CPV 92000000
Offentlige udbud – Forlystelser, kultur og sport
Tendova følger alle TED-bekendtgørelser i denne sektor i alle 27 EU-medlemsstater. Nedenfor ser du de senest offentliggjorte udbud — brug den fulde søgning til at filtrere efter søgeord, land og frist.
Data kilde: Tenders Electronic Daily (TED) — EU-lande over træskel.
427 tendere fundet
Norvégia – Szolgáltatások a pihenés, kultúra és sport területén – Parallel framework agreements for technician for sound, lighting and stage and multi-technician.
Sandnes kommuneNorgeRecreational, cultural and sporting servicesArtificial and natural lighting engineering services for buildingsSound technicianFrist om 21 dagePubliceret den 03. sep. 2026
Franciaország – Sportesemény-szervezési szolgáltatások – Location d'un camion piscine, d'une solution clé en main d'une piscine itinérante, pour le département des Bouches-du-Rhône
Département des Bouches-du-RhôneFrankrigSports-event organisation servicesFrist om 31 dagePubliceret den 03. sep. 2026
Spanyolország – Szolgáltatások a pihenés, kultúra és sport területén – Casales municipales
Ajuntament de GurbSpanienRecreational, cultural and sporting servicesFrist om 14 dagePubliceret den 03. sep. 2026
Spanyolország – Sporttal kapcsolatos szolgáltatások – Servicios de Actividades Acuáticas, en las instalaciones deportivas del Ayuntamiento de Eibar que deberán de ser en euskera y castellano
Ayuntamiento de Eibar - Ayuntamiento de EibarSpanienSport-related servicesFrist om 39 dagePubliceret den 03. sep. 2026
Franciaország – Szolgáltatások a pihenés, kultúra és sport területén – Accords-cadres à bons de commande relatif à la conception, l’organisation et l’animation des ateliers à destination des publics de l’Académie du Climat de la Ville de Paris, en 14 lots séparés
VILLE de PARIS - DFA - SDAFrankrigRecreational, cultural and sporting servicesFrist om 32 dagePubliceret den 03. sep. 2026
Franciaország – Kiállítási tárgyak megőrzésével kapcsolatos szolgáltatások – Réalisation de prestations de service de restauration des dioramas pour répondre aux besoins de l’Epppd
Palais de la Porte DoréeFrankrigPreservation services of exhibitsPreservation services of historical buildingsJoinery workFrist om 52 dagePubliceret den 03. sep. 2026
Franciaország – Sportszolgáltatások – Prestations d'enseignement d'activités nautiques
Ville d'Antibes (06)FrankrigSporting servicesSailing-school servicesFrist om 31 dagePubliceret den 03. sep. 2026
Németország – Könyvtári és levéltári szolgáltatások – Beschaffung und Implementierung einer Online-Bibliothek einschließlich Fortbildungsportal und Clinical Decision Support für die Klinikum Chemnitz gGmbH
Klinikum Chemnitz gGmbH, c/o Klinikum Chemnitz Logistik- und Wirtschaftsgesellschaft mbHTysklandLibrary and archive servicesDatabase servicesIngen frist angivetPubliceret den 03. sep. 2026
Olaszország – Sportlétesítmény-üzemeltetési szolgáltatások – Determina a contrarre per l’affidamento in concessione, tramite Finanza di progetto, ai sensi art. 193 del D.lgs. n.36/2023, della progettazione esecutiva, dei lavori e dei servizi di gestione degli Impianti sportivi di proprietà di Roma Capitale, siti in via Bruno Pontecorvo – Municipio IX, SIS 9-20 e 9-21
ROMA CAPITALEItalienSports facilities operation servicesFrist om 17 dagePubliceret den 03. sep. 2026
Lengyelország – Reklámfilm gyártása – Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę usług polegających na kompleksowej produkcji materiałów audiowizualnych dotyczących Funduszy Europejskich i Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności
Ministerstwo Funduszy i Polityki RegionalnejPolenAdvertising film productionFrist om 12 dagePubliceret den 03. sep. 2026
Spanyolország – Sporttal kapcsolatos szolgáltatások – Prestación del servicio de socorrismo en las piscinas de las instalaciones deportivas de Eibar
Ayuntamiento de Eibar - Ayuntamiento de EibarSpanienSport-related servicesFrist om 39 dagePubliceret den 03. sep. 2026
Spanyolország – Szolgáltatások a pihenés, kultúra és sport területén – Prestación de los servicios de personal para apoyo técnico y de dotación de infraestructuras y equipos en general para el desarrollo del programa cultural general anual del ayuntamiento de Alcobendas
Junta de Gobierno del Ayuntamiento de AlcobendasSpanienRecreational, cultural and sporting servicesSound equipmentPublic conveniencesFrist om 28 dagePubliceret den 03. sep. 2026
Ausztria – Sportlétesítmény-üzemeltetési szolgáltatások – ÖPAG - Betreiber Postsportquartier Hernals - Sportanlagen
Österreichische Post AGØstrigSports facilities operation servicesSporting servicesSport-related servicesIngen frist angivetPubliceret den 02. sep. 2026
Ausztria – Sportlétesítmény-üzemeltetési szolgáltatások – ÖPAG - Betreiber Postsportquartier Hernals - Gemeinnütziger Vereins- und Schulsport
Österreichische Post AGØstrigSports facilities operation servicesSporting servicesSport-related servicesIngen frist angivetPubliceret den 02. sep. 2026
Olaszország – Strandszolgáltatások – CUC 15/2026. Procedura aperta per l’affidamento della Concessione in gestione dei servizi connessi alla balneazione sulle spiagge libere con servizi con istallazione su piazzola di sosta, di chiosco per esercizio di somministrazione nel Comune di Sabaudia.
Comune di SabaudiaItalienBeach servicesFrist om 30 dagePubliceret den 02. sep. 2026
Spanyolország – Múzeumi kiállítási szolgáltatások – Servicio de montaje, mantenimiento, desmontaje y transporte de materiales y objetos de exposiciones
Institut Català de les Empreses CulturalsSpanienMuseum-exhibition servicesFrist om 28 dagePubliceret den 02. sep. 2026
Spanyolország – Televízióműsor-szolgáltatások – ACUERDO MARCO PARA LA CONTRATACIÓN DEL SERVICIO DE GRÚA CABEZA CALIENTE PARA LOS PROGRAMAS DE CANAL SUR RADIO Y TELEVISIÓN S.A.
CANAL SUR RADIO Y TELEVISION, S.A.SpanienTelevision servicesTelevision production servicesFrist om 14 dagePubliceret den 02. sep. 2026
Svédország – Természetvédelmi területi szolgáltatások – Dynamiskt inköpssystem för naturvård och inventering
Länsstyrelsen i Södermanlands LänSverigeNature reserve servicesEnvironmental engineering consultancy servicesEnvironmental servicesIngen frist angivetPubliceret den 02. sep. 2026
Norvégia – Hírügynökségi szolgáltatások – Media Monitoring
Nord UniversitetNorgeNews-agency servicesInternet servicesFrist om 38 dagePubliceret den 02. sep. 2026
Franciaország – Múzeumi szolgáltatások – CONCEPTION ET RÉALISATION DE LA SCÉNOGRAPHIE, DU SOCLAGE, DE LA SIGNALÉTIQUE ET DU GRAPHISME DE L'EXPOSITION « OCÉANIE. ÊTRES DE L’EAU » AU CENTRE DE LA VIEILLE CHARITÉ (2 LOTS)
Ville de MarseilleFrankrigMuseum servicesMuseum-exhibition servicesFrist om 21 dagePubliceret den 02. sep. 2026
Lengyelország – Mozifilm és videoszalag-gyártás és kapcsolódó szolgáltatások – Produkcję 10 filmów edukacyjnych poruszających tematy wystawy stałej.
MUZEUM GETTA WARSZAWSKIEGOPolenMotion picture and video tape production and related servicesFrist om 32 dagePubliceret den 02. sep. 2026
Spanyolország – Televízióműsor-szolgáltatások – ACUERDO MARCO DEL SERVICIO DE ROTULACIÓN, GRAFISMO, INFOGRAFÍA Y OTROS EFECTOS PARA LOS PROGRAMAS DE CANAL SUR RADIO Y TELEVISIÓN S.A.
CANAL SUR RADIO Y TELEVISION, S.A.SpanienTelevision servicesTelevision production servicesFrist om 14 dagePubliceret den 02. sep. 2026
Németország – Múzeumi kiállítási szolgáltatások – Produktion und Umsetzung der Ausstellung im Wasserturm und Bahnhof Wittenberge
Landesamt für UmweltTysklandMuseum-exhibition servicesIngen frist angivetPubliceret den 02. sep. 2026
Írország – Műemlékek megőrzésével kapcsolatos szolgáltatások – LIMERICK CITY Grade 1 Conservation Architect Led Design Team Consultancy Services for the conservation of Mount St Lawrence Mortuary Chapel A Protected Structure RPS Reg No 3256
Limerick City and County Council_103432IrlandPreservation services of historical buildingsMasonry workReligious buildings construction workFrist om 12 dagePubliceret den 02. sep. 2026
Olaszország – Sportlétesítmény-üzemeltetési szolgáltatások – CONCESSIONE DELLA GESTIONE DELL’IMPIANTO SPORTIVO PISTA DI ATLETICA LEGGERA ED AREA LANCI SITO NEL COMUNE DI SANTARCANGELO DI ROMAGNA
COMUNE DI SANTARCANGELO DI ROMAGNAItalienSports facilities operation servicesFrist om 29 dagePubliceret den 02. sep. 2026
Udbud efter land
Udbud efter sektor
- Produkter fra landbrug, husdyrbrug, fiskeri og skovbrug samt lignende produkter
- Mineralolieprodukter, brændselsstoffer, elektricitet og andre energikilder
- Minedriftsprodukter, basismetaller og beslægtede produkter
- Fødevarer, drikkevarer, tobak og beslægtede produkter
- Landbrugsmaskiner
- Beklædningsartikler, fodtøj, bagageartikler og tilbehør
- Læder og tekstilstoffer, plast- og gummimaterialer
- Tryksager og beslægtede produkter
- Kemiske produkter
- Kontor- og edb-maskiner, -udstyr og -artikler, herunder ikke møbler og softwarepakker
- Elektriske maskiner, apparatur, udstyr og forbrugsartikler; belysning
- Radio-, fjernsyns-, kommunikations- og telekommunikationsudstyr og beslægtet udstyr
- Medicinsk udstyr, lægemidler og produkter til personlig pleje
- Transportudstyr og transporthjælpemidler
- Sikkerheds-, brandbekæmpelses, politi- og forsvarsudstyr
- Musikinstrumenter, sportsvarer, spil, legetøj, kunsthåndværks- og kunstnerartikler, tilbehør
- Laboratorieudstyr, optisk udstyr og præcisionsudstyr (ikke briller)
- Inventar (inkl. kontorinventar), boligudstyr, husholdningsapparater (ekskl. belysning) og rengøringsmidler
- Indvundet og renset vand
- Industrimaskiner
- Maskiner til minedrift, stenbrydning samt bygge- og anlæg
- Byggekonstruktioner og -materialer; andre byggevarer (undtagen elapparatur)
- Bygge- og anlægsarbejder
- Programpakker og informationssystemer
- Reparations- og vedligeholdelsestjenester
- Installationstjenester (undtagen programmel)
- Tjenester i forbindelse med hotel, restaurant og detailhandel
- Transporttjenester (ikke affaldstransport)
- Hjælpevirksomhed i forbindelse med transport; rejsebureauvirksomhed
- Post- og telekommunikationstjenester
- Offentlige værker
- Finansielle tjenester og forsikringstjenester
- Virksomhed i forbindelse med fast ejendom
- Arkitekt-, konstruktions-, ingeniør- og inspektionsvirksomhed
- It-tjenester: rådgivning, programmeludvikling, internet og support
- Forsknings- og udviklingsvirksomhed og hermed beslægtet konsulentvirksomhed
- Offentlig administration, forsvar og socialsikring
- Virksomhed med relation til olie- og gasindustrien
- Tjenesteydelser i forbindelse med landbrug, skovbrug, havebrug, akvakultur og biavl
- Forretningstjenesteydelser: forskrifter, markedsføring, rådgivning, rekruttering, trykning og sikkerhed
- Uddannelse og undervisning
- Sundhedsvæsen og sociale foranstaltninger
- Tjenesteydelser i forbindelse med spildevand, affald, rengøring og miljøbeskyttelse
- Andre kollektive, sociale og personlige tjenesteydelser