CPV 18000000
Achiziții publice – Îmbrăcăminte, încălţăminte, articole de voiaj şi accesorii
Tendova urmărește toate anunțurile TED din acest sector în toate cele 27 de state membre UE. Mai jos sunt cele mai recente achiziții publicate — folosiți căutarea completă pentru a filtra după cuvânt-cheie, țară și termen.
Sursa de date: Tenders Electronic Daily (TED) — licitații de peste prag la nivelul UE.
381 licitații găsite
Lettország – Ruházat, lábbeli, bőröndök és utazótáskák és kiegészítők – Valsts policijas formas tērpu, darba apģērbu un to sastāvdaļu iegāde
Valsts policijaLetoniaClothing, footwear, luggage articles and accessoriesSpecial clothing and accessoriesFootwearTermen limită în 25 zilePublicat pe 03 sept. 2026
Hollandia – Munkaruházat, különleges munkaruha és kiegészítők – Werkkleding gemeente Zwijndrecht
Gemeente ZwijndrechtȚările de JosOccupational clothing, special workwear and accessoriesTermen limită în 44 zilePublicat pe 03 sept. 2026
Belgium – Munkaruházat, különleges munkaruha és kiegészítők – Het leveren van nieuwe niet-persoonlijke dienstkleding voor het fusieziekenhuis
AZ Jan Palfijn GentBelgiaOccupational clothing, special workwear and accessoriesFără termen limităPublicat pe 03 sept. 2026
Portugália – Munkaruházat, különleges munkaruha és kiegészítők – Fornecimento de artigos diversos de fardamento
Ministério da Defesa Nacional - MarinhaPortugaliaOccupational clothing, special workwear and accessoriesTermen limită în 27 zilePublicat pe 03 sept. 2026
Svédország – Munkaruházat, különleges munkaruha és kiegészítők – Arbetskläder 2026 2
LÄNSSTYRELSEN I NORRBOTTENS LÄNSuediaOccupational clothing, special workwear and accessoriesTermen limită în 30 zilePublicat pe 03 sept. 2026
Hollandia – Ruházat, lábbeli, bőröndök és utazótáskák és kiegészítők – Raamovereenkomst Handschoenen
Ministerie van DefensieȚările de JosClothing, footwear, luggage articles and accessoriesOccupational clothing, special workwear and accessoriesOccupational clothingTermen limită în 58 zilePublicat pe 03 sept. 2026
Lengyelország – Ruházat, lábbeli, bőröndök és utazótáskák és kiegészítők – Dostawa przedmiotów zaopatrzenia mundurowego - odzież specjalna
Służba Ochrony PaństwaPoloniaClothing, footwear, luggage articles and accessoriesTermen limită în 31 zilePublicat pe 03 sept. 2026
Norvégia – Ruházat, lábbeli, bőröndök és utazótáskák és kiegészítők – Antistatic shoes/sandals - operation NLSH
SYKEHUSINNKJØP HFNorvegiaClothing, footwear, luggage articles and accessoriesFootwearFootwear with rubber or plastic partsTermen limită în 27 zilePublicat pe 03 sept. 2026
Németország – Munkaruházat, különleges munkaruha és kiegészítők – Lieferung von Persönlicher Schutzbekleidung und Ausrüstung (PSA) [148-2026]
BG BAU - Berufsgenossenschaft der BauwirtschaftGermaniaOccupational clothing, special workwear and accessoriesProtective gearWork glovesTermen limită în 27 zilePublicat pe 02 sept. 2026
Franciaország – Munkaruházat, különleges munkaruha és kiegészítők – M26031 Acquisition d’équipements de protection individuelle, de vêtements professionnels, de chaussures et d’accessoires
Commune de Saint-Germain-en-LayeFranțaOccupational clothing, special workwear and accessoriesProtective footwearTermen limită în 32 zilePublicat pe 02 sept. 2026
Belgium – Munkaruházat, különleges munkaruha és kiegészítők – Raamovereenkomst voor het leveren van beroepskledij
vzw Zorg-Saam ZKJBelgiaOccupational clothing, special workwear and accessoriesFără termen limităPublicat pe 02 sept. 2026
Portugália – Egyenruha – CP002726_Aquisição de fardamento, calçado de segurança e EPI
Cascais Próxima - Gestão de Mobilidade, Espaços Urbanos e Energias, EM, SAPortugaliaOccupational clothingTermen limită în 25 zilePublicat pe 02 sept. 2026
Olaszország – Egyenruha – Procedura aperta di rilevanza europea, ex art. 71 D. lgs. 36/2023, in unione d'acquisto con A.O. "Ospedali Riuniti Villa Sofia-Cervello" Capofila Arnas Civico, avente ad oggetto la fornitura quinquennale in somministrazione, con opzione di proroga di 12 mesi, di dispositivi di protezione individuale (DPI), materiale tessile e di guardaroba occorrenti a varie UU.OO.
U.O.C. ProvveditoratoItaliaOccupational clothingDisposable glovesWork glovesTermen limită în 42 zilePublicat pe 02 sept. 2026
Csehország – Felsőruházat – GŘ OL – Služební pracovní stejnokroje 2026 (VZN)
Vězeňská služba České republikyCehiaOuterwearTrousersTermen limită în 34 zilePublicat pe 02 sept. 2026
Franciaország – Védőfelszerelések – FOURNITURE DE VETEMENTS DE TRAVAIL ET D’EQUIPEMENTS DE PROTECTION INDIVIDUELLE
Mairie de MontreuilFranțaProtective gearClothing, footwear, luggage articles and accessoriesTermen limită în 12 zilePublicat pe 02 sept. 2026
Franciaország – Munkaruházat, különleges munkaruha és kiegészítők – Fourniture d'équipements de protection individuelle, de vêtements de travail, de protections auditives moulées - Années 2027-2028-2029-2030 Relance Lot 2
Département de la Haute-LoireFranțaOccupational clothing, special workwear and accessoriesProtective gearCorporate clothingTermen limită în 40 zilePublicat pe 02 sept. 2026
Lengyelország – Esőkabát – Dostawa w latach 2026-2027 przedmiotów umundurowania i wyekwipowania – ponczo przeciwdeszczowe
3 Regionalna Baza LogistycznaPoloniaRaincoatsTermen limită în 10 zilePublicat pe 02 sept. 2026
Hollandia – Ajándékok és jutalmak – Eindejaarsgeschenken 2026
Stichting SAROȚările de JosPresents and rewardsTermen limită în 6 zilePublicat pe 01 sept. 2026
Spanyolország – Munkaruházat, különleges munkaruha és kiegészítők – Suministro integral de elementos de uniformidad necesarios para la Policía Municipal y los Servicios de Emergencia SEAPA y Protección Civil del Ayuntamiento de Pozuelo de Alarcón.
Junta de Gobierno del Ayuntamiento de Pozuelo de AlarcónSpaniaOccupational clothing, special workwear and accessoriesSpecial clothingCrash helmetsTermen limită în 26 zilePublicat pe 01 sept. 2026
Litvánia – Munkaruházat, különleges munkaruha és kiegészítők – Apsauginių darbo drabužių (nuoma ir priežiūra) pirkimas
UAB Vilniaus viešasis transportas (PV)LituaniaOccupational clothing, special workwear and accessoriesTermen limită în 10 zilePublicat pe 01 sept. 2026
Görögország – Pulóver – Διακήρυξη υπ’ αρίθμ. 16/26 της ΥΠ/ΠΑ για την Προμήθεια Ειδών Ιματισμού «Πουλόβερ V με Μανίκι» και «Πουλόβερ Ζιβάγκο»
ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΠΡΟΜΗΘΕΙΩΝ ΠΟΛΕΜΙΚΗΣ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑΣGreciaPulloversTermen limită în 30 zilePublicat pe 01 sept. 2026
Spanyolország – Ruházat, lábbeli, bőröndök és utazótáskák és kiegészítők – Adquisición y suministro de uniformidad destinada a los integrantes de la Unidad de Intervención Policial y Unidad de Prevención y Reacción.
División Económica y Técnica (Cuerpo Nacional de Policía)SpaniaClothing, footwear, luggage articles and accessoriesTermen limită în 95 zilePublicat pe 01 sept. 2026
Portugália – Munkaruházat, különleges munkaruha és kiegészítők – Aquisição de Fardamento
Santa Casa da Misericórdia de LisboaPortugaliaOccupational clothing, special workwear and accessoriesTermen limită în 25 zilePublicat pe 01 sept. 2026
Belgium – Egyenruha – Accord-cadre pluriannuel de fournitures pour l’acquisition de diverses tenues au profit des Unités Spéciales de la Police Fédérale
Police FédéraleBelgiaOccupational clothingTermen limită în 30 zilePublicat pe 01 sept. 2026
Magyarország – Munkaruházat, különleges munkaruha és kiegészítők – Ív és lángálló antisztatikus védőruházat beszerzés
MVM Démász Áramhálózati Kft.UngariaOccupational clothing, special workwear and accessoriesTermen limită în 31 zilePublicat pe 01 sept. 2026
Achiziții pe țări
Achiziții pe sectoare
- Produse agricole, de fermă, de pescuit, de silvicultură şi produse conexe
- Produse petroliere, combustibil, electricitate şi alte surse de energie
- Produse de minerit, metale de bază şi produse conexe
- Alimente, băuturi, tutun şi produse conexe
- Utilaje agricole
- Produse din piele, materiale textile, din plastic şi din cauciuc
- Imprimate şi produse conexe
- Produse chimice
- Echipament informatic şi accesorii de birou, cu excepţia mobilierului şi a pachetelor software
- Maşini, aparate, echipamente şi consumabile electrice; iluminat
- Echipament de radio, televiziune, comunicaţii, telecomunicaţii şi articole conexe
- Echipamente medicale, produse farmaceutice şi produse de îngrijire personală
- Echipament de transport şi produse auxiliare pentru transport
- Echipament de securitate, de luptă împotriva incendiilor, de poliţie şi de apărare
- Instrumente muzicale, articole sportive, jocuri, jucării, obiecte de artizanat, obiecte de artă şi accesorii
- Echipamente de laborator, optice şi de precizie (cu excepţia ochelarilor)
- Mobilă (inclusiv mobilă de birou), accesorii de mobilier, aparate de uz casnic (exclusiv dispozitive de iluminat) şi produse de curăţat
- Apă captată şi epurată
- Echipamente industriale
- Utilaje pentru minerit, cariere de piatră şi construcţii
- Structuri şi materiale de construcţii; produse auxiliare pentru construcţii (cu excepţia aparatelor electrice)
- Lucrări de construcţii
- Pachete software şi sisteme informatice
- Servicii de reparare şi întreţinere
- Servicii de instalare (cu excepţia programelor software)
- Servicii hoteliere, de restaurant şi de vânzare cu amănuntul
- Servicii de transport (cu excepţia transportului de deşeuri)
- Servicii de transport anexe şi conexe; servicii de agenţii de turism
- Servicii poştale şi de telecomunicaţii
- Utilităţi publice
- Servicii financiare şi de asigurare
- Servicii imobiliare
- Servicii de arhitectură, de construcţii, de inginerie şi de inspecţie
- Servicii IT: consultanţă, dezvoltare de software, internet şi asistenţă
- Servicii de cercetare şi de dezvoltare şi servicii conexe de consultanţă
- Servicii de administraţie publică, de apărare şi de asigurări sociale
- Servicii privind industria petrolului şi a gazului
- Servicii pentru agricultură, silvicultură, horticultură, acvacultură şi apicultură
- Servicii pentru întreprinderi: drept, marketing, consultanţă, recrutare, tipărire şi securitate
- Servicii de învăţământ şi formare profesională
- Servicii de sănătate şi servicii de asistenţă socială
- Servicii de evacuare a apelor reziduale, de eliminare a deşeurilor, de igienizare şi servicii privind mediul
- Servicii de recreere, culturale şi sportive
- Alte servicii comunitare, sociale şi personale