CPV 80000000
Julkiset hankinnat – Yleissivistävän ja ammatillisen koulutuksen palvelut
Tendova seuraa kaikkia tämän toimialan TED-ilmoituksia kaikissa 27 EU-jäsenmaassa. Alla ovat viimeksi julkaistut hankinnat — käytä täyttä hakua suodattaaksesi hakusanan, maan ja määräajan mukaan.
Tietolähde: Tenders Electronic Daily (TED) — EU:n ylärajan ylittävät tarjoukset.
466 tarjousta löydetty
Portugália – Elemi oktatási szolgáltatások – Desenvolvimento de Atividades Educativas - AEC (Atividades de Enriquecimento Curricular) e Ensino de Inglês no Pré-Escolar - Ano letivo 2026/2027
Município de AmarantePortugaliPrimary education servicesEräpäivä 27 päivässäJulkaistu 03.9.2026
Spanyolország – Iskola előtti oktatási szolgáltatások – Contractació dels serveis de l'Escola Bressol Municipal l'Ametller
Ajuntament de l'Ametlla del VallèsEspanjaPre-school education servicesEräpäivä 30 päivässäJulkaistu 03.9.2026
Olaszország – Különleges oktatási szolgáltatások – PROCEDURA APERTA PER LA STIPULA DI UN ACCORDO QUADRO CON UN UNICO OPERATORE ECONOMICO AVENTE AD OGGETTO LA SUCCESSIVA CONCLUSIONE DI SINGOLI CONTRATTI RELATIVI AL SERVIZIO DI CORREZIONE/CODIFICA DELLE DOMANDE APERTE DELLE PROVE DI PRE-TEST, ANCORAGGIO, RILEVAZIONI NAZIONALI E PROVE SUL CAMPO E STUDI PRINCIPALI DELLE RILEVAZIONI INTERNAZIONALI (NEI FORMATI CARTACEI E/O COMPUTER BASED CBT) E RELATI
INVALSIItaliaSpecial education servicesEräpäivä 32 päivässäJulkaistu 03.9.2026
Franciaország – Járművezető-iskolai szolgáltatások – PERMIS POIDS LOURDS, REMORQUES ET CACES - SDIS 28
SDIS 28RanskaDriving-school servicesEräpäivä 30 päivässäJulkaistu 03.9.2026
Észtország – Felnőtt- és egyéb oktatási szolgáltatások – Laotöötaja-tõstukijuhi koolitus
Eesti TöötukassaViroAdult and other education servicesEräpäivä 25 päivässäJulkaistu 03.9.2026
Hollandia – Képzési szolgáltatások – Opleiden, Trainen en Oefenen interne calamiteitenorganisatie
MeerinzichtAlankomaatTraining servicesSafety training servicesEräpäivä 45 päivässäJulkaistu 03.9.2026
Svédország – Oktatási és képzési szolgáltatások – Utbildning: Svenska som andraspråk 15 hp
Örebro kommunRuotsiEducation and training servicesEräpäivä 30 päivässäJulkaistu 03.9.2026
Spanyolország – Oktatási és képzési szolgáltatások – El objeto del presente contrato es la prestación de diversos servicios musicales del Ayuntamiento de Ciutadella de Menorca, por lotes. Lote 1: Servicio de dirección, docencia y gestión de la Escuela de Música y artes escénicas y Lote 2: Servicio de banda de música.
Junta de Gobierno del Ayuntamiento de Ciutadella de MenorcaEspanjaEducation and training servicesBand entertainment servicesEräpäivä 27 päivässäJulkaistu 03.9.2026
Lengyelország – Műszaki képzési szolgáltatások – Usługa szkolenia dla potrzeb bezpieczeństwa teleinformatycznego
Centrum Zasobów Cyberprzestrzeni Sił ZbrojnychPuolaTechnical training servicesEräpäivä 30 päivässäJulkaistu 03.9.2026
Lettország – Képzési programmal kapcsolatos szolgáltatások – Muzejpedagoģisko programmu sagatavošana, testēšana un apmācība
Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejsLatviaTraining programme servicesYouth education servicesEräpäivä 30 päivässäJulkaistu 03.9.2026
Franciaország – Képzési szolgáltatások – Prestations de formations en anglais
ASNR FONTENAYRanskaTraining servicesEräpäivä 31 päivässäJulkaistu 02.9.2026
Franciaország – Szakmai továbbképzési szolgáltatások – Marché de prestation d'accompagnement à la mobilité géographique dans le cadre du projet "ERASMUS+" au bénéfice des personnes à la recherche d'un emploi de la Région Corse
FRANCE TRAVAIL - CORSERanskaVocational training servicesGuidance and counselling servicesSocial servicesEräpäivä 39 päivässäJulkaistu 02.9.2026
Észtország – Felnőtt- és egyéb oktatási szolgáltatások – Eesti keele B1 tasemeeksamiks ettevalmistav koolitus
Eesti TöötukassaViroAdult and other education servicesEräpäivä 27 päivässäJulkaistu 02.9.2026
Litvánia – Szakképzési szolgáltatások – Artimos oro paramos paslauga (pagal VPAGSSĮ)
Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų Mokymo ir kovinės paramos centrasLiettuaSpecialist training servicesEi eräpäivää annettuJulkaistu 02.9.2026
Lengyelország – Egészségügyi oktatási szolgáltatások – CP.251.1168.2026, kompleksowa usługa edukacyjna polegająca na organizacji kursów dla lekarzy uczestniczących w procesie kształcenia specjalizacyjnego, realizowana na potrzeby projektu pn. „Wspieranie kształcenia podyplomowego lekarzy w dziedzinach istotnych z punktu widzenia potrzeb epidemiologiczno-demograficznych Polski (FERS1)”, współfinansowanego ze środków EFS
Centrum Medycznego Kształcenia PodyplomowegoPuolaMedical education servicesEräpäivä 19 päivässäJulkaistu 02.9.2026
Franciaország – Szakmai továbbképzési szolgáltatások – PRESTATIONS DE FORMATION CONTINUE À DESTINATION DES AGENTS
Université de LorraineRanskaVocational training servicesEräpäivä 30 päivässäJulkaistu 02.9.2026
Olaszország – Oktatási és képzési szolgáltatások – AFFIDAMENTO DEI SERVIZI EDUCATIVI SCOLASTICI COMUNALI
CENTRALE DI COMMITTENZA CASALE MONFERRATOItaliaEducation and training servicesEräpäivä 34 päivässäJulkaistu 02.9.2026
Spanyolország – Műszaki képzési szolgáltatások – Servicio de formación en la instalación nuclear Vandellós I
Empresa Nacional de Residuos Radiactivos, S.A., S.M.E. (ENRESA)EspanjaTechnical training servicesEräpäivä 31 päivässäJulkaistu 02.9.2026
Franciaország – Szakmai továbbképzési szolgáltatások – Prestations de formation à l’obtention du permis de conduire AM au profit des centres EPIDE
EPIDERanskaVocational training servicesEräpäivä 26 päivässäJulkaistu 02.9.2026
Olaszország – Iskola előtti oktatási szolgáltatások – COMUNE DI POLLENA TROCCHIA (NA): SERVIZIO GESTIONE ASILO NIDO PER MASSIMO N.96 SETTIMANE PERIODO SETTEMBRE 2026 - LUGLIO 2028
Agenzia Locale di Sviluppo dei Comuni dell'Area Nolana S.C.P.A.ItaliaPre-school education servicesEräpäivä 31 päivässäJulkaistu 02.9.2026
Franciaország – Oktatási és képzési szolgáltatások – ACC Coaching individuel SNCF Réseau
SNCF RESEAURanskaEducation and training servicesEi eräpäivää annettuJulkaistu 02.9.2026
Málta – Oktatási és képzési szolgáltatások – CT2316/2026 - Tender for the Provision of Operational Support Services for Service Users Residing in Birzebbuga Falling under the remit of Aġenzija Sapport - Re issue CT2136/2026
Department of ContractsMaltaEducation and training servicesTraining servicesSpecialist training servicesEräpäivä 20 päivässäJulkaistu 02.9.2026
Ausztria – Oktatási és képzési szolgáltatások – Land Oberösterreich - Deutschkurse
Land Oberösterreich, Amt der oö. Landesregierung Direktion Soziales und Gesundheit, Abteilung SozialesItävaltaEducation and training servicesTraining servicesProvision of language coursesEräpäivä 26 päivässäJulkaistu 02.9.2026
Németország – Oktatási és képzési szolgáltatások – REZ BBSAT 45ind We are strong JC Berlin Neukölln
Bundesagentur für Arbeit, Regionales Einkaufszentrum BB/SATSaksaEducation and training servicesEräpäivä 25 päivässäJulkaistu 02.9.2026
Hollandia – Elsősegély-nyújtási képzési szolgáltatások – Europese openbare aanbestedingsprocedure levering integrale BHV-dienstverlening t.b.v. gemeente Venlo
Gemeente VenloAlankomaatFirst-aid training servicesSafety consultancy servicesEräpäivä 2 päivässäJulkaistu 02.9.2026
Hankinnat maittain
Hankinnat toimialoittain
- Maa-, karja-, kala- ja metsätaloustuotteet sekä vastaavat tuotteet
- Öljytuotteet, polttoaineet, sähkö ja muut energian lähteet
- Kaivostuotteet, perusmetallit ja vastaavat tuotteet
- Elintarvikkeet, juomat, tupakka ja vastaavat tuotteet
- Maatalouskoneet
- Vaatteet, jalkineet, matkalaukkutuotteet ja tarvikkeet
- Nahka ja tekstiilikankaat, muovi- ja kumimateriaalit
- Painotuotteet ja vastaavat tuotteet
- Kemialliset tuotteet
- Toimisto- ja atk-laitteet ja -tarvikkeet, lukuun ottamatta kalusteita ja tietokoneohjelmatuotteita
- Sähkökoneet, -kojeet, -laitteet ja -kulutustarvikkeet; valaistus
- Radio-, televisio- ja viestintä- ja teleliikennelaitteet ja niihin liittyvät laitteet
- Lääketieteelliset laitteet, farmaseuttiset valmisteet ja henkilökohtaiseen hygieniaan liittyvät tuotteet
- Kuljetusvälineet ja kuljetuksessa käytettävät aputuotteet
- Turva-, palontorjunta-, poliisi- ja maanpuolustusvälineet
- Soittimet, urheiluvälineet, pelit, lelut, käsityö- ja taidetarvikkeet ja -varusteet
- Laboratoriolaitteet, optiset ja tarkkuuslaitteet (lukuun ottamatta silmälaseja)
- Huonekalut (myös toimistokalusteet), sisustustavarat, kodinkoneet ja laitteet (valaistusta lukuun ottamatta) ja puhdistustuotteet
- Puhdistettu vesi
- Teollisuuskoneet
- Kaivos- ja louhintakoneet, rakennuslaitteistot
- Rakentamiseen liittyvät rakenteet ja tarvikkeet ja muut tuotteet (sähkölaitteita lukuun ottamatta)
- Rakennustyöt
- Ohjelmatuotteet ja tietojärjestelmät
- Korjaus- ja huoltopalvelut
- Asennuspalvelut (ohjelmistoja lukuun ottamatta)
- Hotelli-, ravintola- ja vähittäiskauppapalvelut
- Kuljetuspalvelut (jätteen kuljetusta lukuun ottamatta)
- Kuljetusten tuki- ja apupalvelut; matkatoimistopalvelut
- Posti- ja televiestintäpalvelut
- Julkinen vesi- ja energiahuolto
- Rahoitus- ja vakuutuspalvelut
- Kiinteistöpalvelut
- Arkkitehti-, rakennus-, insinööri- ja tarkastuspalvelut
- Tietotekniset palvelut: neuvonta, ohjelmistojen kehittäminen, Internet ja tuki
- Tutkimus- ja kehityspalvelut ja niihin liittyvät konsulttipalvelut
- Julkishallinnon palvelut, maanpuolustus ja sosiaaliturvapalvelut
- Öljy- ja kaasuteollisuuteen liittyvät palvelut
- Maatalous-, metsätalous-, puutarha-, vesiviljely- ja mehiläistalousalan palvelut
- Liike-elämän palvelut: laki, markkinointi, neuvonta, työhönotto, painatus ja turvallisuus
- Terveyspalvelut ja sosiaalitoimen palvelut
- Viemäröinti-, jätehuolto- ja puhdistuspalvelut, ympäristöön liittyvät palvelut
- Virkistys-, kulttuuri- ja urheilupalvelut
- Muut yhteisöön liittyvät, yhteiskunnalliset ja henkilökohtaiset palvelut