CPV 35000000
Offentliga upphandlingar – Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning
Tendova bevakar alla TED-meddelanden i denna sektor i alla 27 EU-medlemsstater. Nedan visas de senast publicerade upphandlingarna — använd den fullständiga sökningen för att filtrera på nyckelord, land och tidsfrist.
Datakälla: Tenders Electronic Daily (TED) — EU-vid övertröskelupphandlingar.
574 anbud hittades
Németország – Védő- és biztonsági ruha – Feuerwehreinsatzbekleidung
Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbHTysklandProtective and safety clothingDeadline om 12 dagarPublicerad den 03 sep. 2026
Csehország – Katonai sisak, rohamsisak – Rámcová dohoda – Přilba balistická NIJ IIIA lehká (SPJ)
Ministerstvo vnitra ČRTjeckienMilitary helmetsDeadline om 37 dagarPublicerad den 03 sep. 2026
Horvátország – Rendőregyenruha – Osnovna policijska odora
MINISTARSTVO UNUTARNJIH POSLOVAKroatienPolice uniformsFootwearStockingsDeadline om 11 dagarPublicerad den 03 sep. 2026
Románia – Rendőregyenruha – Jachetă și cămașă bluză
INSPECTORATUL GENERAL AL POLITIEI DE FRONTIERARumänienPolice uniformsDeadline om 17 dagarPublicerad den 03 sep. 2026
Franciaország – Biztonsági berendezések – Fourniture et installation de coffres forts avec serrures électroniques en front office et prestations associées
La PosteFrankrikeSecurity equipmentIngen frist angivenPublicerad den 03 sep. 2026
Lengyelország – Biztonsági, tűzoltó, rendőrségi és védelmi felszerelések – Zakup broni, amunicji i środków przymusu bezpośredniego na potrzeby IAS w Rzeszowie
Izba Administracji Skarbowej w RzeszowiePolenSecurity, fire-fighting, police and defence equipmentAmmunition for firearms and warfareHand gunsDeadline om 5 dagarPublicerad den 03 sep. 2026
Horvátország – Megfigyelő és biztonsági rendszerek és eszközök – Ugradnja sustava tehničke zaštite magistralnih plinovoda Bosiljevo - Sisak DN 800/100 i Kozarac - Sisak DN 800/100
PLINACRO d.o.o.KroatienSurveillance and security systems and devicesDeadline om 31 dagarPublicerad den 03 sep. 2026
Franciaország – Rendőrségi felszerelések – Fourniture de matériels et équipements pour la Police municipale
Ville de LilleFrankrikePolice equipmentSecurity, fire-fighting, police and defence equipmentDeadline om 32 dagarPublicerad den 03 sep. 2026
Magyarország – Vezetési, irányítási, híradási és számítógépes rendszerek – HM Válságreagáló Rendszer (HM VRR)
Védelmi Beszerzési Ügynökség Zártkörűen Működő RészvénytársaságUngernCommand, control, communication and computer systemsEngineering servicesSoftware package and information systemsIngen frist angivenPublicerad den 03 sep. 2026
Franciaország – Információs táblák – Accord-cadre à bons de commande pour la fabrication et la pose de toute la signalétique intérieure et extérieure des bâtiments du Département des Bouches-du-Rhône - 2026-0406
Département des Bouches du RhôneFrankrikeInformation panelsPlates (construction)Deadline om 34 dagarPublicerad den 03 sep. 2026
Németország – Légzőkészülék tűzoltók számára – Lieferung von Atemschutzgeräten mit Zubehör sowie Prüftechnik und Raumluftüberwachung (Landkreis Helmstedt)
Kommunale Wirtschafts- und LeistungsgesellschaftTysklandBreathing apparatus for firefightingDeadline om 31 dagarPublicerad den 02 sep. 2026
Csehország – Riasztórendszerek – Protipovodňová opatření města Vítkov
Město VítkovTjeckienAlarm systemsPublic address systemsDeadline om 37 dagarPublicerad den 02 sep. 2026
Írország – Vészhelyzeti és biztonsági berendezések – Request for Tenders to establish a single party Framework Agreement for the supply, installation, monitoring and maintenance of Panic Alarms for the Courts Service of Ireland
The Courts ServiceIrlandEmergency and security equipmentSurveillance and security systems and devicesAlarm systemsDeadline om 6 dagarPublicerad den 02 sep. 2026
Németország – Katonai járművek és kapcsolódó alkatrészek – 6003111593-BAAINBw E2.3Y
Bundesamt für Ausrüstung, Informationstechnik und Nutzung der BundeswehrTysklandMilitary vehicles and associated partsIngen frist angivenPublicerad den 02 sep. 2026
Franciaország – Rendőregyenruha – ACQUISITION DE VETEMENTS DE TRAVAIL ET DE PETITS MATERIELS TECHNIQUES POUR LES AGENTS DE LA POLICE MUNICIPALE
MAIRIE AULNAY SOUS BOISFrankrikePolice uniformsPolice equipmentDeadline om 31 dagarPublicerad den 02 sep. 2026
Belgium – Vészhelyzeti és biztonsági berendezések – Alarmsysteem / noodknop voor mobiele teams
VZW EvaraBelgienEmergency and security equipmentDeadline om 34 dagarPublicerad den 02 sep. 2026
Litvánia – Lőfegyverek – TAIKLIOJO ŠAULIO GINKLO KOMPLEKTAS
Lietuvos šaulių sąjunga (PV)LitauenFirearmsIngen frist angivenPublicerad den 02 sep. 2026
Németország – Tűzoltó, mentő- és biztonsági felszerelések – Lieferung und Montage Geräte für Atemschutzwerkstatt
Landkreis NordwestmecklenburgTysklandFirefighting, rescue and safety equipmentDeadline om 30 dagarPublicerad den 02 sep. 2026
Lengyelország – Radardetektorok – ZAKUP FABRYCZNIE NOWEGO SYSTEMU DO DETEKCJI OBIEKTÓW PODZIEMNYCH (GEORADAR)
Wojskowy Instytut Techniki Inżynieryjnej im. profesora Józefa KosackiegoPolenRadar detectorsOptical instrumentsSurveying instrumentsDeadline om 30 dagarPublicerad den 02 sep. 2026
Lengyelország – Megfigyelő és biztonsági rendszerek és eszközök – Zakup, dostawa, montaż i uruchomienie 5 szt. bramek automatycznej kontroli granicznej „ABC”, z przeznaczeniem dla Placówki Straży Granicznej Warszawa- Okęcie.
Mazowiecki Urząd Wojewódzki w WarszawiePolenSurveillance and security systems and devicesDeadline om 33 dagarPublicerad den 02 sep. 2026
Szlovákia – Lőszerek – Náboje pre dlhé strelné zbrane
Ministerstvo vnútra Slovenskej republikySlovakienAmmunitionCartridgesDeadline om 33 dagarPublicerad den 02 sep. 2026
Spanyolország – Megfigyelő és biztonsági rendszerek és eszközök – 328,329,330,331/2026 Suministro e instalación de cámaras de videovigilancia en la ciudad de Sabadell 2025
Ajuntament de SabadellSpanienSurveillance and security systems and devicesDeadline om 26 dagarPublicerad den 02 sep. 2026
Lettország – Biztonsági, tűzoltó, rendőrségi és védelmi felszerelések – Videonovērošanas komponentu iegāde
Valsts akciju sabiedrība "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs"LettlandSecurity, fire-fighting, police and defence equipmentSecurity camerasDeadline om 31 dagarPublicerad den 02 sep. 2026
Lettország – Védő- és biztonsági ruha – Ugunsdzēsības aizsargtērpu un ūdens sūkņa piegāde Saldus tehnikuma izglītības programmas “Ugunsdrošība un ugunsdzēsība” īstenošanai
Valsts izglītības attīstības aģentūraLettlandProtective and safety clothingPumpsDeadline om 32 dagarPublicerad den 02 sep. 2026
Norvégia – Könnyű lőfegyverek alkatrészei – Procurement of cleaning equipment
FORSVARSMATERIELLNorgeParts of light firearmsRepair and maintenance services of firearms and ammunitionRepair and maintenance services of weaponsDeadline om 13 dagarPublicerad den 01 sep. 2026
Upphandlingar per land
Upphandlingar per sektor
- Jordbruks-, jakt-, fiske- och skogsbruksprodukter samt tillhörande produkter
- Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor
- Gruvprodukter, basmetaller och tillhörande produkter
- Livsmedel, drycker, tobak o d
- Jordbruksmaskiner
- Kläder, skor, väskor och tillbehör
- Skinn och textilier, plast- och gummimaterial
- Trycksaker och tillhörande produkter
- Kemiska produkter
- Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
- Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning
- Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
- Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
- Transportutrustning och transporthjälpmedel
- Musikinstrument, sportartiklar, spel, leksaker, hantverk, konsthantverksmateriel och tillbehör
- Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
- Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
- Uppsamlat och renat vatten
- Industrimaskiner
- Maskiner för brytning och byggnadsarbeten
- Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
- Anläggningsarbete
- Programvara och informationssystem
- Reparation och underhåll
- Installation (utom programvara)
- Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster
- Transporter (utom avfallstransport)
- Kringtjänster för transporter; resebyråtjänster
- Post- och telekommunikationstjänster
- El-, vatten- och energiverk
- Finans- och försäkringstjänster
- Tjänster avseende fast egendom
- Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
- IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
- FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster
- Offentlig förvaltning, försvar och socialförsäkringstjänster
- Tjänster för olje- och gasindustrin
- Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
- Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
- Undervisning och utbildning
- Hälso- och sjukvård samt socialvård
- Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
- Fritids-, kultur- och sporttjänster
- Andra samhälleliga och personliga tjänster