CPV 75000000
Julkiset hankinnat – Julkishallinnon palvelut, maanpuolustus ja sosiaaliturvapalvelut
Tendova seuraa kaikkia tämän toimialan TED-ilmoituksia kaikissa 27 EU-jäsenmaassa. Alla ovat viimeksi julkaistut hankinnat — käytä täyttä hakua suodattaaksesi hakusanan, maan ja määräajan mukaan.
Tietolähde: Tenders Electronic Daily (TED) — EU:n ylärajan ylittävät tarjoukset.
252 tarjousta löydetty
Norvégia – Üzleti műveletekkel kapcsolatos igazgatási szolgáltatások – 463 Framework agreement for the procurement of administrative services
Norsk nukleær dekommisjonering (NND)NorjaAdministrative services for business operationsAnalysis servicesBusiness analysis consultancy servicesEi eräpäivää annettuJulkaistu 03.9.2026
Franciaország – Segélyekkel, támogatásokkal és juttatásokkal kapcsolatos szolgáltatások – PRESTATION SANTE PREVOYANCE POUR LES SALARIES DE SEMCODA
SEMCODARanskaBenefit servicesSickness benefitsMaternity benefitsEräpäivä 25 päivässäJulkaistu 03.9.2026
Olaszország – Végrehajtói és törvényhozói szolgáltatások – Gara a procedura aperta sensi dell’art. 71, del D.Lgs. 36/2023 dei servizi di monitoraggio istituzionale, parlamentare e normativo per IIT
Istituto Italiano di TecnologiaItaliaExecutive and legislative servicesEräpäivä 31 päivässäJulkaistu 02.9.2026
Görögország – Tűzmegelőzési szolgáltatások – Δ8497
ΕΤΑΙΡΙΑ ΥΔΡΕΥΣΕΩΣ ΚΑΙ ΑΠΟΧΕΤΕΥΣΕΩΣ ΠΡΩΤΕΥΟΥΣΗΣ Α.Ε. (Ε.ΥΔ.Α.Π. Α.Ε.)KreikkaFire-prevention servicesGuard servicesEräpäivä 20 päivässäJulkaistu 02.9.2026
Franciaország – Segélyekkel, támogatásokkal és juttatásokkal kapcsolatos szolgáltatások – Marché à prix global et forfaitaire portant sur des prestations relatives à la mise en oeuvre des maisons itinérantes du projet LNCPA
SNCF RESEAURanskaBenefit servicesEi eräpäivää annettuJulkaistu 02.9.2026
Németország – Kormányzati szolgáltatások – Projektträgerschaft zur fachlichen und administrativen Umsetzung der Förderrichtlinie „Etablierung einer industriellen Bioökonomie durch die Weiterentwicklung und Skalierung biobasierter Verfahren sowie den Aufbau regionaler Innovationscluster“
Bundesministerium für Wirtschaft und EnergieSaksaGovernment servicesBusiness development consultancy servicesResearch and development services and related consultancy servicesEräpäivä 26 päivässäJulkaistu 02.9.2026
Németország – Kormányzati szolgáltatások – Erfahrungsaustausch zu Vergrämungsmaßnahmen (Los 1) und Planung von koordinierten Vergrämungsabschüssen (Los 2) für das Interreg-Projekt "Fischartenschutz und Kormoranmanagement am Bodensee"
Ministerium für Ländlichen Raum, Landwirtschaft und Heimat Baden-WürttembergSaksaGovernment servicesSupporting services for the governmentWildlife preservation servicesEräpäivä 30 päivässäJulkaistu 02.9.2026
Franciaország – Segélyekkel, támogatásokkal és juttatásokkal kapcsolatos szolgáltatások – Fourniture et livraison de Chèques d'Accompagnement Personnalisé (CAP) et de Chèques Emploi Service Universel (CESU) pour le CCAS de Lyon
CCAS DE LYONRanskaBenefit servicesEräpäivä 31 päivässäJulkaistu 02.9.2026
Németország – Tűzmegelőzési szolgáltatások – Konzession für die Aufschaltung von Brandmeldeanlagen auf die IRLS
Landkreis OsterholzSaksaFire-prevention servicesFire-alarm systemsEräpäivä 17 päivässäJulkaistu 01.9.2026
Franciaország – Tűzoltási és mentési szolgáltatások – Mise à disposition de personnels pour le secours aux personnes et la sécurité incendie
COMMUNE DU TAMPONRanskaFire-brigade and rescue servicesEräpäivä 18 päivässäJulkaistu 01.9.2026
Németország – Általános kormányzati személyzeti szolgáltatások – OFD GB Psych / FK-FB
Land Baden-Württemberg, vertreten durch die Oberfinanzdirektion Baden-Württemberg sowie die Betriebsleitung des Landesbetriebs Vermögen und Bau Baden-WürttembergSaksaGeneral personnel services for the governmentGeneral public servicesEi eräpäivää annettuJulkaistu 01.9.2026
Németország – Kormányzati kisegítő szolgáltatások – UNtangling our SEAs (UNSEA) – Ein holistischer Lösungsansatz zur Vermeidung der Belastung der Meeresumwelt mit Fischfanggeräten
UmweltbundesamtSaksaSupporting services for the governmentEräpäivä 26 päivässäJulkaistu 01.9.2026
Olaszország – Közigazgatási egészségügyi szolgáltatások – Procedura aperta servizi CUP
Servizio Centrale Unica di Committena - Regione MoliseItaliaAdministrative healthcare servicesEräpäivä 34 päivässäJulkaistu 01.9.2026
Olaszország – Általános közszolgáltatás – GARA EUROPEA A PROCEDURA APERTA, AI SENSI DELL'ART. 71 DEL D.LGS. N. 36/2023, PER L'AFFIDAMENTO DEI SERVIZI AMMINISTRATIVI, INFORMATICI E POSTALI A SUPPORTO DELLA GESTIONE DELLA TASSA AUTOMOBILISTICA REGIONALE.
AREA - AREA BILANCIO, RISORSE FINANZIARIE, ICT, AFFARI GENERALI E SEMPLIFICAZIONE - DIREZIONE - ACQUISTI, AA.GG. E SOS AFFIDAMENTO SERVIZI E FORNITUREItaliaGeneral public servicesPostal services related to lettersEräpäivä 40 päivässäJulkaistu 01.9.2026
Svájc – Közigazgatási szolgáltatások – Verkehrsdienstleistungen Reisebusregime 2027 - 2030
Stadt Luzern, TiefbauamtSveitsiAdministration servicesEräpäivä 36 päivässäJulkaistu 01.9.2026
Franciaország – Segélyekkel, támogatásokkal és juttatásokkal kapcsolatos szolgáltatások – Contrat de location de distributeurs automatiques de boissons et achats des consommables associés
Voies Navigables de France DTNERanskaBenefit servicesEräpäivä 27 päivässäJulkaistu 01.9.2026
Németország – Mentési szolgáltatások – Ärztliche Besetzung der Intensivtransportwagen (ITW) des Essener Rettungsdienstes
Stadt Essen, Zentrales VergabemanagementSaksaRescue servicesFire-brigade and rescue servicesMedical specialist servicesEräpäivä 27 päivässäJulkaistu 01.9.2026
Németország – Tűzmegelőzési szolgáltatások – Bestellung eines externen Brandschutzbeauftragten für die Dienststellen der Bundesanstalt für Geowissenschaften und Rohstoffe (BGR); Vertragslaufzeit: 01.01.2027 - 31.12.2028 + Option 2029
Bundesanstalt für Geowissenschaften und RohstoffeSaksaFire-prevention servicesFireproofing workEräpäivä 31 päivässäJulkaistu 31.8.2026
Németország – Kormányzati szolgáltatások – Zuwendungssachbearbeitung im Referat der Gleichstellung von Frauen in der Arbeitswelt und Wirtschaftswelt, Strukturpolitik in der Abteilung für Frauen und Gleichstellung des Landes Berlin
Land Berlin, vertreten durch Senatsverwaltung für Arbeit, Soziales, Gleichstellung, Integration, Vielfalt und AntidiskriminierungSaksaGovernment servicesSupporting services for the governmentProject-management services other than for construction workEräpäivä 16 päivässäJulkaistu 31.8.2026
Hollandia – Kormányzati kisegítő szolgáltatások – Inhuur externe projectgroep aanpak werkvoorraad Veilig thuis Noord-Holland Noord
Gemeenschappelijke Gezondheidsdienst Hollands NoordenAlankomaatSupporting services for the governmentEräpäivä 55 päivässäJulkaistu 31.8.2026
Németország – Közigazgatási, honvédelmi és társadalombiztosítási szolgáltatások – 10016015-Support to implementation of trade facilitation projects in Asia, Africa and Eastern Europe
Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbHSaksaAdministration, defence and social security servicesEräpäivä 24 päivässäJulkaistu 31.8.2026
Franciaország – Tűzoltó szolgáltatások – MAINTENANCE PREVENTIVE, CORRECTIVE ET FOURNITURE D'EQUIPEMENTS DES SYSTEMES DE SECURITE INCENDIE ET DES MOYENS DE SECOURS INCENDIE
Groupement Hospitalier de Territoire du GersRanskaFire-brigade servicesPreventive maintenance servicesFire extinguishersEräpäivä 44 päivässäJulkaistu 31.8.2026
Olaszország – Kormányzati kisegítő szolgáltatások – PROCEDURA APERTA EX ART. 71 D.LGS N.36/2023 E S.M.I. PER L’AFFIDAMENTO DEI SERVIZI DI ASSISTENZA TECNICA E SUPPORTO ALLA GOVERNANCE DI PROGRAMMI E PROGETTI PER LE AMMINISTRAZIONI CENTRALI, ENTI PUBBLICI LOCALI TERRITORIALI ED ENTI PUBBLICI NON TERRITORIALI
Cassa Depositi e Prestiti S.p.A.ItaliaSupporting services for the governmentEräpäivä 30 päivässäJulkaistu 31.8.2026
Belgium – Általános közszolgáltatás – Service Framework Contract for the provision of “Media and Communication Support Services”
European Defence AgencyBelgiaGeneral public servicesEräpäivä 37 päivässäJulkaistu 30.8.2026
Németország – Kormányzati szolgáltatások – 110-6837 Wärmeplanung
Kommunale Informationsverarbeitung Sachsen - KISASaksaGovernment servicesEräpäivä 24 päivässäJulkaistu 30.8.2026
Hankinnat maittain
Hankinnat toimialoittain
- Maa-, karja-, kala- ja metsätaloustuotteet sekä vastaavat tuotteet
- Öljytuotteet, polttoaineet, sähkö ja muut energian lähteet
- Kaivostuotteet, perusmetallit ja vastaavat tuotteet
- Elintarvikkeet, juomat, tupakka ja vastaavat tuotteet
- Maatalouskoneet
- Vaatteet, jalkineet, matkalaukkutuotteet ja tarvikkeet
- Nahka ja tekstiilikankaat, muovi- ja kumimateriaalit
- Painotuotteet ja vastaavat tuotteet
- Kemialliset tuotteet
- Toimisto- ja atk-laitteet ja -tarvikkeet, lukuun ottamatta kalusteita ja tietokoneohjelmatuotteita
- Sähkökoneet, -kojeet, -laitteet ja -kulutustarvikkeet; valaistus
- Radio-, televisio- ja viestintä- ja teleliikennelaitteet ja niihin liittyvät laitteet
- Lääketieteelliset laitteet, farmaseuttiset valmisteet ja henkilökohtaiseen hygieniaan liittyvät tuotteet
- Kuljetusvälineet ja kuljetuksessa käytettävät aputuotteet
- Turva-, palontorjunta-, poliisi- ja maanpuolustusvälineet
- Soittimet, urheiluvälineet, pelit, lelut, käsityö- ja taidetarvikkeet ja -varusteet
- Laboratoriolaitteet, optiset ja tarkkuuslaitteet (lukuun ottamatta silmälaseja)
- Huonekalut (myös toimistokalusteet), sisustustavarat, kodinkoneet ja laitteet (valaistusta lukuun ottamatta) ja puhdistustuotteet
- Puhdistettu vesi
- Teollisuuskoneet
- Kaivos- ja louhintakoneet, rakennuslaitteistot
- Rakentamiseen liittyvät rakenteet ja tarvikkeet ja muut tuotteet (sähkölaitteita lukuun ottamatta)
- Rakennustyöt
- Ohjelmatuotteet ja tietojärjestelmät
- Korjaus- ja huoltopalvelut
- Asennuspalvelut (ohjelmistoja lukuun ottamatta)
- Hotelli-, ravintola- ja vähittäiskauppapalvelut
- Kuljetuspalvelut (jätteen kuljetusta lukuun ottamatta)
- Kuljetusten tuki- ja apupalvelut; matkatoimistopalvelut
- Posti- ja televiestintäpalvelut
- Julkinen vesi- ja energiahuolto
- Rahoitus- ja vakuutuspalvelut
- Kiinteistöpalvelut
- Arkkitehti-, rakennus-, insinööri- ja tarkastuspalvelut
- Tietotekniset palvelut: neuvonta, ohjelmistojen kehittäminen, Internet ja tuki
- Tutkimus- ja kehityspalvelut ja niihin liittyvät konsulttipalvelut
- Öljy- ja kaasuteollisuuteen liittyvät palvelut
- Maatalous-, metsätalous-, puutarha-, vesiviljely- ja mehiläistalousalan palvelut
- Liike-elämän palvelut: laki, markkinointi, neuvonta, työhönotto, painatus ja turvallisuus
- Yleissivistävän ja ammatillisen koulutuksen palvelut
- Terveyspalvelut ja sosiaalitoimen palvelut
- Viemäröinti-, jätehuolto- ja puhdistuspalvelut, ympäristöön liittyvät palvelut
- Virkistys-, kulttuuri- ja urheilupalvelut
- Muut yhteisöön liittyvät, yhteiskunnalliset ja henkilökohtaiset palvelut