροτικές/Κτηνοτροφικές Εκμεταλλεύσεις και Πληγείσες Επιχειρήσεις της Περιφέρειας Θεσσαλίας”
Ελληνική Εταιρεία Συμμετοχών και Περιουσίας Α.Ε. (ΕΕΣΥΠ Α.Ε.)GreeceProject management consultancy servicesDeadline in 35 daysPublished on Sep 01, 2026
Greece – Fuels – ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΥΣΙΜΩΝ
ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΙΛΚΙΣ-ΑΠΟΚΕΝΤΡΩΜΕΝΗ ΟΡΓΑΝΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑGreeceFuelsPetroleum and distillatesDeadline in 33 daysPublished on Sep 01, 2026
Greece – Repair and maintenance services – ΑΝΟΙΚΤΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΑΝΩ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ «ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΤΩΝ ΥΠΟΔΟΜΩΝ ΚΑΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΩΝ ΧΩΡΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΘΡΑΚΗΣ»
Δημοκρίτειο Πανεπιστήμιο ΘράκηςGreeceRepair and maintenance servicesDeadline in 34 daysPublished on Sep 01, 2026
Greece – Washer/dryers – ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΝΟΣ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟΥ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΩΝ ΕΡΓΑΛΕΙΩΝ ΑΟΜ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ-ΓΕΝΙΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ - ΚΕΝΤΡΟ ΥΓΕΙΑΣ ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ "ΔΙΑΛΥΝΑΚΕΙΟ"GreeceWasher/dryersDeadline in 40 daysPublished on Aug 31, 2026
Greece – Solar photovoltaic modules – ΑΝΟΙΚΤΟΣ ΔΙΕΘΝΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΦΩΤΟΒΟΛΤΑΪΚΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΜΕ ΤΗ ΜΟΡΦΗ ΤΟΥ NET BILLING
ΣΤΑΘΕΡΕΣ ΣΥΓΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑGreeceSolar photovoltaic modulesSolar installationInstallation services of electrical and mechanical equipmentDeadline in 27 daysPublished on Aug 31, 2026
Greece – Lamps and light fittings – Προμήθεια εορταστικού φωτισμού και διακόσμου του Δήμου Ηρακλείου
ΔΗΜΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΤΟΠΙΚΗΣ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΣΗΣ Α΄ΒΑΘΜΟΥGreeceLamps and light fittingsLighting equipment and electric lampsDeadline in 29 daysPublished on Aug 31, 2026
Greece – Engineering design services – Μελέτη αθλητικού συγκροτήματος για την κατασκευή κλειστού γυμναστηρίου στίβου και ανοικτού γηπέδου ποδοσφαίρου επί του πρώην στρατοπέδου «Καπετάν Φούφα»
ΔΗΜΟΣ ΕΟΡΔΑΙΑΣGreeceEngineering design servicesDeadline in 62 daysPublished on Aug 31, 2026
Greece – Coupons – 1072/2026 ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΕΡΟΠΟΡΙΚΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ Α.Ε.GreeceCouponsDeadline in 43 daysPublished on Aug 31, 2026
Greece – Specialist vehicles – Προμήθεια Συστημάτων Κέντρου Ελέγχου, Ασύρματης Επικοινωνίας, Drones και Κινητού Επιχειρησιακού Κέντρου στο πλαίσιο της Πολιτικής Προστασίας του Δήμου Θήρας
ΔΗΜΟΣ ΘΗΡΑΣGreeceSpecialist vehiclesWireless telecommunications systemInformation systemsDeadline in 33 daysPublished on Aug 31, 2026
Greece – Urban solid-refuse disposal services – ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΧΩΡΟΥ ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΗΣ ΤΑΦΗΣ ΑΠΟΡΡΙΜΜΑΤΩΝ (ΧΥΤΑ) 2ΗΣ ΓΕΩΓΡΑΦΙΚΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ ΝΟΜΟΥ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ ΓΙΑ 2 ΕΤΗ
ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ Δ/ΝΣΗΣ ΣΤΕΡΕΩΝ ΑΠΟΒΛΗΤΩΝ 2ΗΣ Δ.Ε. ΝΟΜΟΥ ΑΙΤ/ΝΙΑΣGreeceUrban solid-refuse disposal servicesDeadline in 37 daysPublished on Aug 31, 2026