CPV 92000000
Achiziții publice – Servicii de recreere, culturale şi sportive
Tendova urmărește toate anunțurile TED din acest sector în toate cele 27 de state membre UE. Mai jos sunt cele mai recente achiziții publicate — folosiți căutarea completă pentru a filtra după cuvânt-cheie, țară și termen.
Sursa de date: Tenders Electronic Daily (TED) — licitații de peste prag la nivelul UE.
427 licitații găsite
Spanyolország – Szolgáltatások a pihenés, kultúra és sport területén – Casales municipales
Ajuntament de GurbSpaniaRecreational, cultural and sporting servicesTermen limită în 12 zilePublicat pe 03 sept. 2026
Spanyolország – Szolgáltatások a pihenés, kultúra és sport területén – Prestación de los servicios de personal para apoyo técnico y de dotación de infraestructuras y equipos en general para el desarrollo del programa cultural general anual del ayuntamiento de Alcobendas
Junta de Gobierno del Ayuntamiento de AlcobendasSpaniaRecreational, cultural and sporting servicesSound equipmentPublic conveniencesTermen limită în 26 zilePublicat pe 03 sept. 2026
Olaszország – Sportlétesítmény-üzemeltetési szolgáltatások – Determina a contrarre per l’affidamento in concessione, tramite Finanza di progetto, ai sensi art. 193 del D.lgs. n.36/2023, della progettazione esecutiva, dei lavori e dei servizi di gestione degli Impianti sportivi di proprietà di Roma Capitale, siti in via Bruno Pontecorvo – Municipio IX, SIS 9-20 e 9-21
ROMA CAPITALEItaliaSports facilities operation servicesTermen limită în 15 zilePublicat pe 03 sept. 2026
Franciaország – Kiállítási tárgyak megőrzésével kapcsolatos szolgáltatások – Réalisation de prestations de service de restauration des dioramas pour répondre aux besoins de l’Epppd
Palais de la Porte DoréeFranțaPreservation services of exhibitsPreservation services of historical buildingsJoinery workTermen limită în 50 zilePublicat pe 03 sept. 2026
Spanyolország – Sporttal kapcsolatos szolgáltatások – Servicios de Actividades Acuáticas, en las instalaciones deportivas del Ayuntamiento de Eibar que deberán de ser en euskera y castellano
Ayuntamiento de Eibar - Ayuntamiento de EibarSpaniaSport-related servicesTermen limită în 37 zilePublicat pe 03 sept. 2026
Norvégia – Szolgáltatások a pihenés, kultúra és sport területén – Parallel framework agreements for technician for sound, lighting and stage and multi-technician.
Sandnes kommuneNorvegiaRecreational, cultural and sporting servicesArtificial and natural lighting engineering services for buildingsSound technicianTermen limită în 19 zilePublicat pe 03 sept. 2026
Franciaország – Szolgáltatások a pihenés, kultúra és sport területén – Accords-cadres à bons de commande relatif à la conception, l’organisation et l’animation des ateliers à destination des publics de l’Académie du Climat de la Ville de Paris, en 14 lots séparés
VILLE de PARIS - DFA - SDAFranțaRecreational, cultural and sporting servicesTermen limită în 30 zilePublicat pe 03 sept. 2026
Franciaország – Sportszolgáltatások – Prestations d'enseignement d'activités nautiques
Ville d'Antibes (06)FranțaSporting servicesSailing-school servicesTermen limită în 29 zilePublicat pe 03 sept. 2026
Spanyolország – Sporttal kapcsolatos szolgáltatások – Prestación del servicio de socorrismo en las piscinas de las instalaciones deportivas de Eibar
Ayuntamiento de Eibar - Ayuntamiento de EibarSpaniaSport-related servicesTermen limită în 37 zilePublicat pe 03 sept. 2026
Franciaország – Sportesemény-szervezési szolgáltatások – Location d'un camion piscine, d'une solution clé en main d'une piscine itinérante, pour le département des Bouches-du-Rhône
Département des Bouches-du-RhôneFranțaSports-event organisation servicesTermen limită în 29 zilePublicat pe 03 sept. 2026
Németország – Könyvtári és levéltári szolgáltatások – Beschaffung und Implementierung einer Online-Bibliothek einschließlich Fortbildungsportal und Clinical Decision Support für die Klinikum Chemnitz gGmbH
Klinikum Chemnitz gGmbH, c/o Klinikum Chemnitz Logistik- und Wirtschaftsgesellschaft mbHGermaniaLibrary and archive servicesDatabase servicesFără termen limităPublicat pe 03 sept. 2026
Lengyelország – Reklámfilm gyártása – Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę usług polegających na kompleksowej produkcji materiałów audiowizualnych dotyczących Funduszy Europejskich i Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności
Ministerstwo Funduszy i Polityki RegionalnejPoloniaAdvertising film productionTermen limită în 10 zilePublicat pe 03 sept. 2026
Svédország – Természetvédelmi területi szolgáltatások – Dynamiskt inköpssystem för naturvård och inventering
Länsstyrelsen i Södermanlands LänSuediaNature reserve servicesEnvironmental engineering consultancy servicesEnvironmental servicesFără termen limităPublicat pe 02 sept. 2026
Olaszország – Strandszolgáltatások – CUC 15/2026. Procedura aperta per l’affidamento della Concessione in gestione dei servizi connessi alla balneazione sulle spiagge libere con servizi con istallazione su piazzola di sosta, di chiosco per esercizio di somministrazione nel Comune di Sabaudia.
Comune di SabaudiaItaliaBeach servicesTermen limită în 28 zilePublicat pe 02 sept. 2026
Spanyolország – Televízióműsor-szolgáltatások – ACUERDO MARCO PARA LA CONTRATACIÓN DEL SERVICIO DE GRÚA CABEZA CALIENTE PARA LOS PROGRAMAS DE CANAL SUR RADIO Y TELEVISIÓN S.A.
CANAL SUR RADIO Y TELEVISION, S.A.SpaniaTelevision servicesTelevision production servicesTermen limită în 12 zilePublicat pe 02 sept. 2026
Ausztria – Sportlétesítmény-üzemeltetési szolgáltatások – ÖPAG - Betreiber Postsportquartier Hernals - Sportanlagen
Österreichische Post AGAustriaSports facilities operation servicesSporting servicesSport-related servicesFără termen limităPublicat pe 02 sept. 2026
Lengyelország – Mozifilm és videoszalag-gyártás és kapcsolódó szolgáltatások – Produkcję 10 filmów edukacyjnych poruszających tematy wystawy stałej.
MUZEUM GETTA WARSZAWSKIEGOPoloniaMotion picture and video tape production and related servicesTermen limită în 30 zilePublicat pe 02 sept. 2026
Franciaország – Múzeumi szolgáltatások – CONCEPTION ET RÉALISATION DE LA SCÉNOGRAPHIE, DU SOCLAGE, DE LA SIGNALÉTIQUE ET DU GRAPHISME DE L'EXPOSITION « OCÉANIE. ÊTRES DE L’EAU » AU CENTRE DE LA VIEILLE CHARITÉ (2 LOTS)
Ville de MarseilleFranțaMuseum servicesMuseum-exhibition servicesTermen limită în 19 zilePublicat pe 02 sept. 2026
Spanyolország – Sporttal kapcsolatos szolgáltatások – Servicios de Monitoraje de las Escuelas Deportivas Municipales de Fútbol Sala y Fútbol 7, Gimnasia de Mantenimiento, Pilates, Padel y Multideporte, en Almonte, El Rocío y Matalascañas y Monitoraje y Socorrismo período estival Piscinas de Almonte y El Rocio (Huelva).
Junta de Gobierno del Ayuntamiento de AlmonteSpaniaSport-related servicesTermen limită în 15 zilePublicat pe 02 sept. 2026
Németország – Múzeumi kiállítási szolgáltatások – Produktion und Umsetzung der Ausstellung im Wasserturm und Bahnhof Wittenberge
Landesamt für UmweltGermaniaMuseum-exhibition servicesFără termen limităPublicat pe 02 sept. 2026
Olaszország – Sportlétesítmény-üzemeltetési szolgáltatások – CONCESSIONE DELLA GESTIONE DELL’IMPIANTO SPORTIVO PISTA DI ATLETICA LEGGERA ED AREA LANCI SITO NEL COMUNE DI SANTARCANGELO DI ROMAGNA
COMUNE DI SANTARCANGELO DI ROMAGNAItaliaSports facilities operation servicesTermen limită în 27 zilePublicat pe 02 sept. 2026
Spanyolország – Televízióműsor-szolgáltatások – ACUERDO MARCO DEL SERVICIO DE ROTULACIÓN, GRAFISMO, INFOGRAFÍA Y OTROS EFECTOS PARA LOS PROGRAMAS DE CANAL SUR RADIO Y TELEVISIÓN S.A.
CANAL SUR RADIO Y TELEVISION, S.A.SpaniaTelevision servicesTelevision production servicesTermen limită în 12 zilePublicat pe 02 sept. 2026
Ausztria – Sportlétesítmény-üzemeltetési szolgáltatások – ÖPAG - Betreiber Postsportquartier Hernals - Sporthalle
Österreichische Post AGAustriaSports facilities operation servicesSporting servicesSport-related servicesFără termen limităPublicat pe 02 sept. 2026
Ausztria – Sportlétesítmény-üzemeltetési szolgáltatások – ÖPAG - Betreiber Postsportquartier Hernals - Gemeinnütziger Vereins- und Schulsport
Österreichische Post AGAustriaSports facilities operation servicesSporting servicesSport-related servicesFără termen limităPublicat pe 02 sept. 2026
Írország – Műemlékek megőrzésével kapcsolatos szolgáltatások – LIMERICK CITY Grade 1 Conservation Architect Led Design Team Consultancy Services for the conservation of Mount St Lawrence Mortuary Chapel A Protected Structure RPS Reg No 3256
Limerick City and County Council_103432IrlandaPreservation services of historical buildingsMasonry workReligious buildings construction workTermen limită în 10 zilePublicat pe 02 sept. 2026
Achiziții pe țări
Achiziții pe sectoare
- Produse agricole, de fermă, de pescuit, de silvicultură şi produse conexe
- Produse petroliere, combustibil, electricitate şi alte surse de energie
- Produse de minerit, metale de bază şi produse conexe
- Alimente, băuturi, tutun şi produse conexe
- Utilaje agricole
- Îmbrăcăminte, încălţăminte, articole de voiaj şi accesorii
- Produse din piele, materiale textile, din plastic şi din cauciuc
- Imprimate şi produse conexe
- Produse chimice
- Echipament informatic şi accesorii de birou, cu excepţia mobilierului şi a pachetelor software
- Maşini, aparate, echipamente şi consumabile electrice; iluminat
- Echipament de radio, televiziune, comunicaţii, telecomunicaţii şi articole conexe
- Echipamente medicale, produse farmaceutice şi produse de îngrijire personală
- Echipament de transport şi produse auxiliare pentru transport
- Echipament de securitate, de luptă împotriva incendiilor, de poliţie şi de apărare
- Instrumente muzicale, articole sportive, jocuri, jucării, obiecte de artizanat, obiecte de artă şi accesorii
- Echipamente de laborator, optice şi de precizie (cu excepţia ochelarilor)
- Mobilă (inclusiv mobilă de birou), accesorii de mobilier, aparate de uz casnic (exclusiv dispozitive de iluminat) şi produse de curăţat
- Apă captată şi epurată
- Echipamente industriale
- Utilaje pentru minerit, cariere de piatră şi construcţii
- Structuri şi materiale de construcţii; produse auxiliare pentru construcţii (cu excepţia aparatelor electrice)
- Lucrări de construcţii
- Pachete software şi sisteme informatice
- Servicii de reparare şi întreţinere
- Servicii de instalare (cu excepţia programelor software)
- Servicii hoteliere, de restaurant şi de vânzare cu amănuntul
- Servicii de transport (cu excepţia transportului de deşeuri)
- Servicii de transport anexe şi conexe; servicii de agenţii de turism
- Servicii poştale şi de telecomunicaţii
- Utilităţi publice
- Servicii financiare şi de asigurare
- Servicii imobiliare
- Servicii de arhitectură, de construcţii, de inginerie şi de inspecţie
- Servicii IT: consultanţă, dezvoltare de software, internet şi asistenţă
- Servicii de cercetare şi de dezvoltare şi servicii conexe de consultanţă
- Servicii de administraţie publică, de apărare şi de asigurări sociale
- Servicii privind industria petrolului şi a gazului
- Servicii pentru agricultură, silvicultură, horticultură, acvacultură şi apicultură
- Servicii pentru întreprinderi: drept, marketing, consultanţă, recrutare, tipărire şi securitate
- Servicii de învăţământ şi formare profesională
- Servicii de sănătate şi servicii de asistenţă socială
- Servicii de evacuare a apelor reziduale, de eliminare a deşeurilor, de igienizare şi servicii privind mediul
- Alte servicii comunitare, sociale şi personale