CPV 16000000
Offentliga upphandlingar – Jordbruksmaskiner
Tendova bevakar alla TED-meddelanden i denna sektor i alla 27 EU-medlemsstater. Nedan visas de senast publicerade upphandlingarna — använd den fullständiga sökningen för att filtrera på nyckelord, land och tidsfrist.
Datakälla: Tenders Electronic Daily (TED) — EU-vid övertröskelupphandlingar.
84 anbud hittades
Szlovénia – Különleges mezőgazdasági vagy erdészeti gép – PKT_2 2026 Prilagojen kmetijski traktor z gozdarsko nadgradnjo, gozdarsko prikolico z dvigalom in vsaj enim vitlom
Slovenski državni gozdovi, d. o. o.SlovenienSpecialist agricultural or forestry machineryParts of agricultural and forestry machineryTractorsDeadline om 34 dagarPublicerad den 03 sep. 2026
Románia – Vontató – Furnizare tractor cu remorcă și încărcător, servicii de leasing financiar și asigurări CASCO și RCA aferente - DS Timis
REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RARumänienTractorsFinancial leasing servicesMotor vehicle insurance servicesDeadline om 33 dagarPublicerad den 03 sep. 2026
Norvégia – Vontató – Procurement of an electric tractor for Kjelle VGS
Anskaffelser i Akershus, Buskerud og Østfold KONorgeTractorsElectric motorsDeadline om 31 dagarPublicerad den 03 sep. 2026
Németország – Mezőgazdasági gépek – Systemraupen
Landesbetrieb Forst Brandenburg - Vergabemanagement Standort EberswaldeTysklandAgricultural machineryDeadline om 26 dagarPublicerad den 02 sep. 2026
Litvánia – Különleges mezőgazdasági vagy erdészeti gép – Medvežės ir jos techninio aptarnavimo bei remonto paslaugų pirkimas
Valstybės įmonė Valstybinių miškų urėdija (PV)LitauenSpecialist agricultural or forestry machineryCentral processing unit (CPU) or processorsComputer-related equipmentDeadline om 32 dagarPublicerad den 02 sep. 2026
Franciaország – Különleges mezőgazdasági vagy erdészeti gép – Acquisition de matériels agricoles
ODARC - Etablissement public à caractère industriel et commercialFrankrikeSpecialist agricultural or forestry machineryTractor accessoriesSeeders, planters or transplantersDeadline om 28 dagarPublicerad den 02 sep. 2026
Belgium – Mezőgazdasági gépek – Openbare aanbesteding voor leveringen met betrekking tot 'Aankoop van Agrovoedingsmiddelenapparatuur voor het Mosala Resource Center dat profiteert van de FEE - KIN interventie'
EnabelBelgienAgricultural machineryDeadline om 41 dagarPublicerad den 02 sep. 2026
Szlovénia – Mezőgazdasági gépek – Dobava traktorja za potrebe UL BF
UNIVERZA V LJUBLJANI, BIOTEHNIŠKA FAKULTETASlovenienAgricultural machineryDeadline om 27 dagarPublicerad den 01 sep. 2026
Belgium – Mezőgazdasági gépek – Marché public de fournitures pour «un accord-cadre, avec un opérateur économique par lot en vue de l’acquisition de kits solaires, de matériels d’appui à la production et à la transformation agroalimentaire dans la zone d’intervention du projet NER21003_ASYPON GMV, Région de Tillabéri »
EnabelBelgienAgricultural machinerySolar energyDeadline om 31 dagarPublicerad den 01 sep. 2026
Lengyelország – Mezőgazdasági gépek – Zakup i dostawa agregatu prądotwórczego, ciągników rolniczych z osprzętem oraz koparko-ładowarki z osprzętem dla potrzeb jednostek RZGW w Warszawie w podziale na części
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody PolskiePolenAgricultural machineryParts of agricultural and forestry machineryGenerator unitsDeadline om 28 dagarPublicerad den 01 sep. 2026
Franciaország – Mezőgazdasági és erdészeti gépek alkatrészei – Fourniture et livraison d'outillages, équipements et pièces détachées pour l'entretien des espaces verts - 6 lots
DEPARTEMENT DU GERSFrankrikeParts of agricultural and forestry machineryMiscellaneous gardening equipmentDeadline om 31 dagarPublicerad den 01 sep. 2026
Spanyolország – Vontató – Subministrament de 4 tractors i equipaments destinats als treballs de neteja mecànica, manteniment i conservació de les platges del TM d'Alcúdia.
Consejo de Administración de la Empresa Municipal de Serveis d'Alcudia SAUSpanienTractorsParts of agricultural machineryDeadline om 26 dagarPublicerad den 31 aug. 2026
Észtország – Különféle kertészeti eszközök – Aiatehnika ostmine, hooldus ja remont
Riigi Kaitseinvesteeringute KeskusEstlandMiscellaneous gardening equipmentPneumatic or motorised hand toolsRepair and maintenance services of machineryDeadline om 26 dagarPublicerad den 31 aug. 2026
Csehország – Különleges mezőgazdasági vagy erdészeti gép – Vyvážeč
Lesy obcí Trhové Sviny a Besednice s.r.o.TjeckienSpecialist agricultural or forestry machineryDeadline om 10 dagarPublicerad den 30 aug. 2026
Szlovákia – Vontató – Obstaranie traktoru na separovaný zber 3
Obec ŠoporňaSlovakienTractorsWheeled loadersFront-end shovel loadersDeadline om 17 dagarPublicerad den 27 aug. 2026
Franciaország – Fejőgép – FOURNITURE ET INSTALLATION D'UNE SALLE DE TRAITE
INRAE BRETAGNE NORMANDIEFrankrikeMilking machinesDeadline om 24 dagarPublicerad den 27 aug. 2026
Litvánia – Különleges mezőgazdasági vagy erdészeti gép – XXS dydžio medkirtės ir medvežės bei jų techninio aptarnavimo bei remonto paslaugų pirkimas
Valstybės įmonė Valstybinių miškų urėdija (PV)LitauenSpecialist agricultural or forestry machineryDeadline om 28 dagarPublicerad den 27 aug. 2026
Németország – Vontató – Universität Hohenheim - Großschlepper
Universität HohenheimTysklandTractorsUsed tractorsDeadline om 24 dagarPublicerad den 26 aug. 2026
Románia – Mezőgazdasági gépek alkatrészei – Furnizare tamburi de însămânțare (kituri) pentru speciile Abies alba, Acer pseudoplatanus și Fagus sylvatica, pentru Linia de însămânțare URBINATI Beta 65 - dssv
REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RA -DIRECTIA SILVICA SUCEAVARumänienParts of agricultural machineryDeadline om 26 dagarPublicerad den 26 aug. 2026
Belgium – Fűnyíró – Aankoop en levering van robotmaaiers
Sport VlaanderenBelgienLawnmowersDeadline om 3 dagarPublicerad den 26 aug. 2026
Franciaország – Fűnyíró park, sportpálya, pázsit nyírására – Acquisition de matériels, de pièces détachées et d'entretien pour la gestion des espaces verts
Ville de VilleurbanneFrankrikeLawn, park or sports-ground mowersRepair and maintenance services of machineryMiscellaneous gardening equipmentDeadline om 28 dagarPublicerad den 26 aug. 2026
Románia – Vontató – Furnizare Tractoare -DS Dolj
REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RARumänienTractorsDeadline om 18 dagarPublicerad den 26 aug. 2026
Hollandia – Mezőgazdasági gépek – Levering tractor met snippermachine
Gemeente WesterkwartierNederländernaAgricultural machineryTractorsDeadline om 38 dagarPublicerad den 26 aug. 2026
Írország – Mezőgazdasági gépek – AG3819C - Request for Tenders for the Supply of a Flatbed Lorry for the Department of Agriculture, Food and the Marine (DAFM)
Education Procurement Service (EPS)IrlandAgricultural machineryDeadline om 17 dagarPublicerad den 25 aug. 2026
Románia – Vontató – Tractoare în leasing financiar pentru 24 luni, inclusiv servicii de leasing financiar, servicii de asigurare obligatorie (RCA) pentru 12 luni, servicii de asigurare facultativă (CASCO) pentru 24 de luni - DS Botosani
REGIA NATIONALA A PADURILOR - ROMSILVA RARumänienTractorsFinancial leasing servicesInsurance servicesDeadline om 24 dagarPublicerad den 25 aug. 2026
Upphandlingar per land
Upphandlingar per sektor
- Jordbruks-, jakt-, fiske- och skogsbruksprodukter samt tillhörande produkter
- Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor
- Gruvprodukter, basmetaller och tillhörande produkter
- Livsmedel, drycker, tobak o d
- Kläder, skor, väskor och tillbehör
- Skinn och textilier, plast- och gummimaterial
- Trycksaker och tillhörande produkter
- Kemiska produkter
- Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
- Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
- Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
- Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
- Transportutrustning och transporthjälpmedel
- Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning
- Musikinstrument, sportartiklar, spel, leksaker, hantverk, konsthantverksmateriel och tillbehör
- Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
- Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
- Uppsamlat och renat vatten
- Industrimaskiner
- Maskiner för brytning och byggnadsarbeten
- Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
- Anläggningsarbete
- Programvara och informationssystem
- Reparation och underhåll
- Installation (utom programvara)
- Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster
- Transporter (utom avfallstransport)
- Kringtjänster för transporter; resebyråtjänster
- Post- och telekommunikationstjänster
- El-, vatten- och energiverk
- Finans- och försäkringstjänster
- Tjänster avseende fast egendom
- Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
- IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
- FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster
- Offentlig förvaltning, försvar och socialförsäkringstjänster
- Tjänster för olje- och gasindustrin
- Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
- Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
- Undervisning och utbildning
- Hälso- och sjukvård samt socialvård
- Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
- Fritids-, kultur- och sporttjänster
- Andra samhälleliga och personliga tjänster