CPV 75000000
Achiziții publice – Servicii de administraţie publică, de apărare şi de asigurări sociale
Tendova urmărește toate anunțurile TED din acest sector în toate cele 27 de state membre UE. Mai jos sunt cele mai recente achiziții publicate — folosiți căutarea completă pentru a filtra după cuvânt-cheie, țară și termen.
Sursa de date: Tenders Electronic Daily (TED) — licitații de peste prag la nivelul UE.
252 licitații găsite
Franciaország – Segélyekkel, támogatásokkal és juttatásokkal kapcsolatos szolgáltatások – PRESTATION SANTE PREVOYANCE POUR LES SALARIES DE SEMCODA
SEMCODAFranțaBenefit servicesSickness benefitsMaternity benefitsTermen limită în 25 zilePublicat pe 03 sept. 2026
Norvégia – Üzleti műveletekkel kapcsolatos igazgatási szolgáltatások – 463 Framework agreement for the procurement of administrative services
Norsk nukleær dekommisjonering (NND)NorvegiaAdministrative services for business operationsAnalysis servicesBusiness analysis consultancy servicesFără termen limităPublicat pe 03 sept. 2026
Németország – Kormányzati szolgáltatások – Erfahrungsaustausch zu Vergrämungsmaßnahmen (Los 1) und Planung von koordinierten Vergrämungsabschüssen (Los 2) für das Interreg-Projekt "Fischartenschutz und Kormoranmanagement am Bodensee"
Ministerium für Ländlichen Raum, Landwirtschaft und Heimat Baden-WürttembergGermaniaGovernment servicesSupporting services for the governmentWildlife preservation servicesTermen limită în 30 zilePublicat pe 02 sept. 2026
Franciaország – Segélyekkel, támogatásokkal és juttatásokkal kapcsolatos szolgáltatások – Fourniture et livraison de Chèques d'Accompagnement Personnalisé (CAP) et de Chèques Emploi Service Universel (CESU) pour le CCAS de Lyon
CCAS DE LYONFranțaBenefit servicesTermen limită în 30 zilePublicat pe 02 sept. 2026
Németország – Kormányzati szolgáltatások – Projektträgerschaft zur fachlichen und administrativen Umsetzung der Förderrichtlinie „Etablierung einer industriellen Bioökonomie durch die Weiterentwicklung und Skalierung biobasierter Verfahren sowie den Aufbau regionaler Innovationscluster“
Bundesministerium für Wirtschaft und EnergieGermaniaGovernment servicesBusiness development consultancy servicesResearch and development services and related consultancy servicesTermen limită în 26 zilePublicat pe 02 sept. 2026
Franciaország – Segélyekkel, támogatásokkal és juttatásokkal kapcsolatos szolgáltatások – Marché à prix global et forfaitaire portant sur des prestations relatives à la mise en oeuvre des maisons itinérantes du projet LNCPA
SNCF RESEAUFranțaBenefit servicesFără termen limităPublicat pe 02 sept. 2026
Görögország – Tűzmegelőzési szolgáltatások – Δ8497
ΕΤΑΙΡΙΑ ΥΔΡΕΥΣΕΩΣ ΚΑΙ ΑΠΟΧΕΤΕΥΣΕΩΣ ΠΡΩΤΕΥΟΥΣΗΣ Α.Ε. (Ε.ΥΔ.Α.Π. Α.Ε.)GreciaFire-prevention servicesGuard servicesTermen limită în 20 zilePublicat pe 02 sept. 2026
Olaszország – Végrehajtói és törvényhozói szolgáltatások – Gara a procedura aperta sensi dell’art. 71, del D.Lgs. 36/2023 dei servizi di monitoraggio istituzionale, parlamentare e normativo per IIT
Istituto Italiano di TecnologiaItaliaExecutive and legislative servicesTermen limită în 30 zilePublicat pe 02 sept. 2026
Olaszország – Általános közszolgáltatás – GARA EUROPEA A PROCEDURA APERTA, AI SENSI DELL'ART. 71 DEL D.LGS. N. 36/2023, PER L'AFFIDAMENTO DEI SERVIZI AMMINISTRATIVI, INFORMATICI E POSTALI A SUPPORTO DELLA GESTIONE DELLA TASSA AUTOMOBILISTICA REGIONALE.
AREA - AREA BILANCIO, RISORSE FINANZIARIE, ICT, AFFARI GENERALI E SEMPLIFICAZIONE - DIREZIONE - ACQUISTI, AA.GG. E SOS AFFIDAMENTO SERVIZI E FORNITUREItaliaGeneral public servicesPostal services related to lettersTermen limită în 40 zilePublicat pe 01 sept. 2026
Svájc – Közigazgatási szolgáltatások – Verkehrsdienstleistungen Reisebusregime 2027 - 2030
Stadt Luzern, TiefbauamtElvețiaAdministration servicesTermen limită în 36 zilePublicat pe 01 sept. 2026
Németország – Általános kormányzati személyzeti szolgáltatások – OFD GB Psych / FK-FB
Land Baden-Württemberg, vertreten durch die Oberfinanzdirektion Baden-Württemberg sowie die Betriebsleitung des Landesbetriebs Vermögen und Bau Baden-WürttembergGermaniaGeneral personnel services for the governmentGeneral public servicesFără termen limităPublicat pe 01 sept. 2026
Németország – Mentési szolgáltatások – Ärztliche Besetzung der Intensivtransportwagen (ITW) des Essener Rettungsdienstes
Stadt Essen, Zentrales VergabemanagementGermaniaRescue servicesFire-brigade and rescue servicesMedical specialist servicesTermen limită în 27 zilePublicat pe 01 sept. 2026
Olaszország – Közigazgatási egészségügyi szolgáltatások – Procedura aperta servizi CUP
Servizio Centrale Unica di Committena - Regione MoliseItaliaAdministrative healthcare servicesTermen limită în 34 zilePublicat pe 01 sept. 2026
Franciaország – Segélyekkel, támogatásokkal és juttatásokkal kapcsolatos szolgáltatások – Contrat de location de distributeurs automatiques de boissons et achats des consommables associés
Voies Navigables de France DTNEFranțaBenefit servicesTermen limită în 27 zilePublicat pe 01 sept. 2026
Németország – Tűzmegelőzési szolgáltatások – Konzession für die Aufschaltung von Brandmeldeanlagen auf die IRLS
Landkreis OsterholzGermaniaFire-prevention servicesFire-alarm systemsTermen limită în 17 zilePublicat pe 01 sept. 2026
Franciaország – Tűzoltási és mentési szolgáltatások – Mise à disposition de personnels pour le secours aux personnes et la sécurité incendie
COMMUNE DU TAMPONFranțaFire-brigade and rescue servicesTermen limită în 18 zilePublicat pe 01 sept. 2026
Németország – Kormányzati kisegítő szolgáltatások – UNtangling our SEAs (UNSEA) – Ein holistischer Lösungsansatz zur Vermeidung der Belastung der Meeresumwelt mit Fischfanggeräten
UmweltbundesamtGermaniaSupporting services for the governmentTermen limită în 26 zilePublicat pe 01 sept. 2026
Olaszország – Kormányzati kisegítő szolgáltatások – PROCEDURA APERTA EX ART. 71 D.LGS N.36/2023 E S.M.I. PER L’AFFIDAMENTO DEI SERVIZI DI ASSISTENZA TECNICA E SUPPORTO ALLA GOVERNANCE DI PROGRAMMI E PROGETTI PER LE AMMINISTRAZIONI CENTRALI, ENTI PUBBLICI LOCALI TERRITORIALI ED ENTI PUBBLICI NON TERRITORIALI
Cassa Depositi e Prestiti S.p.A.ItaliaSupporting services for the governmentTermen limită în 30 zilePublicat pe 31 aug. 2026
Németország – Közigazgatási, honvédelmi és társadalombiztosítási szolgáltatások – 10016015-Support to implementation of trade facilitation projects in Asia, Africa and Eastern Europe
Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbHGermaniaAdministration, defence and social security servicesTermen limită în 24 zilePublicat pe 31 aug. 2026
Németország – Kormányzati szolgáltatások – Zuwendungssachbearbeitung im Referat der Gleichstellung von Frauen in der Arbeitswelt und Wirtschaftswelt, Strukturpolitik in der Abteilung für Frauen und Gleichstellung des Landes Berlin
Land Berlin, vertreten durch Senatsverwaltung für Arbeit, Soziales, Gleichstellung, Integration, Vielfalt und AntidiskriminierungGermaniaGovernment servicesSupporting services for the governmentProject-management services other than for construction workTermen limită în 16 zilePublicat pe 31 aug. 2026
Hollandia – Kormányzati kisegítő szolgáltatások – Inhuur externe projectgroep aanpak werkvoorraad Veilig thuis Noord-Holland Noord
Gemeenschappelijke Gezondheidsdienst Hollands NoordenȚările de JosSupporting services for the governmentTermen limită în 54 zilePublicat pe 31 aug. 2026
Franciaország – Tűzoltó szolgáltatások – MAINTENANCE PREVENTIVE, CORRECTIVE ET FOURNITURE D'EQUIPEMENTS DES SYSTEMES DE SECURITE INCENDIE ET DES MOYENS DE SECOURS INCENDIE
Groupement Hospitalier de Territoire du GersFranțaFire-brigade servicesPreventive maintenance servicesFire extinguishersTermen limită în 44 zilePublicat pe 31 aug. 2026
Németország – Tűzmegelőzési szolgáltatások – Bestellung eines externen Brandschutzbeauftragten für die Dienststellen der Bundesanstalt für Geowissenschaften und Rohstoffe (BGR); Vertragslaufzeit: 01.01.2027 - 31.12.2028 + Option 2029
Bundesanstalt für Geowissenschaften und RohstoffeGermaniaFire-prevention servicesFireproofing workTermen limită în 31 zilePublicat pe 31 aug. 2026
Németország – Közigazgatási, honvédelmi és társadalombiztosítási szolgáltatások – Quartiersmanagement für die Dortmunder Nordstadt
Vergabe und Beschaffungszentrum DortmundGermaniaAdministration, defence and social security servicesArchitectural, construction, engineering and inspection servicesOther community, social and personal servicesFără termen limităPublicat pe 30 aug. 2026
Ausztria – Általános közszolgáltatás – GGN-13720km
Amt der Oberösterreichischen LandesregierungAustriaGeneral public servicesTermen limită în 24 zilePublicat pe 30 aug. 2026
Achiziții pe țări
Achiziții pe sectoare
- Produse agricole, de fermă, de pescuit, de silvicultură şi produse conexe
- Produse petroliere, combustibil, electricitate şi alte surse de energie
- Produse de minerit, metale de bază şi produse conexe
- Alimente, băuturi, tutun şi produse conexe
- Utilaje agricole
- Îmbrăcăminte, încălţăminte, articole de voiaj şi accesorii
- Produse din piele, materiale textile, din plastic şi din cauciuc
- Imprimate şi produse conexe
- Produse chimice
- Echipament informatic şi accesorii de birou, cu excepţia mobilierului şi a pachetelor software
- Maşini, aparate, echipamente şi consumabile electrice; iluminat
- Echipament de radio, televiziune, comunicaţii, telecomunicaţii şi articole conexe
- Echipamente medicale, produse farmaceutice şi produse de îngrijire personală
- Echipament de transport şi produse auxiliare pentru transport
- Echipament de securitate, de luptă împotriva incendiilor, de poliţie şi de apărare
- Instrumente muzicale, articole sportive, jocuri, jucării, obiecte de artizanat, obiecte de artă şi accesorii
- Echipamente de laborator, optice şi de precizie (cu excepţia ochelarilor)
- Mobilă (inclusiv mobilă de birou), accesorii de mobilier, aparate de uz casnic (exclusiv dispozitive de iluminat) şi produse de curăţat
- Apă captată şi epurată
- Echipamente industriale
- Utilaje pentru minerit, cariere de piatră şi construcţii
- Structuri şi materiale de construcţii; produse auxiliare pentru construcţii (cu excepţia aparatelor electrice)
- Lucrări de construcţii
- Pachete software şi sisteme informatice
- Servicii de reparare şi întreţinere
- Servicii de instalare (cu excepţia programelor software)
- Servicii hoteliere, de restaurant şi de vânzare cu amănuntul
- Servicii de transport (cu excepţia transportului de deşeuri)
- Servicii de transport anexe şi conexe; servicii de agenţii de turism
- Servicii poştale şi de telecomunicaţii
- Utilităţi publice
- Servicii financiare şi de asigurare
- Servicii imobiliare
- Servicii de arhitectură, de construcţii, de inginerie şi de inspecţie
- Servicii IT: consultanţă, dezvoltare de software, internet şi asistenţă
- Servicii de cercetare şi de dezvoltare şi servicii conexe de consultanţă
- Servicii privind industria petrolului şi a gazului
- Servicii pentru agricultură, silvicultură, horticultură, acvacultură şi apicultură
- Servicii pentru întreprinderi: drept, marketing, consultanţă, recrutare, tipărire şi securitate
- Servicii de învăţământ şi formare profesională
- Servicii de sănătate şi servicii de asistenţă socială
- Servicii de evacuare a apelor reziduale, de eliminare a deşeurilor, de igienizare şi servicii privind mediul
- Servicii de recreere, culturale şi sportive
- Alte servicii comunitare, sociale şi personale