CPV 64000000
Offentlige udbud – Post- og telekommunikationstjenester
Tendova følger alle TED-bekendtgørelser i denne sektor i alle 27 EU-medlemsstater. Nedenfor ser du de senest offentliggjorte udbud — brug den fulde søgning til at filtrere efter søgeord, land og frist.
Data kilde: Tenders Electronic Daily (TED) — EU-lande over træskel.
413 tendere fundet
Spanyolország – Postai szolgáltatások – (AS-46/2026) Servicios postales del Ayuntamiento de Hospitalet de LLobregat
Ajuntament de l'Hospitalet de LlobregatSpanienPostal servicesFrist om 16 dagePubliceret den 03. sep. 2026
Olaszország – Teletext-szolgáltatások – Accordo quadro ex art. 59 D.Lgs. 36/2023 per l’affidamento di servizi di sottotitolazione elettronica e lavorazioni tecniche dei film in occasione dei Festival Torino Film Festival, Lovers Film Festival e Cinemambiente presso il Museo Nazionale del Cinema. Procedura aperta di valore superiore alla soglia di cui all’art. 14/1 lett. c) D.Lgs. 36/2023.
Museo Nazionale del Cinema – Fondazione Maria Adriana ProloItalienTeletext servicesFrist om 12 dagePubliceret den 03. sep. 2026
Németország – Távbeszélő és adatátviteli szolgáltatások – Vergabe einer Dienstleistungskonzession für den öffentlich geförderten Aufbau und Betrieb eines Gigabitnetzes nach § 5 Gigabit-Rahmenregelung des Bundesministerium für Verkehr und digitale Infrastruktur vom 01.08.2024.
Gemeinde HimmelkronTysklandTelephone and data transmission servicesCommunications networkIngen frist angivetPubliceret den 03. sep. 2026
Írország – Távközlési szolgáltatások – Provision of Microsoft Teams Voice (One Teams Voice) Service
National Transport Authority_1149IrlandTelecommunications servicesDigital telephone exchangesTelephone exchangesFrist om 30 dagePubliceret den 03. sep. 2026
Írország – Mobiltávbeszélő-szolgáltatások – Single Party Framework for the Provision of Mobile Phone Handsets and Associated Mobile Phone Services to Horse Racing Ireland and Irish Horseracing Regulatory Board, Subsidiaries and Affiliates
Horse Racing Ireland (HRI)IrlandMobile-telephone servicesSIM cardsHands-free mobile telephonesFrist om 37 dagePubliceret den 03. sep. 2026
Franciaország – Távbeszélő és adatátviteli szolgáltatások – ASTREINTE TELEPHONIQUE ET CONTINUITE DU SERVICE RELATION LOCATAIRES
VALDEVYFrankrigTelephone and data transmission servicesFrist om 30 dagePubliceret den 03. sep. 2026
Horvátország – Távközlési szolgáltatások – ELEKTRONIČKE KOMUNIKACIJSKE USLUGE U POKRETNOJ MREŽI I OPREMA
Središnji državni ured za središnju javnu nabavuKroatienTelecommunications servicesMobile-telephone servicesMobile telephonesFrist om 24 dagePubliceret den 03. sep. 2026
Litvánia – Mobiltávbeszélő-szolgáltatások – Viešojo judriojo ryšio duomenų perdavimo paslaugų pirkimas (PPR-465)
Išteklių agentūra prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijosLitauenMobile-telephone servicesFrist om 30 dagePubliceret den 03. sep. 2026
Németország – Távbeszélő és adatátviteli szolgáltatások – Vergabe einer Dienstleistungskonzession für den öffentlich geförderten Aufbau und Betrieb eines Gigabitnetzes nach § 5 Gigabit-Rahmenregelung des Bundesministerium für Verkehr und digitale Infrastruktur vom 01.08.2024.
Markt SchirndingTysklandTelephone and data transmission servicesCommunications networkIngen frist angivetPubliceret den 03. sep. 2026
Németország – Postai és futárszolgáltatás – Erbringung von Postdienstleistungen für den Landkreis Börde
Landkreis Börde, Zentrale VergabestelleTysklandPost and courier servicesFrist om 2 dagePubliceret den 03. sep. 2026
Lengyelország – Távbeszélő és adatátviteli szolgáltatások – Usługa zdalnego udostępniania systemu obsługi automatycznego przesyłania wiadomości SMS oraz usługa wspierająca zarządzanie przesyłaniem wiadomości SMS z systemów centralnych Krajowej Administracji Skarbowej
Izba Administracji Skarbowej we WrocławiuPolenTelephone and data transmission servicesMobile-telephone servicesFrist om 30 dagePubliceret den 03. sep. 2026
Litvánia – Földi távközlésivonal-bérbeadási szolgáltatások – Dviejų tamsiųjų optinių gijų ilgalaikės nuomos ir techninės priežiūros paslaugos
Kauno technologijos universitetas (PV)LitauenCommunication land-line rentalRepair and maintenance services of telecommunications linesFrist om 5 dagePubliceret den 02. sep. 2026
Írország – Távközlési szolgáltatások – 25-004F - Framework for the Provision of Telecommunications Services
Uisce ÉireannIrlandTelecommunications servicesInstrumentation and control equipmentTelecommunications networkIngen frist angivetPubliceret den 02. sep. 2026
Horvátország – Távközlési szolgáltatások – ELEKTRONIČKE KOMUNIKACIJSKE USLUGE U POKRETNOJ MREŽI
GRAD ZAGREBKroatienTelecommunications servicesFrist om 10 dagePubliceret den 02. sep. 2026
Németország – Távbeszélő és adatátviteli szolgáltatások – Vergabe einer Dienstleistungskonzession für den öffentlich geförderten Aufbau und Betrieb eines Gigabitnetzes nach § 5 Gigabit-Rahmenregelung des Bundesministerium für Verkehr und digitale Infrastruktur vom 01.08.2024.
Stadt SelbTysklandTelephone and data transmission servicesCommunications networkIngen frist angivetPubliceret den 02. sep. 2026
Franciaország – IP-telefonnal kapcsolatos szolgáltatások – Maintenance évolutive des systèmes de téléphonie IP
Groupement VersaillesFrankrigIP telephone servicesFrist om 30 dagePubliceret den 02. sep. 2026
Svédország – Postai szolgáltatások – Postförmedlingstjänster 2027
Statens inköpscentral vid KammarkollegietSverigePostal servicesPost and courier servicesPostal services related to lettersIngen frist angivetPubliceret den 02. sep. 2026
Németország – Távbeszélő és adatátviteli szolgáltatások – Vergabe einer Dienstleistungskonzession für den öffentlich geförderten Aufbau und Betrieb eines Gigabitnetzes nach § 5 Gigabit-Rahmenregelung des Bundesministerium für Verkehr und digitale Infrastruktur vom 01.08.2024.
Stadt GunzenhausenTysklandTelephone and data transmission servicesCommunications networkIngen frist angivetPubliceret den 02. sep. 2026
Románia – Távközlési szolgáltatások – Servicii de comunicații buclă locală. Acces internet
REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RARumænienTelecommunications servicesInternet servicesFrist om 29 dagePubliceret den 02. sep. 2026
Lengyelország – Elektronikus információs szolgáltatások – Zaprojektowanie, wykonanie i wdrożenie systemu portali miejskich z wykorzystaniem sztucznej inteligencji – projekt „Transformacja cyfrowa i ekspansja e-usług w Bielsku-Białej”
Miasto Bielsko-Biała Urząd Miejski w Bielsku-BiałejPolenElectronic information servicesInteractive voice response software packageSoftware package and information systemsFrist om 30 dagePubliceret den 02. sep. 2026
Spanyolország – Távközlési szolgáltatások – Servicios de Telecomunicaciones necesarios para posibilitar la conexión de guaguas, paneles informativos en paradas, y otros dispositivos móviles de Transportes Interurbanos de Tenerife, S.A. (en adelante TITSA) a los Sistemas Centrales SAE y de Billetaje ubicados en el D-Alix (Datacenter del proyecto Alix)
Gerencia de Transportes Interurbanos de Tenerife S.A.U.SpanienTelecommunications servicesTelephone and data transmission servicesFrist om 30 dagePubliceret den 02. sep. 2026
Finnország – Távközlési szolgáltatások – VR-Group: Maintenance and support services of telecommunications network devices - Invitation to participate
VR-Group PlcFinlandTelecommunications servicesInstallation services of communications equipmentIT services: consulting, software development, Internet and supportIngen frist angivetPubliceret den 02. sep. 2026
Románia – Távbeszélő és adatátviteli szolgáltatások – Servicii de telefonie si de transmisie de date - 2 Loturi
Societatea Nationala de Gaze Naturale Romgaz S.A.RumænienTelephone and data transmission servicesFrist om 36 dagePubliceret den 02. sep. 2026
Románia – Levelekkel kapcsolatos postai szolgáltatások – Achizitie servicii postale de distribuire a corespondentei
Directia Generala Regionala a Finantelor Publice TimisoaraRumænienPostal services related to lettersFrist om 31 dagePubliceret den 01. sep. 2026
Hollandia – Távbeszélő és adatátviteli szolgáltatások – Glasvezeldienstverlening
Stichting VonkNederlandeneTelephone and data transmission servicesFibre-optic connectionsData network management and support servicesFrist om 52 dagePubliceret den 01. sep. 2026
Udbud efter land
Udbud efter sektor
- Produkter fra landbrug, husdyrbrug, fiskeri og skovbrug samt lignende produkter
- Mineralolieprodukter, brændselsstoffer, elektricitet og andre energikilder
- Minedriftsprodukter, basismetaller og beslægtede produkter
- Fødevarer, drikkevarer, tobak og beslægtede produkter
- Landbrugsmaskiner
- Beklædningsartikler, fodtøj, bagageartikler og tilbehør
- Læder og tekstilstoffer, plast- og gummimaterialer
- Tryksager og beslægtede produkter
- Kemiske produkter
- Kontor- og edb-maskiner, -udstyr og -artikler, herunder ikke møbler og softwarepakker
- Elektriske maskiner, apparatur, udstyr og forbrugsartikler; belysning
- Radio-, fjernsyns-, kommunikations- og telekommunikationsudstyr og beslægtet udstyr
- Medicinsk udstyr, lægemidler og produkter til personlig pleje
- Transportudstyr og transporthjælpemidler
- Sikkerheds-, brandbekæmpelses, politi- og forsvarsudstyr
- Musikinstrumenter, sportsvarer, spil, legetøj, kunsthåndværks- og kunstnerartikler, tilbehør
- Laboratorieudstyr, optisk udstyr og præcisionsudstyr (ikke briller)
- Inventar (inkl. kontorinventar), boligudstyr, husholdningsapparater (ekskl. belysning) og rengøringsmidler
- Indvundet og renset vand
- Industrimaskiner
- Maskiner til minedrift, stenbrydning samt bygge- og anlæg
- Byggekonstruktioner og -materialer; andre byggevarer (undtagen elapparatur)
- Bygge- og anlægsarbejder
- Programpakker og informationssystemer
- Reparations- og vedligeholdelsestjenester
- Installationstjenester (undtagen programmel)
- Tjenester i forbindelse med hotel, restaurant og detailhandel
- Transporttjenester (ikke affaldstransport)
- Hjælpevirksomhed i forbindelse med transport; rejsebureauvirksomhed
- Offentlige værker
- Finansielle tjenester og forsikringstjenester
- Virksomhed i forbindelse med fast ejendom
- Arkitekt-, konstruktions-, ingeniør- og inspektionsvirksomhed
- It-tjenester: rådgivning, programmeludvikling, internet og support
- Forsknings- og udviklingsvirksomhed og hermed beslægtet konsulentvirksomhed
- Offentlig administration, forsvar og socialsikring
- Virksomhed med relation til olie- og gasindustrien
- Tjenesteydelser i forbindelse med landbrug, skovbrug, havebrug, akvakultur og biavl
- Forretningstjenesteydelser: forskrifter, markedsføring, rådgivning, rekruttering, trykning og sikkerhed
- Uddannelse og undervisning
- Sundhedsvæsen og sociale foranstaltninger
- Tjenesteydelser i forbindelse med spildevand, affald, rengøring og miljøbeskyttelse
- Forlystelser, kultur og sport
- Andre kollektive, sociale og personlige tjenesteydelser