CPV 35000000
Offentlige udbud – Sikkerheds-, brandbekæmpelses, politi- og forsvarsudstyr
Tendova følger alle TED-bekendtgørelser i denne sektor i alle 27 EU-medlemsstater. Nedenfor ser du de senest offentliggjorte udbud — brug den fulde søgning til at filtrere efter søgeord, land og frist.
Data kilde: Tenders Electronic Daily (TED) — EU-lande over træskel.
574 tendere fundet
Németország – Védő- és biztonsági ruha – Feuerwehreinsatzbekleidung
Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbHTysklandProtective and safety clothingFrist om 12 dagePubliceret den 03. sep. 2026
Csehország – Katonai sisak, rohamsisak – Rámcová dohoda – Přilba balistická NIJ IIIA lehká (SPJ)
Ministerstvo vnitra ČRTjekkietMilitary helmetsFrist om 37 dagePubliceret den 03. sep. 2026
Horvátország – Rendőregyenruha – Osnovna policijska odora
MINISTARSTVO UNUTARNJIH POSLOVAKroatienPolice uniformsFootwearStockingsFrist om 11 dagePubliceret den 03. sep. 2026
Románia – Rendőregyenruha – Jachetă și cămașă bluză
INSPECTORATUL GENERAL AL POLITIEI DE FRONTIERARumænienPolice uniformsFrist om 17 dagePubliceret den 03. sep. 2026
Franciaország – Biztonsági berendezések – Fourniture et installation de coffres forts avec serrures électroniques en front office et prestations associées
La PosteFrankrigSecurity equipmentIngen frist angivetPubliceret den 03. sep. 2026
Lengyelország – Biztonsági, tűzoltó, rendőrségi és védelmi felszerelések – Zakup broni, amunicji i środków przymusu bezpośredniego na potrzeby IAS w Rzeszowie
Izba Administracji Skarbowej w RzeszowiePolenSecurity, fire-fighting, police and defence equipmentAmmunition for firearms and warfareHand gunsFrist om 5 dagePubliceret den 03. sep. 2026
Horvátország – Megfigyelő és biztonsági rendszerek és eszközök – Ugradnja sustava tehničke zaštite magistralnih plinovoda Bosiljevo - Sisak DN 800/100 i Kozarac - Sisak DN 800/100
PLINACRO d.o.o.KroatienSurveillance and security systems and devicesFrist om 31 dagePubliceret den 03. sep. 2026
Franciaország – Rendőrségi felszerelések – Fourniture de matériels et équipements pour la Police municipale
Ville de LilleFrankrigPolice equipmentSecurity, fire-fighting, police and defence equipmentFrist om 32 dagePubliceret den 03. sep. 2026
Magyarország – Vezetési, irányítási, híradási és számítógépes rendszerek – HM Válságreagáló Rendszer (HM VRR)
Védelmi Beszerzési Ügynökség Zártkörűen Működő RészvénytársaságUngarnCommand, control, communication and computer systemsEngineering servicesSoftware package and information systemsIngen frist angivetPubliceret den 03. sep. 2026
Franciaország – Információs táblák – Accord-cadre à bons de commande pour la fabrication et la pose de toute la signalétique intérieure et extérieure des bâtiments du Département des Bouches-du-Rhône - 2026-0406
Département des Bouches du RhôneFrankrigInformation panelsPlates (construction)Frist om 34 dagePubliceret den 03. sep. 2026
Németország – Légzőkészülék tűzoltók számára – Lieferung von Atemschutzgeräten mit Zubehör sowie Prüftechnik und Raumluftüberwachung (Landkreis Helmstedt)
Kommunale Wirtschafts- und LeistungsgesellschaftTysklandBreathing apparatus for firefightingFrist om 31 dagePubliceret den 02. sep. 2026
Csehország – Riasztórendszerek – Protipovodňová opatření města Vítkov
Město VítkovTjekkietAlarm systemsPublic address systemsFrist om 37 dagePubliceret den 02. sep. 2026
Írország – Vészhelyzeti és biztonsági berendezések – Request for Tenders to establish a single party Framework Agreement for the supply, installation, monitoring and maintenance of Panic Alarms for the Courts Service of Ireland
The Courts ServiceIrlandEmergency and security equipmentSurveillance and security systems and devicesAlarm systemsFrist om 6 dagePubliceret den 02. sep. 2026
Németország – Katonai járművek és kapcsolódó alkatrészek – 6003111593-BAAINBw E2.3Y
Bundesamt für Ausrüstung, Informationstechnik und Nutzung der BundeswehrTysklandMilitary vehicles and associated partsIngen frist angivetPubliceret den 02. sep. 2026
Franciaország – Rendőregyenruha – ACQUISITION DE VETEMENTS DE TRAVAIL ET DE PETITS MATERIELS TECHNIQUES POUR LES AGENTS DE LA POLICE MUNICIPALE
MAIRIE AULNAY SOUS BOISFrankrigPolice uniformsPolice equipmentFrist om 31 dagePubliceret den 02. sep. 2026
Belgium – Vészhelyzeti és biztonsági berendezések – Alarmsysteem / noodknop voor mobiele teams
VZW EvaraBelgienEmergency and security equipmentFrist om 34 dagePubliceret den 02. sep. 2026
Litvánia – Lőfegyverek – TAIKLIOJO ŠAULIO GINKLO KOMPLEKTAS
Lietuvos šaulių sąjunga (PV)LitauenFirearmsIngen frist angivetPubliceret den 02. sep. 2026
Németország – Tűzoltó, mentő- és biztonsági felszerelések – Lieferung und Montage Geräte für Atemschutzwerkstatt
Landkreis NordwestmecklenburgTysklandFirefighting, rescue and safety equipmentFrist om 30 dagePubliceret den 02. sep. 2026
Lengyelország – Radardetektorok – ZAKUP FABRYCZNIE NOWEGO SYSTEMU DO DETEKCJI OBIEKTÓW PODZIEMNYCH (GEORADAR)
Wojskowy Instytut Techniki Inżynieryjnej im. profesora Józefa KosackiegoPolenRadar detectorsOptical instrumentsSurveying instrumentsFrist om 30 dagePubliceret den 02. sep. 2026
Lengyelország – Megfigyelő és biztonsági rendszerek és eszközök – Zakup, dostawa, montaż i uruchomienie 5 szt. bramek automatycznej kontroli granicznej „ABC”, z przeznaczeniem dla Placówki Straży Granicznej Warszawa- Okęcie.
Mazowiecki Urząd Wojewódzki w WarszawiePolenSurveillance and security systems and devicesFrist om 33 dagePubliceret den 02. sep. 2026
Szlovákia – Lőszerek – Náboje pre dlhé strelné zbrane
Ministerstvo vnútra Slovenskej republikySlovakietAmmunitionCartridgesFrist om 33 dagePubliceret den 02. sep. 2026
Spanyolország – Megfigyelő és biztonsági rendszerek és eszközök – 328,329,330,331/2026 Suministro e instalación de cámaras de videovigilancia en la ciudad de Sabadell 2025
Ajuntament de SabadellSpanienSurveillance and security systems and devicesFrist om 26 dagePubliceret den 02. sep. 2026
Lettország – Biztonsági, tűzoltó, rendőrségi és védelmi felszerelések – Videonovērošanas komponentu iegāde
Valsts akciju sabiedrība "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs"LetlandSecurity, fire-fighting, police and defence equipmentSecurity camerasFrist om 31 dagePubliceret den 02. sep. 2026
Lettország – Védő- és biztonsági ruha – Ugunsdzēsības aizsargtērpu un ūdens sūkņa piegāde Saldus tehnikuma izglītības programmas “Ugunsdrošība un ugunsdzēsība” īstenošanai
Valsts izglītības attīstības aģentūraLetlandProtective and safety clothingPumpsFrist om 32 dagePubliceret den 02. sep. 2026
Norvégia – Könnyű lőfegyverek alkatrészei – Procurement of cleaning equipment
FORSVARSMATERIELLNorgeParts of light firearmsRepair and maintenance services of firearms and ammunitionRepair and maintenance services of weaponsFrist om 13 dagePubliceret den 01. sep. 2026
Udbud efter land
Udbud efter sektor
- Produkter fra landbrug, husdyrbrug, fiskeri og skovbrug samt lignende produkter
- Mineralolieprodukter, brændselsstoffer, elektricitet og andre energikilder
- Minedriftsprodukter, basismetaller og beslægtede produkter
- Fødevarer, drikkevarer, tobak og beslægtede produkter
- Landbrugsmaskiner
- Beklædningsartikler, fodtøj, bagageartikler og tilbehør
- Læder og tekstilstoffer, plast- og gummimaterialer
- Tryksager og beslægtede produkter
- Kemiske produkter
- Kontor- og edb-maskiner, -udstyr og -artikler, herunder ikke møbler og softwarepakker
- Elektriske maskiner, apparatur, udstyr og forbrugsartikler; belysning
- Radio-, fjernsyns-, kommunikations- og telekommunikationsudstyr og beslægtet udstyr
- Medicinsk udstyr, lægemidler og produkter til personlig pleje
- Transportudstyr og transporthjælpemidler
- Musikinstrumenter, sportsvarer, spil, legetøj, kunsthåndværks- og kunstnerartikler, tilbehør
- Laboratorieudstyr, optisk udstyr og præcisionsudstyr (ikke briller)
- Inventar (inkl. kontorinventar), boligudstyr, husholdningsapparater (ekskl. belysning) og rengøringsmidler
- Indvundet og renset vand
- Industrimaskiner
- Maskiner til minedrift, stenbrydning samt bygge- og anlæg
- Byggekonstruktioner og -materialer; andre byggevarer (undtagen elapparatur)
- Bygge- og anlægsarbejder
- Programpakker og informationssystemer
- Reparations- og vedligeholdelsestjenester
- Installationstjenester (undtagen programmel)
- Tjenester i forbindelse med hotel, restaurant og detailhandel
- Transporttjenester (ikke affaldstransport)
- Hjælpevirksomhed i forbindelse med transport; rejsebureauvirksomhed
- Post- og telekommunikationstjenester
- Offentlige værker
- Finansielle tjenester og forsikringstjenester
- Virksomhed i forbindelse med fast ejendom
- Arkitekt-, konstruktions-, ingeniør- og inspektionsvirksomhed
- It-tjenester: rådgivning, programmeludvikling, internet og support
- Forsknings- og udviklingsvirksomhed og hermed beslægtet konsulentvirksomhed
- Offentlig administration, forsvar og socialsikring
- Virksomhed med relation til olie- og gasindustrien
- Tjenesteydelser i forbindelse med landbrug, skovbrug, havebrug, akvakultur og biavl
- Forretningstjenesteydelser: forskrifter, markedsføring, rådgivning, rekruttering, trykning og sikkerhed
- Uddannelse og undervisning
- Sundhedsvæsen og sociale foranstaltninger
- Tjenesteydelser i forbindelse med spildevand, affald, rengøring og miljøbeskyttelse
- Forlystelser, kultur og sport
- Andre kollektive, sociale og personlige tjenesteydelser