CPV 16000000
Offentlige udbud – Landbrugsmaskiner
Tendova følger alle TED-bekendtgørelser i denne sektor i alle 27 EU-medlemsstater. Nedenfor ser du de senest offentliggjorte udbud — brug den fulde søgning til at filtrere efter søgeord, land og frist.
Data kilde: Tenders Electronic Daily (TED) — EU-lande over træskel.
84 tendere fundet
Románia – Vontató – Furnizare tractor cu remorcă și încărcător, servicii de leasing financiar și asigurări CASCO și RCA aferente - DS Timis
REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RARumænienTractorsFinancial leasing servicesMotor vehicle insurance servicesFrist om 32 dagePubliceret den 03. sep. 2026
Szlovénia – Különleges mezőgazdasági vagy erdészeti gép – PKT_2 2026 Prilagojen kmetijski traktor z gozdarsko nadgradnjo, gozdarsko prikolico z dvigalom in vsaj enim vitlom
Slovenski državni gozdovi, d. o. o.SlovenienSpecialist agricultural or forestry machineryParts of agricultural and forestry machineryTractorsFrist om 33 dagePubliceret den 03. sep. 2026
Norvégia – Vontató – Procurement of an electric tractor for Kjelle VGS
Anskaffelser i Akershus, Buskerud og Østfold KONorgeTractorsElectric motorsFrist om 30 dagePubliceret den 03. sep. 2026
Belgium – Mezőgazdasági gépek – Openbare aanbesteding voor leveringen met betrekking tot 'Aankoop van Agrovoedingsmiddelenapparatuur voor het Mosala Resource Center dat profiteert van de FEE - KIN interventie'
EnabelBelgienAgricultural machineryFrist om 40 dagePubliceret den 02. sep. 2026
Franciaország – Különleges mezőgazdasági vagy erdészeti gép – Acquisition de matériels agricoles
ODARC - Etablissement public à caractère industriel et commercialFrankrigSpecialist agricultural or forestry machineryTractor accessoriesSeeders, planters or transplantersFrist om 27 dagePubliceret den 02. sep. 2026
Litvánia – Különleges mezőgazdasági vagy erdészeti gép – Medvežės ir jos techninio aptarnavimo bei remonto paslaugų pirkimas
Valstybės įmonė Valstybinių miškų urėdija (PV)LitauenSpecialist agricultural or forestry machineryCentral processing unit (CPU) or processorsComputer-related equipmentFrist om 31 dagePubliceret den 02. sep. 2026
Németország – Mezőgazdasági gépek – Systemraupen
Landesbetrieb Forst Brandenburg - Vergabemanagement Standort EberswaldeTysklandAgricultural machineryFrist om 25 dagePubliceret den 02. sep. 2026
Belgium – Mezőgazdasági gépek – Marché public de fournitures pour «un accord-cadre, avec un opérateur économique par lot en vue de l’acquisition de kits solaires, de matériels d’appui à la production et à la transformation agroalimentaire dans la zone d’intervention du projet NER21003_ASYPON GMV, Région de Tillabéri »
EnabelBelgienAgricultural machinerySolar energyFrist om 30 dagePubliceret den 01. sep. 2026
Szlovénia – Mezőgazdasági gépek – Dobava traktorja za potrebe UL BF
UNIVERZA V LJUBLJANI, BIOTEHNIŠKA FAKULTETASlovenienAgricultural machineryFrist om 26 dagePubliceret den 01. sep. 2026
Franciaország – Mezőgazdasági és erdészeti gépek alkatrészei – Fourniture et livraison d'outillages, équipements et pièces détachées pour l'entretien des espaces verts - 6 lots
DEPARTEMENT DU GERSFrankrigParts of agricultural and forestry machineryMiscellaneous gardening equipmentFrist om 30 dagePubliceret den 01. sep. 2026
Lengyelország – Mezőgazdasági gépek – Zakup i dostawa agregatu prądotwórczego, ciągników rolniczych z osprzętem oraz koparko-ładowarki z osprzętem dla potrzeb jednostek RZGW w Warszawie w podziale na części
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody PolskiePolenAgricultural machineryParts of agricultural and forestry machineryGenerator unitsFrist om 27 dagePubliceret den 01. sep. 2026
Észtország – Különféle kertészeti eszközök – Aiatehnika ostmine, hooldus ja remont
Riigi Kaitseinvesteeringute KeskusEstlandMiscellaneous gardening equipmentPneumatic or motorised hand toolsRepair and maintenance services of machineryFrist om 25 dagePubliceret den 31. aug. 2026
Spanyolország – Vontató – Subministrament de 4 tractors i equipaments destinats als treballs de neteja mecànica, manteniment i conservació de les platges del TM d'Alcúdia.
Consejo de Administración de la Empresa Municipal de Serveis d'Alcudia SAUSpanienTractorsParts of agricultural machineryFrist om 25 dagePubliceret den 31. aug. 2026
Csehország – Különleges mezőgazdasági vagy erdészeti gép – Vyvážeč
Lesy obcí Trhové Sviny a Besednice s.r.o.TjekkietSpecialist agricultural or forestry machineryFrist om 9 dagePubliceret den 30. aug. 2026
Franciaország – Fejőgép – FOURNITURE ET INSTALLATION D'UNE SALLE DE TRAITE
INRAE BRETAGNE NORMANDIEFrankrigMilking machinesFrist om 23 dagePubliceret den 27. aug. 2026
Szlovákia – Vontató – Obstaranie traktoru na separovaný zber 3
Obec ŠoporňaSlovakietTractorsWheeled loadersFront-end shovel loadersFrist om 16 dagePubliceret den 27. aug. 2026
Litvánia – Különleges mezőgazdasági vagy erdészeti gép – XXS dydžio medkirtės ir medvežės bei jų techninio aptarnavimo bei remonto paslaugų pirkimas
Valstybės įmonė Valstybinių miškų urėdija (PV)LitauenSpecialist agricultural or forestry machineryFrist om 27 dagePubliceret den 27. aug. 2026
Belgium – Fűnyíró – Aankoop en levering van robotmaaiers
Sport VlaanderenBelgienLawnmowersFrist om 2 dagePubliceret den 26. aug. 2026
Hollandia – Mezőgazdasági gépek – Levering tractor met snippermachine
Gemeente WesterkwartierNederlandeneAgricultural machineryTractorsFrist om 37 dagePubliceret den 26. aug. 2026
Franciaország – Fűnyíró park, sportpálya, pázsit nyírására – Acquisition de matériels, de pièces détachées et d'entretien pour la gestion des espaces verts
Ville de VilleurbanneFrankrigLawn, park or sports-ground mowersRepair and maintenance services of machineryMiscellaneous gardening equipmentFrist om 27 dagePubliceret den 26. aug. 2026
Románia – Vontató – Furnizare Tractoare -DS Dolj
REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RARumænienTractorsFrist om 17 dagePubliceret den 26. aug. 2026
Németország – Vontató – Universität Hohenheim - Großschlepper
Universität HohenheimTysklandTractorsUsed tractorsFrist om 23 dagePubliceret den 26. aug. 2026
Románia – Mezőgazdasági gépek alkatrészei – Furnizare tamburi de însămânțare (kituri) pentru speciile Abies alba, Acer pseudoplatanus și Fagus sylvatica, pentru Linia de însămânțare URBINATI Beta 65 - dssv
REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RA -DIRECTIA SILVICA SUCEAVARumænienParts of agricultural machineryFrist om 25 dagePubliceret den 26. aug. 2026
Németország – Terményválogató vagy -osztályozó gép – Lieferung von einem Mietenumsetzer
Zweckverband Abfallwirtschaft Region HannoverTysklandMachines for sorting or grading produceFrist om 25 dagePubliceret den 25. aug. 2026
Írország – Mezőgazdasági gépek – AG3819C - Request for Tenders for the Supply of a Flatbed Lorry for the Department of Agriculture, Food and the Marine (DAFM)
Education Procurement Service (EPS)IrlandAgricultural machineryFrist om 16 dagePubliceret den 25. aug. 2026
Udbud efter land
Udbud efter sektor
- Produkter fra landbrug, husdyrbrug, fiskeri og skovbrug samt lignende produkter
- Mineralolieprodukter, brændselsstoffer, elektricitet og andre energikilder
- Minedriftsprodukter, basismetaller og beslægtede produkter
- Fødevarer, drikkevarer, tobak og beslægtede produkter
- Beklædningsartikler, fodtøj, bagageartikler og tilbehør
- Læder og tekstilstoffer, plast- og gummimaterialer
- Tryksager og beslægtede produkter
- Kemiske produkter
- Kontor- og edb-maskiner, -udstyr og -artikler, herunder ikke møbler og softwarepakker
- Elektriske maskiner, apparatur, udstyr og forbrugsartikler; belysning
- Radio-, fjernsyns-, kommunikations- og telekommunikationsudstyr og beslægtet udstyr
- Medicinsk udstyr, lægemidler og produkter til personlig pleje
- Transportudstyr og transporthjælpemidler
- Sikkerheds-, brandbekæmpelses, politi- og forsvarsudstyr
- Musikinstrumenter, sportsvarer, spil, legetøj, kunsthåndværks- og kunstnerartikler, tilbehør
- Laboratorieudstyr, optisk udstyr og præcisionsudstyr (ikke briller)
- Inventar (inkl. kontorinventar), boligudstyr, husholdningsapparater (ekskl. belysning) og rengøringsmidler
- Indvundet og renset vand
- Industrimaskiner
- Maskiner til minedrift, stenbrydning samt bygge- og anlæg
- Byggekonstruktioner og -materialer; andre byggevarer (undtagen elapparatur)
- Bygge- og anlægsarbejder
- Programpakker og informationssystemer
- Reparations- og vedligeholdelsestjenester
- Installationstjenester (undtagen programmel)
- Tjenester i forbindelse med hotel, restaurant og detailhandel
- Transporttjenester (ikke affaldstransport)
- Hjælpevirksomhed i forbindelse med transport; rejsebureauvirksomhed
- Post- og telekommunikationstjenester
- Offentlige værker
- Finansielle tjenester og forsikringstjenester
- Virksomhed i forbindelse med fast ejendom
- Arkitekt-, konstruktions-, ingeniør- og inspektionsvirksomhed
- It-tjenester: rådgivning, programmeludvikling, internet og support
- Forsknings- og udviklingsvirksomhed og hermed beslægtet konsulentvirksomhed
- Offentlig administration, forsvar og socialsikring
- Virksomhed med relation til olie- og gasindustrien
- Tjenesteydelser i forbindelse med landbrug, skovbrug, havebrug, akvakultur og biavl
- Forretningstjenesteydelser: forskrifter, markedsføring, rådgivning, rekruttering, trykning og sikkerhed
- Uddannelse og undervisning
- Sundhedsvæsen og sociale foranstaltninger
- Tjenesteydelser i forbindelse med spildevand, affald, rengøring og miljøbeskyttelse
- Forlystelser, kultur og sport
- Andre kollektive, sociale og personlige tjenesteydelser