CPV 16000000
Julkiset hankinnat – Maatalouskoneet
Tendova seuraa kaikkia tämän toimialan TED-ilmoituksia kaikissa 27 EU-jäsenmaassa. Alla ovat viimeksi julkaistut hankinnat — käytä täyttä hakua suodattaaksesi hakusanan, maan ja määräajan mukaan.
Tietolähde: Tenders Electronic Daily (TED) — EU:n ylärajan ylittävät tarjoukset.
84 tarjousta löydetty
Románia – Vontató – Furnizare tractor cu remorcă și încărcător, servicii de leasing financiar și asigurări CASCO și RCA aferente - DS Timis
REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RARomaniaTractorsFinancial leasing servicesMotor vehicle insurance servicesEräpäivä 33 päivässäJulkaistu 03.9.2026
Szlovénia – Különleges mezőgazdasági vagy erdészeti gép – PKT_2 2026 Prilagojen kmetijski traktor z gozdarsko nadgradnjo, gozdarsko prikolico z dvigalom in vsaj enim vitlom
Slovenski državni gozdovi, d. o. o.SloveniaSpecialist agricultural or forestry machineryParts of agricultural and forestry machineryTractorsEräpäivä 34 päivässäJulkaistu 03.9.2026
Norvégia – Vontató – Procurement of an electric tractor for Kjelle VGS
Anskaffelser i Akershus, Buskerud og Østfold KONorjaTractorsElectric motorsEräpäivä 31 päivässäJulkaistu 03.9.2026
Belgium – Mezőgazdasági gépek – Openbare aanbesteding voor leveringen met betrekking tot 'Aankoop van Agrovoedingsmiddelenapparatuur voor het Mosala Resource Center dat profiteert van de FEE - KIN interventie'
EnabelBelgiaAgricultural machineryEräpäivä 41 päivässäJulkaistu 02.9.2026
Franciaország – Különleges mezőgazdasági vagy erdészeti gép – Acquisition de matériels agricoles
ODARC - Etablissement public à caractère industriel et commercialRanskaSpecialist agricultural or forestry machineryTractor accessoriesSeeders, planters or transplantersEräpäivä 28 päivässäJulkaistu 02.9.2026
Litvánia – Különleges mezőgazdasági vagy erdészeti gép – Medvežės ir jos techninio aptarnavimo bei remonto paslaugų pirkimas
Valstybės įmonė Valstybinių miškų urėdija (PV)LiettuaSpecialist agricultural or forestry machineryCentral processing unit (CPU) or processorsComputer-related equipmentEräpäivä 32 päivässäJulkaistu 02.9.2026
Németország – Mezőgazdasági gépek – Systemraupen
Landesbetrieb Forst Brandenburg - Vergabemanagement Standort EberswaldeSaksaAgricultural machineryEräpäivä 26 päivässäJulkaistu 02.9.2026
Belgium – Mezőgazdasági gépek – Marché public de fournitures pour «un accord-cadre, avec un opérateur économique par lot en vue de l’acquisition de kits solaires, de matériels d’appui à la production et à la transformation agroalimentaire dans la zone d’intervention du projet NER21003_ASYPON GMV, Région de Tillabéri »
EnabelBelgiaAgricultural machinerySolar energyEräpäivä 31 päivässäJulkaistu 01.9.2026
Szlovénia – Mezőgazdasági gépek – Dobava traktorja za potrebe UL BF
UNIVERZA V LJUBLJANI, BIOTEHNIŠKA FAKULTETASloveniaAgricultural machineryEräpäivä 27 päivässäJulkaistu 01.9.2026
Franciaország – Mezőgazdasági és erdészeti gépek alkatrészei – Fourniture et livraison d'outillages, équipements et pièces détachées pour l'entretien des espaces verts - 6 lots
DEPARTEMENT DU GERSRanskaParts of agricultural and forestry machineryMiscellaneous gardening equipmentEräpäivä 31 päivässäJulkaistu 01.9.2026
Lengyelország – Mezőgazdasági gépek – Zakup i dostawa agregatu prądotwórczego, ciągników rolniczych z osprzętem oraz koparko-ładowarki z osprzętem dla potrzeb jednostek RZGW w Warszawie w podziale na części
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody PolskiePuolaAgricultural machineryParts of agricultural and forestry machineryGenerator unitsEräpäivä 28 päivässäJulkaistu 01.9.2026
Észtország – Különféle kertészeti eszközök – Aiatehnika ostmine, hooldus ja remont
Riigi Kaitseinvesteeringute KeskusViroMiscellaneous gardening equipmentPneumatic or motorised hand toolsRepair and maintenance services of machineryEräpäivä 26 päivässäJulkaistu 31.8.2026
Spanyolország – Vontató – Subministrament de 4 tractors i equipaments destinats als treballs de neteja mecànica, manteniment i conservació de les platges del TM d'Alcúdia.
Consejo de Administración de la Empresa Municipal de Serveis d'Alcudia SAUEspanjaTractorsParts of agricultural machineryEräpäivä 26 päivässäJulkaistu 31.8.2026
Csehország – Különleges mezőgazdasági vagy erdészeti gép – Vyvážeč
Lesy obcí Trhové Sviny a Besednice s.r.o.TšekkiSpecialist agricultural or forestry machineryEräpäivä 10 päivässäJulkaistu 30.8.2026
Franciaország – Fejőgép – FOURNITURE ET INSTALLATION D'UNE SALLE DE TRAITE
INRAE BRETAGNE NORMANDIERanskaMilking machinesEräpäivä 24 päivässäJulkaistu 27.8.2026
Szlovákia – Vontató – Obstaranie traktoru na separovaný zber 3
Obec ŠoporňaSlovakiaTractorsWheeled loadersFront-end shovel loadersEräpäivä 17 päivässäJulkaistu 27.8.2026
Litvánia – Különleges mezőgazdasági vagy erdészeti gép – XXS dydžio medkirtės ir medvežės bei jų techninio aptarnavimo bei remonto paslaugų pirkimas
Valstybės įmonė Valstybinių miškų urėdija (PV)LiettuaSpecialist agricultural or forestry machineryEräpäivä 28 päivässäJulkaistu 27.8.2026
Belgium – Fűnyíró – Aankoop en levering van robotmaaiers
Sport VlaanderenBelgiaLawnmowersEräpäivä 3 päivässäJulkaistu 26.8.2026
Hollandia – Mezőgazdasági gépek – Levering tractor met snippermachine
Gemeente WesterkwartierAlankomaatAgricultural machineryTractorsEräpäivä 38 päivässäJulkaistu 26.8.2026
Franciaország – Fűnyíró park, sportpálya, pázsit nyírására – Acquisition de matériels, de pièces détachées et d'entretien pour la gestion des espaces verts
Ville de VilleurbanneRanskaLawn, park or sports-ground mowersRepair and maintenance services of machineryMiscellaneous gardening equipmentEräpäivä 28 päivässäJulkaistu 26.8.2026
Románia – Vontató – Furnizare Tractoare -DS Dolj
REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RARomaniaTractorsEräpäivä 18 päivässäJulkaistu 26.8.2026
Németország – Vontató – Universität Hohenheim - Großschlepper
Universität HohenheimSaksaTractorsUsed tractorsEräpäivä 24 päivässäJulkaistu 26.8.2026
Románia – Mezőgazdasági gépek alkatrészei – Furnizare tamburi de însămânțare (kituri) pentru speciile Abies alba, Acer pseudoplatanus și Fagus sylvatica, pentru Linia de însămânțare URBINATI Beta 65 - dssv
REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RA -DIRECTIA SILVICA SUCEAVARomaniaParts of agricultural machineryEräpäivä 26 päivässäJulkaistu 26.8.2026
Németország – Terményválogató vagy -osztályozó gép – Lieferung von einem Mietenumsetzer
Zweckverband Abfallwirtschaft Region HannoverSaksaMachines for sorting or grading produceEräpäivä 26 päivässäJulkaistu 25.8.2026
Írország – Mezőgazdasági gépek – AG3819C - Request for Tenders for the Supply of a Flatbed Lorry for the Department of Agriculture, Food and the Marine (DAFM)
Education Procurement Service (EPS)IrlantiAgricultural machineryEräpäivä 17 päivässäJulkaistu 25.8.2026
Hankinnat maittain
Hankinnat toimialoittain
- Maa-, karja-, kala- ja metsätaloustuotteet sekä vastaavat tuotteet
- Öljytuotteet, polttoaineet, sähkö ja muut energian lähteet
- Kaivostuotteet, perusmetallit ja vastaavat tuotteet
- Elintarvikkeet, juomat, tupakka ja vastaavat tuotteet
- Vaatteet, jalkineet, matkalaukkutuotteet ja tarvikkeet
- Nahka ja tekstiilikankaat, muovi- ja kumimateriaalit
- Painotuotteet ja vastaavat tuotteet
- Kemialliset tuotteet
- Toimisto- ja atk-laitteet ja -tarvikkeet, lukuun ottamatta kalusteita ja tietokoneohjelmatuotteita
- Sähkökoneet, -kojeet, -laitteet ja -kulutustarvikkeet; valaistus
- Radio-, televisio- ja viestintä- ja teleliikennelaitteet ja niihin liittyvät laitteet
- Lääketieteelliset laitteet, farmaseuttiset valmisteet ja henkilökohtaiseen hygieniaan liittyvät tuotteet
- Kuljetusvälineet ja kuljetuksessa käytettävät aputuotteet
- Turva-, palontorjunta-, poliisi- ja maanpuolustusvälineet
- Soittimet, urheiluvälineet, pelit, lelut, käsityö- ja taidetarvikkeet ja -varusteet
- Laboratoriolaitteet, optiset ja tarkkuuslaitteet (lukuun ottamatta silmälaseja)
- Huonekalut (myös toimistokalusteet), sisustustavarat, kodinkoneet ja laitteet (valaistusta lukuun ottamatta) ja puhdistustuotteet
- Puhdistettu vesi
- Teollisuuskoneet
- Kaivos- ja louhintakoneet, rakennuslaitteistot
- Rakentamiseen liittyvät rakenteet ja tarvikkeet ja muut tuotteet (sähkölaitteita lukuun ottamatta)
- Rakennustyöt
- Ohjelmatuotteet ja tietojärjestelmät
- Korjaus- ja huoltopalvelut
- Asennuspalvelut (ohjelmistoja lukuun ottamatta)
- Hotelli-, ravintola- ja vähittäiskauppapalvelut
- Kuljetuspalvelut (jätteen kuljetusta lukuun ottamatta)
- Kuljetusten tuki- ja apupalvelut; matkatoimistopalvelut
- Posti- ja televiestintäpalvelut
- Julkinen vesi- ja energiahuolto
- Rahoitus- ja vakuutuspalvelut
- Kiinteistöpalvelut
- Arkkitehti-, rakennus-, insinööri- ja tarkastuspalvelut
- Tietotekniset palvelut: neuvonta, ohjelmistojen kehittäminen, Internet ja tuki
- Tutkimus- ja kehityspalvelut ja niihin liittyvät konsulttipalvelut
- Julkishallinnon palvelut, maanpuolustus ja sosiaaliturvapalvelut
- Öljy- ja kaasuteollisuuteen liittyvät palvelut
- Maatalous-, metsätalous-, puutarha-, vesiviljely- ja mehiläistalousalan palvelut
- Liike-elämän palvelut: laki, markkinointi, neuvonta, työhönotto, painatus ja turvallisuus
- Yleissivistävän ja ammatillisen koulutuksen palvelut
- Terveyspalvelut ja sosiaalitoimen palvelut
- Viemäröinti-, jätehuolto- ja puhdistuspalvelut, ympäristöön liittyvät palvelut
- Virkistys-, kulttuuri- ja urheilupalvelut
- Muut yhteisöön liittyvät, yhteiskunnalliset ja henkilökohtaiset palvelut